Jak na věc


buggyra

Kolomého čeká jubilejní desátý Dakar. Šoltys by rád nakoukl do Top 10.

    V roce 2017 obhájil titul a stal se znovu mistrem Číny, zároveň se stal i mistrem Indie v závodech tahačů a zhruba v polovině Evropského šampionátu ohlásil návrat a pomohl dovést českou stáj Buggyra racing k získání titulu pohárů konstruktérů.
    Zatímco naše republika slavila 100 let od založení samostatného státu, v nizozemském Valkenswaardu se konal tradiční svátek dálkových soutěží, především její královny Dakaru, odkud pochází i její název Dakar Pre Proloog.  Nejedná se však pouze o ... Číst dále »
    Přestože motoristická sezóna už skončila, bude tento víkend pro fanoušky motorismu velkým oříškem kam se dříve vypravit. V Praze v letňanské výstavním areálu se koná výstava Racing Expo na které se setkáte mimo řady závodních speciálů také s legendárními vozy Jaguar, Rolls Royce, Bentley. Současně se koná na výstavišti Lysá nad Labem trojvýstava ... Číst dále »
    “Samozřejmě, že chceme vyhrát a uspět, ale upřímně řečeno, to je tak vzdálený cíl, že víme, že se musí potkat spousta dalších faktorů. Přistupujeme k tomu pokorně,” řekl na úvod šéf týmu Tatra Buggyra Racing Jan Kalivoda. „Jsem ... Číst dále »


Severočeská technika míří na 41. ročník Rallye Dakar

    Adam Lacko začal s motosportem v roce 1994, kdy se poprvé posadil do motokáry. Přes Škoda Octavia Cup se v roce 2003 poprvé dostal do závodního tahače a o dva roky později okusil i českou Buggyru. Po tříletém angažmá v silných cestovních vozech se Adam vrátil zpět k truckům a v roce 2014 se stal součástí týmu Buggyra Racing. V sezóně 2015 i 2016 se Adam Lacko stal vicemistrem Evropy v závodech trucků na okruzích. V roce 2016 a 2017 se také stal vícemistrem Číny. Dlouholetá spolupráce vyvrcholila v roce 2017, kdy za stáj Buggyra Racing dosáhl vytouženého titulu a stal se Mistrem Evropy tahačů v závodech na okruzích.
    Rok 2019 se pro závodní tým Buggyra Racing ponese v duchu oslav 50 let od vzniku značky a hned na jeho začátku chce uspět na Rallye Dakar. Své plány pro nadcházející, 41.ročník legendární soutěže představil tým sídlící v Roudnici nad Labem stylově v prostorách Národního Technického Muzea v Praze.
    Tým Buggyra Racing absolvoval po úspěšné sezoně testování na domácím okruhu v Mostě. Zatímco Adam Lacko se věnoval testování nových komponentů, Oly Janes se zaměřil na zdokonalení svých závodních dovedností. O pozici pilota Buggyry se také zajímal vítěz letošního Grammers Cupu!
    David Vršecký má v týmu pozici nejen jako jezdec, ale také jako šéfkonstruktér. Dvojnásobný mistr Evropy v tahačích se podílel na vývoji všech okruhových tahačů týmu Buggyra a v roce 2014 se pustil také do vývoje nové Tatry Phoenix pro slavnou Rallye Dakar. Rychlost vozu se prokázala hned v prvním závodě, když nový Phoenix dokončil Dakar na 8. místě.


Triko BUGGYRA Racing 2016 white

    Zase to nevyšlo, mohli si říct po konci letošního ročníku Rally Dakar fanoušci Martina Kolomého v souvislosti s neúspěšným atakem směrem k vytouženému dakarskému beduínovi. Přes nekonečné jedenácté místo, které nejspíše neodpovídá původním dakarským ambicím, si příští rok na Martina rád vsadím, a to z následujících důvodů.
    Jan Kalivoda se postupně vypracoval na pozici manažera a za dobu jeho působení získal tým v Evropském poháru pět individuálních titulů a dosud jako jediný triumfoval třikrát v řadě v Poháru konstruktérů (2007-2009). Čtvrtý pohár získal tým v roce 2015. David Vršecký se stal v barvách Buggyry nejúspěšnějším truckerem české historie. Za působení Jana Kalivody se tým prosadil i v Rallye Dakar.


Buggyra testovala v Mostě auto i nového jezdce

    David Vršecký se začal věnovat truck racingu bez předchozí motoristické zkušenosti, když jej Martin Koloc objevil ve světě simulátorů. Od roku 1998 se stal součástí týmu Buggyra a v v roce 2002 již nastoupil s plnohodnotným programem. Po sezóně byl vyhlášen nováčkem roku. V letech 2008 a 2009 získal titul mistra Evropy a v letech 2007-2009 a 2015 se podílel na zisku titulu v poháru konstruktérů. Na svém kontě má také pět světových rychlostních rekordů.V roce 2016 opustil evropský šampionát s ambicemi na Čínský šampionát a účast na Dakaru 2017. První rallye podnik odjel v roce 2016, a to v Polsku. Hned na první zkušenou vybojoval s Tatrou Phoenix druhou pozici, stejně tak ve Španělsku, bohužel ze zdravotních důvodů v roce 2016 na tiskové konferenci v Praze oznámil účast na Dakaru 2016 pouze jako ředitel vývoje techniky.
    V tomto případě ovšem nejrychlejší trucker starého kontinentu nehovoří o svém kolegovi Martinovi Kolomém, na kterého ty největší úspěchy teprve čekají, nejlépe již v lednu na Dakaru. Řeč je o Martinu Šonkovi, který před několika dny vybojoval titul mistra světa šampionátu Red Bull Air Race.
    Martin Kolomý opanoval v Tunisku hned šest etap z osmi a stal se již po čtvrté ve své závodní kariéře absolutním vítězem El Chott Rally de Tunisie. ... Číst dále »
    Rok 2019 se pro závodní tým Buggyra Racing ponese v duchu oslav 50 let od vzniku značky a hned na jeho začátku chce uspět na Rallye Dakar. Své plány pro nadcházející, 41.ročník legendární soutěže představil tým sídlící v Roudnici nad Labem stylově v prostorách Národního Technického Muzea v Praze.


Buggyra vyráží na El Chott Rally

    Uplynulý víkend se ve španělské Jaramě zakončil další ročník okruhových závodů a již nyní European Truck Racing Association (ETRA), promotér evropského šampionátu okruhových tahačů European Truck Racing Championship (FIA ETRC), zveřejnil předběžný kalendář závodů pro sezonu 2019.  Kalendář ... Číst dále »
    Poslední závodní víkend čínského truckového šampionátu má před sebou doposud neporažený David Vršecký, který se do města Qinhuangdao vydává s cílem přivést třetí pohár v řadě pro ... Číst dále »
    Ve své době jediný privátní SUPER truckový tým využívající vlastních technologických konceptů závodního speciálu i motoru. Tým BUGGYRA je od počátku své existence kapitálovou akvizicí nadnárodní investiční skupiny Ryss & Lynx Group of Companies. Během své krátké existence dosáhla značka BUGGYRA významného pokroku a právem se dnes řadí k nejvýznamnějším gigantům v celé historii truck racingu. Nemalou měrou se na úspěchu podílí vývojové centrum v České Republice (BUGGYRA Technology Center), které si nezadá ani s pokrokovým technologickým zázemím světových lídrů ve vývoji speciálních technologi.


Vršecký klepe na bránu zlatého hattricku

    Martin Šoltys si odbyl svou premiéru v Tatře Phoenix na Hungarian Baja letos v srpnu, kde dokázal vyhrát první prolog. Kvůli vážnému zranění zad musel ale ze závodu nedobrovolně odstoupit. Nyní ho čeká výzva v podobě premiérové účasti na nejznámějším motoristickém dálkovém závodě.
    Robin Dolejš se v Buggyra Technology Center stará o vývoj okruhových speciálů a motorů Gyrtech. Po odchodu bývalého technického ředitele Maria Kresse převzal vedení nad technickou sekcí. Od začátku byl elektronikem a dnes je ředitelem vývoje R&D.
    Poslední prověrkou před Dakarem je tradičně tuniská El Chott Rally. Mezi účastníky závodu nebudou letos chybět obě posádky týmu Tatra Buggyra Racing. Zatímco trio Kolomý, Tománek, Stross pojede na osvědčeném stroji Tatra ... Číst dále »

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00