Jak na věc


bylinkářství ostrava

Bylinky, které vám nesmí doma chybět

    Ne nadarmo se říká, že to nejlepší je zadarmo. Většinu bylinek najdete v lesích, na loukách nebo na vaší zahrádce. Stačí se jen pozorně dívat. Sbírejte dál od pozemní komunikace a v místech, kde se vyskytuje méně zvěře a turistů. Snažte se také nevysbírat všechny bylinky v dané lokalitě. Vždy ponechejte pár rostlin pro zachování přírodní rovnováhy. Myslete na to, že bylinky slouží i jako potrava pro zvěř a když posbíráte všechny rostlinky, hrozí, že už na stejném místě příští rok nevyrostou.
    Tato bylinka s andělským jménem má pronikavou vůni, která údajně přivolává andělské bytosti. Používá se i ke konzumaci, neboť pomáhá tlumit křeče a bolesti břicha. Nejčastěji se zpracovává její kořen, který se nasuší, a poté se buď konzumuje, nebo zapaluje.
    Pokud máte doma kočku, určitě už jste o kozlíku slyšeli. Kozlík lékařský neboli kočičí bylina přitahuje kočky jako magnet. Ale skvělé účinky nemá jen na naše chlupaté mazlíky, ale také přímo na nás. Uklidňuje, zmírňuje stres a pomáhá proti bolestem hlavy. Vhodný je také pro všechny, kteří trpí nespavostí.
    Bylinky jsou všemocné dary přírody. Pomáhají od bolesti, podporují imunitu, odbourávají stres… Dalo by se říct, že škála jejich účinků skoro nebere konce. Přečtěte si, jak bylinky používat a které by vám doma neměli chybět.
    Výtažky a čaje z ginkgo biloby se používají už tisíce let v čínské medicíně. Ginkgo biloba podporuje mozkovou činnost, prokrvuje mozek i končetiny a je bohatým zdrojem antioxidantů.


Bylinkářství pro začátečníky – Jak používat bylinky a kde je sbírat?

    Znáte pojem pelyněk pravý? Jedná se o příbuzného pelyňku černobýla, který je ale v českých zemích mnohem rozšířenější. Tato vytrvalá bylina pomáhá při trávicích problémech, nechutenství či nadýmání. Stejně tak ji můžete použít i na vykuřování. Vyhání negativní a zlou energii, posvěcuje atmosféru a navozuje duševní rovnováhu.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
8920
cache: 0024:00:00