Jak na věc


bullittův případ

Bullittův případ (CZ dabing) (Edice největší filmové klenoty) (DVD)

    Majitel onoho bílého a hrozivě zkorodovaného Mustangu z něj chtěl udělat jen další repliku Eleanor, protože nevěděl, co za klenot má v rukou. Pak se provalilo a na stálo začátku sledu událostí, které vrcholí nyní. Kvůli skepsi celého světa se majitel rozhodl nejen zveřejnit další detaily, které zde probíráme, ale za asistence samotného výrobce pořídit i tzv. Martiho zprávu. To je dokument, který řekne, jak přesně bylo auto značky Ford, vyrobené pro americký trh v letech 1967 - 2012, vybaveno, když vyjelo z továrny. Jmenuje se podle Kevina Martiho, odborníka na Fordy, nad kterého není.
    Marti se na auto do Mexika skutečně zajel podívat a neměl to složité - už v minulém článku jsme psali o tom, že tenhle kousek bude vystaven u místního dealera Fordu. Nebyla to tak úplně výstava, auto tam bylo dotlačeno bez motoru, v probíhající renovaci. A právě tam ho Marti zkoumal - na fotkách níže to je muž v modrobílém tričku, který pobíhá kolem auta a dívá se do různých zákoutí.
    Pak se do něj pustila renovační dílna a narazila na plaketky, na kterých bylo ještě čitelné VIN - 8R02S125558. Onen první Mustang z filmu, ten existující, měl VIN 8R02S125559 a podle Lorena Janese, kaskadéra, který v Bullittu a spoustě dalších filmů zaskakoval za Steva McQueena, byly ve skutečnosti u filmování přítomny tři totožné Mustangy a tři Chargery. To kdyby jeden nebo dva byly poškozeny - natáčení nemohlo čekat na autoservis. Třetí Mustang ale nebylo potřeba použít, stačily první dva.


Takhle skončil ztracený Ford Mustang z filmu Bullittův případ. Je to prý vážně on

    Jak ukáže druhé video níže, kvůli obrovské korozi byla z karoserie vyříznuta podlaha a střecha a byly nahrazeny jinými, novými díly. Odhadujeme, že se Marti chtěl podívat na původní kusy, aby se ujistil, jestli daný vůz je nebo není onen ztracený Bullittův Mustang.
    Definitivní potvrzení, že tohle auto skutečně je jedním ze dvou strojů, které hrály v Bullittu, zatím stále nemáme. První závěr experta, který se vydal přímo do Mexika auto zkoumat, ale zní, že původní vůz byl skutečně objeven. A také máme mnohem více fotek a informací ukazujících na to, že toto opravdu je jeden z Bullitových vozů.
    Zpráva zatím hotová není, nicméně Federico Garza, ten, který o tomhle Mustangu prvně zpravil svět, o průběhu zkoumání promluvil, zmiňuje, že ruka je v rukávě. „Marti auto zkoumal víc než hodinu, pak se do něj posadil a poprosil, aby ho někdo vyfotil. Měl na tváři obrovský úsměv,” řekl mimo jiné Federico s tím, že Marti požádal o prohlídku panelů karoserie, které byly z auta vyříznuty.


S.W.A.T - Jednotka rychlého nasazení (Blu-ray)

    Policejní poručík Frank Bullitt (Steve McQueen) dostává velmi důležitý úkol: ochránit po dobu 48 hodin klíčového svědka Johnyho Rosse, který má vypovídat před senátním výborem proti mafiánské organizaci. Tímto úkolem ho pověřil ambiciózní politik Chalmers (Robert Vaughn), který chce rozkrytím této organizace získat kladné politické body pro svou plánovanou kandidaturu do Kongresu. Svědek Ross je bývalým členem této organice a před klíčovým slyšením se ukrývá v hotelovém pokoji, který má Bullitt střežit společně se svými kolegy. Brzy ovšem do pokoje vniknou dva muži, strhne se přestřelka a Ross na následky postřelení umírá. Poručík Bullitt se rozhodne zprávu o jeho smrti zatajit, pouští se do nebezpečného vyšetřování a na vlastní pěst pátrá po pozadí celého podivného případu. Akční kriminální snímek Bullittův případ se v době svého uvedení v roce 1968 setkal s velkým úspěchem a byl oceněn Oscarem za nejlepší střih. V současnosti lze snímek zařadit mezi klasiky kriminálního žánru, proslu
    Má jít o exemplář, který měl původně být sešrotován, to si o něm alespoň mnozí mysleli. I proto bylo podezřelé, když se auto zničeho nic objevilo, navíc na prvních fotkách mělo daleko k vraku - lak vypadal jako nový a na voze se sotva vyskytovala nějaká koroze. Jenže to nebyl stav, ve kterém bylo tohle auto skutečně nalezeno, o tom se dozvídáme až nyní. Ukazuje jej první fotka níže, kde vidíme bíle lakovaný exemplář stojící kdesi na dvorku zarůstají trávou pomalu, ale nemilosrdně požíraný korozí.
    Ale než skončí noc, svědek je mrtvý a Bullitt (Steve McQueen) si nedopřeje oddechu, dokud neodhalí vraha i zkorumpované politiky, kteří v pozadí tahají za nitky. V Bullittově případu je od prvního do posledního záběru vše autentické: ulice San Franciska, úsporné dialogy policistů, procedury v nemocnici a v márnici. Tento oscarový vítěz v kategorii Nejlepší střih (1968) obsahuje jednu z nejlepších automobilových honiček vůbec. Tak se připoutejte... a vychutnejte si tu skvělou akci.


Policejní akademie 2: První nasazení (DVD)

    Bojuje se zločinci i s místními politiky. Steve McQueen v hlavní roli klasického amerického filmu (1968). Dále hrají: R. Vaughn, J. Bissetová, D. Gordon, R. Duvall, S. Oakland, N. Fell a další. Režie Peter Yates
    Když se nedávno objevil zelený Ford Mustang s patrnými určitými úpravami, které z něj měly dělat jeden ze dvou Mustangů použitých při natáčení legendárního filmu Bullittův případ, měli jsme o tom své pochybnosti. Mimo jiné proto, že první obrázky ukazovaly jen nepříliš přesvědčivé detaily auta nalezeného v Mexiku. Až na příliš dobrý stav ale první fotky žádné nesmysly neukazovaly, a tak naděje žila i v nás. A teď všechno naznačuje, že nikoli marně.


SICARIO: Nájemný vrah (Blu-ray)

    Federico Garza později uvedl, že Kevin Marti již potvrdil pravost tohoto auta. S největší pravděpodobností to tedy skutečně je ten ztracený a nyní zázračně nalezený druhý kus z natáčení. Renovace tedy bude pokračovat v tomto duchu a byť se můžeme ptát, kolik částí původního stroje v tom renovovaném nakonec zůstane, jsme rádi, že byl objeven. Je to kus nejen automobilové historie. A pokud byste nálezce chtěli považovat za podvodníka snažící se na celé věci něco „trhnout”, věřte, že o tu nejde - současný majitel vůz neplánuje prodat, chce si ho dál nechat jako klenot, kterým teď už skoro jistě je...

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00