Jak na věc


chcete být milionařem online hra

Mohu si vzít žížaly do letadla? Přečtěte si nejkurióznější ...

    Najdete ho na fotografiích z 1. republiky, kdy „smeták“ patřil mezi nejoblíbenější plemena. V třicátých letech se do plemenné knihy zapisovalo až 130 narozených štěňat. Dnes plemeno uvedených počtů nedosahuje, stále ale má své skalní příznivce. Nízkonohý kompaktní teriér v sobě má důstojnost i raráška. Nebývá žádný „závislák“, svým lidem se nevnucuje a jejich přátelství přijímá s důstojností a nadhledem. Má hrubou srst, která se upravuje trimováním. Není náročný z pohledu výživy, pohybu nebo výchovy. Je to takové rozumné plemeno se smyslem pro hierarchii smečky. Příznivci plemene se pyšní tím, že skoty choval i spisovatel Rudyard Kipling. Napsal o nich i moc hezkou knížku. Skotský teriér se dožívá 14-16 let.
    Jedenáctiletá Šedečka se dostala do útulku jako malé koťátko. Ujal se jí hodný pán, který ale, bohužel, zemřel, a tak kočička putovala zpátky do útulku. Šedečka je velmi mazlivá a nenáročná. Je kastrovaná. Dočká se Šedečka opět dobrého domova?
    Fatální nedostatek učitelů zachvátil Česko! Nedostatečné množství pracovních sil řeší stále více a více škol. Někde doteď není jasné, zda se ředitelům podaří sehnat alespoň někoho, kdo by děti ve školách učil. O problému informovaly Lidové noviny.
    Ředitelka základní školy Šebetov shání angličtináře: Letos je situace nejkrizovější za poslední roky, posteskla si. V Praze je situace obdobná. Hledáme učitele německého jazyka a hudební výchovy, řekl ředitel Fakultní základní školy Táborská v Praze František Prokop. Je zvyklý, že občas najde posilu učitelského sboru i den před začátkem školy, letos se mu to ale podařit nemusí.
    Kolik učitelů chybí, zatím není jasné. Ministerstvo školství na podzim chystá mimořádné šetření.


Zvířata na vlnu (i pro radost)

    Máša je pět měsíců staré kotě. O prázdninách ji někdo hodil přes plot útulku. Aspoň, že tak. Někdy se lidé nenamáhají udělat ani to. Máša tak dostala druhou šanci a já věřím, že se její osud obrátí k dobrému. Máša je totiž velmi čilé kotě, veselé a hravé. Kdo by odolal?
    Barnabáš se dostal do útulku před čtyřmi lety kvůli zlomené pacce. Kocourkovi je šest let, takže ten nejlepší kočičí věk. Užijete si s ním hodně legrace. Barnabášovi by se nejvíce líbil život v domku se zahradou s přístupem ven. Je kastrovaný.
    Minda je desetiletá kastrovaná kočička. Do útulku ji dovezli lidé, kteří ji našli ve městě zřejmě sraženou autem. Minda byla ve velmi špatném stavu. Po vyléčení je z ní moc pěkná kočka. Je mazlivá a má stále chuť k jídlu. Hodí se do bytu. V útulku je už dva roky.
    Učitelé jsou potřební na všech stupních. Čekat na absolventy pedagogických fakult je marné. Až šedesát procent jejich absolventů do školství vůbec nenastoupí, mnoho dalších po roce dvou rovněž odchází, vydrží jen ti nejmotivovanější, upozornil Hřebecký. Na vině je i to, že se povolání těší malé společenské prestiži a na trhu je nedostatek pracovních sil. Když si mají absolventi vybrat, zda jít učit nebo pracovat mimo svůj obor za více peněz, volí spíše druhou variantu.


Chcete se stát učitelem? Je jich málo, vzdělání tak nepotřebujete

    Situaci se snaží řešit i ministr školství Robert Plaga s premiérem Andrejem Babišem. Ti se setkali s děkany pedagogických fakult. V příštím roce by měly pedagogické fakulty dostat víc peněz na platy vyučujících, ale také na posílení studentských praxí, uvedla mluvčí resortu Jarmila Blechová.
    Dva roky stará angorka Máňa se potulovala ve velkých mrazech po sídlišti, vyhublá a nemocná. Naštěstí se jí ujali hodní lidé a přivezli ji do útulku. Máňa je kastrovaná, nenáročná a velmi přítulná kočička. Když je spokojená vrní jako kolovrátek. Nejlépe by jí bylo v domku se zahradou.
    Pajdrnožku dovezl do útulku pán, který pracuje v lese na pile. Roční kocourek měl zlomenou pravou přední a zadní levou packu. Dnes už je v pořádku, ale na zadní nožku kulhá. A to už se nespraví. Pajdrnožkovi to ale nijak v kočičím dovádění a akrobatických kouscích nebrání. Kocourek je velmi mazlivý a vděčný za každý projev náklonosti.


Turista se ztratil na Třístoličníku. Zachránit ho musela ...

    Pamětníci říkají, že takhle horké léto snad ještě nezažili. Tropické teploty trvaly bez přestání týdny a nepolevovaly často ani v noci. Deště jsme si letos v létě užili pomálu. Jak se s vysokými teplotami a suchem vypořádala příroda a volně žijící živočichové? Karel Makoň z plzeňské Záchranné stanice pro volně žijící živočichy (DESOP) v Plzni Doubravce zastává názor, že si příroda se suchem poradí a že volně žijící živočichové jsou schopni se i na extrémní změny teplot docela dobře adaptovat. Ukáže vám, jak to vypadá, když se rybník ponechá přírodě a vysvětlí proč v některých chovných rybnících umíraly ryby. Zprostředkuje vám také setkání s bobrem, který už několik let hospodaří na jednom vodním toku a ukáže vám, že díky jeho hrázím potok nevyschl a tím pádem ani život kolem. Vše je zkrátka propojené a rovnováhu neradno narušovat.
    Mourina je čtyřletá číča. Do útulku se dostala s týden starými koťaty. Mourina může do adopce po odstavení koťat. Je to fajn kočka, která uvítá domov u hodných lidí žijících v domku se zahradou.
    Rodina Jiřičkova žije v souladu s přírodními rytmy a ekologickým přístupem. Jsou členy Českého svazu ochránců přírody Šumava. Svými akcemi vyjadřují přírodě respekt a zároveň jí děkují.
    údajně chybí tisíce učitelů. Vzhledem k tomu, že ve školách jsou populačně silné ročníky, situace se horší. A zlepšení je v nedohlednu. Během deseti patnácti let odejde do důchodu silná skupina pedagogů, kteří výuku dnes táhnou, vysvětluje další problém Miroslav Hřebecký ze společnosti EDUin.
    Ředitelé řeší nedostatek učitelů dvěma způsoby. Nabíráme nekvalifikované učitele nebo se k nám vracejí ti, kteří šli do důchodu, říká Manová. První způsob je možný, pokud ředitel prokáže, že kvalifikovanou pracovní sílu nenašel. Poté mohou přijímat na post učitele i středoškoláky, ale jen na dobu určitou.


Kamenné řetězce stále víc vsází na e-shopy. Vede drogerie, ...

    Paní Jiřičková říká: „…aby byl člověk šťastný, stačí opravdu málo. Naši předci to věděli mnohem lépe než my. Práce se zvířaty je úžasná, člověk při ní může vypnout. Vyrazila jsem do světa a došlo mi, že všude je to stejné. Když jsem se vracela a viděla tu naši krajinu, tak srdce zaplesalo. Manžel je strážce Národního parku Šumava. Také rád včelaří, vyrábíme vlastní med.“ S hospodařením pomáhají i děti. Jiřičkovi jsou vegetariáni, ale děti maso jedí, jim svou filozofii nevnucují. Pro ně je přínosný zvláště život blízko přírody. Jiřičkovi pořádají i kurzy, ale nejde jim v prvé řadě o zisk, spíše o to, aby lidé poznali kouzlo tradičního řemesla.
    Aby se předcházelo tomu, že lidé ze školního sektoru ve velkém utíkají, budou se opět zvyšovat učitelské platy. Počítá se s přidáním deseti procent v tarifech a deseti procenty navíc na odměny. Loni učitelé dostávali průměrně 31 632 korun, do roku 2021 by se měl průměrný plat zvýšit na 46 tisíc.


V kamionu se skrývali dva cizinci. Policie zjišťuje, zda ...

    V malé vsi Bošice v ladném podhůří Šumavy začala paní Jiřičková s manželem chovat zvířata nejen pro radost, ale i pro vlnu. Zaměřila se na chov quessantských ovcí – nejmenších ovcí na světě, krotkých lam, kašmírových koz a oslů. Dokázala vyměnit rušný život ve městě za klidnější život na farmě, a ještě si otevřela řemeslnou dílnu, kde vlnu svých zvířat zpracovává. Z tkalcovny je chráněná dílna, v níž vznikají postaru vyrobené kouzelné věci z vlny, kterou zde zpracovávají tradičně – spřádáním na kolovrátku. Seznamují rodiny i školní děti, které sem jezdí, se zvířaty i řemeslem, aby neupadlo v zapomnění. Mnohé děti prý ani netuší, kde se bere mléko či jak se říká mláďatům domácích zvířat. Ta si mohou osahat a vyzkoušet si, jak se vlna z nich zpracovává, jak se pere a plstí. Dozvědí se, co je to člunek, bidlen, krampl, sukadlo či motovidlo, které se dodnes používají. Techniku plstění už umí i školou povinná dcera.
    Asi roční kočička Mamina skončila v útulku se čtyřmi čerstvě narozenými koťaty. Přivezl je chalupář, který je našel v dřevníku. Koťátka už nové domovy našla. Teď je na řadě Mamina. Je to hodná, bezproblémová a přítulná kočička. Hodí se jen do bytu.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
16570
cache: 0024:00:00