Jak na věc


cena zlata

Investiční, okrasné nebo digitální?

    Obchod starožitnosti zlatnictví, výkup výměna opravy ohodnocení. Výroba šperků, opravy. Vyrábíme mediale vyznamenání odznaky Filmové kopie repliky… více ...
    Zlato je drahý kov, který je od pradávna uznáván jako platidlo a prostředek směny. I dnes je cena zlata přímo úměrná jeho vzácnosti. Vývoj jeho hodnoty byl v posledních desítkách let velmi dramatický. Díky jeho vzácnosti a uznání jako alternativy peněz, je cena zlata dnes za gram v Kč: 923.96.
    U nás je aktuální cena zlata přímo z burzy v grafech převedená do korun a gramů. Cenu zlata se zde dozvíte i v dolarech za trójskou unci. Právě teď je zlato ceněno na burze v přepočtu na 923.96 Kč/gram, což je 28738.37 Kč za unci. Vývoj ceny se mění každý den. Sledovat jej můžete v grafech níže:
    Firma se specializuje na investice do drahých kovů, jako jediná v ČR je přímým dovozcem z USA. Firemní tým tvoří zkušení burzovní obchodníci, kteří… více ...


Aktuální cena zlata

    Na světových burzách se se zlatem obchoduje v USD. Pro tuzemské investory je aktuální cena zlata určena vývojem kurzu USD k ostatním měnám. Aktuální cena zlata (vyjádřená v Kč)  se automaticky mění dle pohybu cen (v USD) na mezinárodních trzích se zlatem a stříbrem a dle vývoje měnových kurzů. Aktuální cena zlata je automatickým systémem aktualizována několikrát denně.
    Nabízíme tu nejlepší vybranou kolekci zahraničních šperků inspirovanou nejmodernějšími fashion trendy.Na výběru si necháváme záležet,v každé kolekci… více ...
    Jedinečné stříbrné šperky se Swarovski krystaly Elements z Jablonce nad Nisou. Velký sortiment náušnic, prstenů, přívěsků, řetízků, náhrdelníků a… více ...
    USD ztratil od roku 1971 do roku 2011 97,42% své hodnoty. Nebo-li v roce 2011 měl USD jen 2,58% hodnoty z roku 1971. Cena zlata oproti USD posílila 38,7 krát. Nebo-li cena zlata nakoupeného v roce 1971 za 10.000USD měla v roce 2011 hodnotu 386.598USD.
    Cena zlata vzniká na základě střetu nabídky s poptávkou. Pokud poptávka převyšuje jeho nabídku, stoupá cena zlata až do bodu, kdy bude nabídka a poptávka vyrovnána. Obráceně to platí stejně. Pokud bude na trhu přebytek zlata, který nebude nikdo za danou cenu ochoten koupit, musí jít prodejce s cenou dolů až do bodu, kdy bude poptávka dostatečně vysoká, aby při dané ceně byl schopen prodat všechno zlato.


Důležité je jen vědět jaké koupit zlato? Jaké zlato je nejlepší?

    A opačně, pokud např. Kč posiluje a USD oslabuje, i když aktuální cena zlata a stříbra vyjádřená v USD je na burze rostoucí, vlivem vývoje měnového kurzu (Kč/USD) aktuální cena zlata a stříbra v Kč může být klesající.
    GBP ztratila od roku 1971 do roku 2011 98,37% své hodnoty. Nebo-li v roce 2011 měla GBP jen 1,63% hodnoty z roku 1971. Cena zlata oproti GBP posílila 61,23 krát. Nebo-li cena zlata nakoupené v roce 1971 za 10.000GBP měla v roce 2011 hodnotu 612.967GBP. A to bez jakýchkoliv starostí.
    Pokud USD posiluje k ostatním měnám (např.. Euro, a Kč oslabují oproti USD), cena zlata a stříbra vyjádřená v Kč může být vlivem vývoje měnového kurzu (Kč/USD) rostoucí, i když aktuální cena zlata a cena stříbra vyjádřená v USD na burze může být klesající nebo relativně stabilní.
    Aktuální cena zlata je právě teď: 923.96 Kč/g. Vývoj za poslední měsíc můžete pozorovat v následujícím grafu.
    Výroba, prodej a opravy zlatých šperků,Diamantové prsteny zásnubní, snubní, luxusní hodinky značek Guess, Emporio Armani, DKNY, Dolce Gabbana,… více ...
    Kupní sílu zlata můžeme srovnat s kupní sílou papírových měn. Cena papírové měny je poměr a vyjadřuje kolik gramů Au si můžeme pořídit za 1 USD nebo 1 GBP:


Aktuální cena zlata je závislá i na měnových kurzech

    Ze střednědobého a dlouhodobého hlediska jsou důležité následující otázky: Jaké zlato si dnes koupit. Koupit zlato v podobě zlatého slitku nebo koupit zlaté mince. Co bude za 40 let více známé? Dnešní zlatý slitek nebo zlatá mince? A jaké koupit zlaté mince? Z minulosti víme, že jasným vítězem jsou zlaté mince, ale jen takové zlaté mince, které byly nebo jsou celosvětově známé. Zlaté mince s limitovanými náklady se zhodnocují za stejné období více než je samotné zlato.
    Zajišťujeme výkup zlata, stříbra, platiny a materiálu s obsahem drahých kovů, na základě analýzy dodaných materiálů. Nabízíme profesionální přístup a… více ...
    Burza udává aktuální ceny zlata online v daný okamžik na základě nabídky a poptávky. Zde obnovujeme burzovní grafy pro dnešek online každých 5 minut. Více grafů naleznete na GrafyCenyZlata.cz
    Burza se neustále pohybuje. Jak se tedy dozvědět současnou cenu z komoditních trhů? Od toho jsme tu my. Každodenně pohyby na komoditních trzích hlídáme. Denně pak zpracováváme grafy se současnými pohyby a cena zlata je každých pět minut aktualizována. Můžete kdykoliv přijít na aktualnicenazlata.eu a vždy obdržíte zdarma dnešní aktuální graf. Investujete do komodit? Buďte v obraze a sledujte naše grafy.


Diskuse a zkušenosti se zlatem

    Stejně jako zlato je v korunách více vypovídající i cena za gram je pro nás přirozenější než za trójskou unci. Ve střední Evropě je zavedena spíše metrická soustava. Dříve se ve světě obchodovalo se zlatem především v uncích. Světově se dnes se používá a obchoduje v gramech stejně jako v uncích.
    Naše společnost Vám prostřednictvím moderních metod informační edukace nabízí nový pohled na současnou ekonomickou krizi a navrhuje řešení jak… více ...
    Kolik stojí zlato stříbro platina palládium. Jaká je cena zlata stříbra platiny a paládia? Informační stránky web drahé kovy doporučení a rady… více ...
    Růstoucí cena zlata v papírové měně vyjadřuje ztrátu kupní síly papírové měny oproti růstu kupní síly zlata. Cena zlata je poměr a vyjadřuje kolik jednotek papírové měny je potřeba vynaložit na pořízení jedné unce zlata. Unce zlata se nemění a vždy se rovná 31,1035g.


Cena zlata za gram a za unci v Kč

    Tvorba ceny zlata dnes leží na komoditních trzích, kde je možné ve zlomku vteřiny uskutečnit obchody obrovských rozměrů. Částka za unci je bohužel deformována tím, že se na burze obchoduje i s komoditou, které reálně neexistuje (pouze digitálně). Nabídka i poptávka je tak zkreslená a skutečná hodnota zlata přestává být stejná s tou nominální. Jako rozhodující vnímáme nominální cenu z komoditních trhů. Ta skutečná se dá dnes jen velmi těžko odhadnout.
    Na tomto webu naleznete především online ceny zlata v korunách i přesto, že se světově obchoduje především v dolarech. Přes členství v EU je stále česká měna koruna. Cena v Dolarech za trójskou unci je dobrá pro srovnání. Pro investici v České Republice ale není dostatečně vypovídající.
    Růst nabídky peněz (množství peněz) svým tempem převyšuje růst těžby zlata. Vůči zlatu jako měně neexistuje v peněžním systému plnohodnotná alternativa. Důkazem toho jsou např. i centrální banky bohatých států, které drží vysoké rezervy právě ve zlatě. Neustálé znehodnocování papírových měn spočívá v samotném snadném způsobu vzniku a výroby papírových peněz. Papírové peníze mají jen dluhové krytí, vznikají poskytnutím úvěru a připsáním vkladu. V důsledku nízkých úrokových sazeb, které stanovují centrální banky je zadlužování navíc snadné a příjemné - alespoň ze začátku.


Trójská unce zlata

    V obchodě jsou samozřejmě ceny dnes úplně jiné než na internetu. Obchodníci musí pokrýt náklady na převoz a výrobu investičního zlata. Vlastní marže bývá velmi malá. Proto je možné jej nabídnout dražší o pouze 3% oproti burzovní ceně. Okrasné/umělecné zlato je ještě dražší. Do nákladů ze započítává práce a mnohem větší marže. Také samotná ryzost je mnohem nižší. U digitální formy existuje zase pravděpodobnost, že při prípadném burzovním průšvihu na Vás zkrátka nezbyde.
    Jsme Česky zlatnický ateliér. Zabýváme se výrobou a prodejem snubních prstenů a šperků moderního designu s použitím méně obvyklých materiálů jako je… více ...
    Své názory na obchodování a investování do zlata můžete sdílet online v diskusním fóru ZlatoForum.cz. Kromě jiného se zde dozvíte, jak nekoupit nebo neprodat pod cenou. Dále zde naleznete mnoho zajímavých názorů. Vaše otázky jistě někdo z komunity zodpoví.


Aktuální cena zlata dnes

    Z dlouhodobého hlediska je zlato bezkonkurenčně nejlepší měnou, která svému majiteli zvyšuje kupní sílu oproti lidem, kteří zlato nevlastní. Kdo koupil zlato v roce 1971 nemusí mít dnes starosti s důchodem. Kdo koupí zlato dnes, nebude muset si pravděpodobně dělat starosti s důchodem v budoucnu. Zlato se v historii osvědčilo jako ideální prostředek uchování bohatství. Z dlouhodobého hlediska rostoucí cena zlata odpovídá neustále rostoucím nákladům na těžbu zlata. Pokud-by cena zlata nestačila kompenzovat zvyšující se náklady na těžbu zlata, těžba zlata by se omezila, nabídka na trhu zlata se sníží a tak opět časem dojde k růstu ceny zlata. 

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00