Jak na věc


brzdění stejnosměrných motorů

Systémy automatického brzdění propadly v praktickém testu, funguje jediný

    Testovaných aut bylo celkem šest: Mini Cooper, Volkswagen up!, Nissan Qashqai, Mercedes-Benz třídy C, Volvo V60 a Subaru Outback. Dá se tedy předpokládat, že před sebou máme zástupce velké části celkových objemů prodeje nových aut v Německu. S čím ale člověk nepočítá, je, že pět z šesti aut nebylo schopno před simulací nepozorného chodce zastavit, a to přesto, že některé fungují pouze ve velmi nízkých rychlostech, při nichž je brzdná dráha minimální.
    Prémiové sedany zde zastupuje Mercedes-Benz třídy C. Aspiruje na vozidlo z tohoto testu nejdražší na pořízení, jeho systém autonomního brzdění však nejlepší není ani zdaleka. Nutno podotknout, že jede rychleji než jiná auta, ale i to to je rychlost, ve které má systém fungovat. Z videa je zřejmé, že před chodcem vůz nedeceleroval prakticky vůbec a téměř veškeré brzdění se odehrálo až po kolizi.
    Vítěz testu, ve kterém měli být stejně úspěšní všichni, je druhý crossover, Subaru Outback. Nejede zrovna pomalu a podle velkého ponoření přídě je patrné, že brzdí skutečně silně. Jako jediné zvládlo zastavit před chodcem a nesrazit ho. Také ale byl jeho systém EyeSight údajně předmětem svolávací akce pro odstranění některých nedostatků.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00