Jak na věc


chceme slušně žit

20 nejkrásnějších mini tetování, kterými se chceme ozdobit

    Jsou to skutečně velmi zajímavá auta, zvlášť na dnešní dobu. Mít skoro dvoulitrové turbo v takovém autě je v roce 2016 malý zázrak a vozy místy působí až přemotorovaně - sympaticky přemotorovaně. Doufali jsme, že by stejný nebo aspoň podobný osud mohl stihnout i novou Fabii - na obyčejné auto je řidičsky docela podmanivá, má na to zvládnout i podstatně více výkonu než 110 koní vrcholného TSI, přitom právě s ním už je hodně rychlá. Říkali jsme si, že kdyby tento vůz dostal třeba jen současný 1,4 TSI v některé ze svých výkonnějších verzí a k němu manuál, mohlo by to být velmi sympatické RS. Jednoduchý, lehký, nepříliš drahý a přitom překvapivě rychlý a snad i schopný vůz. Něco takového by muselo na trhu fungovat, však Octavia RS se prodává skvěle a přitom se musí prát s větší konkurencí.... Škoda přesto vždy reagovala jedním smutným slovem „Ne.”
    Už jsme to skoro pustili z hlavy, tuto myšlenku nám do ní ale vrátila čerstvá premiéra motoru 1,5 TSI Evo - čtyřválce, který nahradí spoustu maloobjemových motorů VW. Poprvé jsme jej představili ve čtvrtek a detailněji se do něj pustili o den později, kdy jsme získali i cenné informace z úst šéfa vývoje motorů Volkswagenu. I díky tomu víme, že bude náhradou nejen za 1,4 TSI a atmosférické motory do objemu až 1,6 litru, ale také zčásti za současný 1,2 TSI. Friedrich Eichler dokonce řekl, že motor se vejde do všech aut, která dnes 1,2 TSI používají. A právě to nás přivedlo ke kacířské myšlence - chtít po škodovce novou Fabii RS.
    Přesně z takového důvodu uvažujeme o tetování i my v redakci a každý den tak pátráme po dokonalém motivu, který se bude hodit k naší postavě, stylu oblékání, ale i povaze, která ve výběru hraje stěžejní roli. Prostě složitost!


Chceme novou Škodu Fabia RS, s motorem 1,5 TSI Evo a manuálem

    Totiž, pokud dnes Fabia používá motory 1,2 TSI (které budou v jejím případě u standardních verzí nahrazeny spíše jednotkou 1,0 TSI), může 1,5 TSI snadno pojmout. Pokud je už dnes Fabie 1,2 TSI 110 docela rychlé auto - byť RS si říkat rozhodně nemůže - jaká by asi byla s novým motorem disponujícím turbem s variabilní geometrií lopatek a dalšími novinkami, které rozsah použitelných otáček posouvají do dosud nepoznaných sfér? Takové auto by zkrátka muselo jet, až už by šlo o již avizovanou verzi 1,5 TSI s maximálně 150 nebo budoucí se 177 koňmi.
    Podle odhadů Světové zdravotnické organizace (WHO) je dnes zhruba jedno procento z padesátimilionové ukrajinské populace nakaženo virem HIV. To je půl milionu lidí, tedy ohromné množství. Ukrajinská vláda se sice snaží ve spolupráci s mezinárodními organizacemi bojovat proti této zhoubné nemoci, ale v praxi to téměř není znát. Svědčí o tom i dokument Radana Šprongla a Marka Vítka natočený v Oděse. V tomto přístavním městě na břehu Černého moře je situace vůbec nejhorší nejen na Ukrajině, ale vůbec v celé Evropě. Podle nejpesimističtějších odhadů tu v sobě vir HIV nosí každý desátý z jednoho milionu obyvatel Oděsy!
    Jako jedni z mála filmařů dostali autoři povolení natáčet v místním stacionáři, kde své poslední dny prožívají lidé, u kterých se choroba rozvinula už do finálního stadia. Na jejich příbězích mapují tristní situaci kolem problémů s AIDS na Ukrajině, které se velmi podstatně dotýkají i České republiky. Vždyť Ukrajinci tu tvoří velmi významnou národnostní menšinu.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
10338
cache: 0024:00:00