Jak na věc


bruslení veřejnosti rožnov pod radhoštěm

Lenka LENE Buchcárová na Facebooku

    Freestylové disciplíny jsou ve světě populární a už několik let se pořádají i mezinárodní soutěže, ale u nás zatím jen v začátcích a tak mou snahou je vám ich co nejvíce přiblížit.
    Kolečkové bruslení lze taky definovat jako moderní sport pro milovníky pohybu (sportů „de glose“) bez omezení věku. Z rekreačního a praktického (druh dopravy) aspektu, je tenhle sport také směsí strategie, techniky, obratnosti i fyzické kondice. Od počátku po dokonalost, od zábavy po soutěže, od freestyle triků k rychlostnímu bruslení, to je vše jeden komplex možností na cestě ke pokrokům. Je už jenom na nás, abychom si vybrali tu správnou disciplínu, ve které najdeme to svoje.
    Rubrika freestylu je věnovaná všem těm, kteří samozřejmě mají vztah k bruslení alebo možno jen objevují, co všechno jim jízda přináší. Ale i těm, kteří jsou nadšencami tohto sportu a chtějí se dozvědět co se kromě fitness, speed a agressive ježdění dá praktikovat.
    Nabízíme výuku inline bruslení ve formě dětských, víkendových a individuálích inline kurzů v praze. Inline kurz lze domluvit také telefonicky nebo mailem a platbu uskutečnit až na místě.


Freestyle bruslení v současnosti...

    Půjdete si zabruslit s vyvrtnutým kotníkem nebo naraženými žebry? Asi ne, viďte. A stejně jako vaše tělo, musí bezvadně fungovat i ložiska v kolečkách vašich bruslí. Jak toho dosáhnout, to vám prozradí následující řádky. Jen s kvalitními a dobře promazanými ložisky zdárně dojedete do cíle, ať už se na in-linech kocháte krajinou, shazujete přebytečná kila nebo soupeříte o body na závodech.
    Bruslení: pravidelně každou sobotu a neděli v čase 14:15-15:45 hodin na zimním stadionu v Uherském Brodě. Bruslení bývá navíc o prázdninách nebo jiných dnech dle aktuálního rozpisu ledové plochy.
    Už vás nebaví bruslit sem a tam? Chcete se naučit něco nového na kolečkových bruslích? Tak neváhejte a skuste freestyle jízdu! Tento způsob vám nejen spříjemní chvíle bruslení, ale naučí vás omnoho více: posilní vaše svalstvo a udrží vaši kondici. Sami uvidíte jak rychle se zlepší vaše bruslení, budete mít menší strach pohybovat se na stezkách, naučíte se vyhýbat se překážkam, včas zabrzdit, odhadovat situace v rušném provozu. Získate tím mnoho zručností, tak proč nezačít teď hned?


Juniorská soutěž pro všechny děti,které mají rády in-line bruslení mezi kelímky

    Hlavní rozdělení kolečkových bruslí je na in-line brusle (jednořadé) a trekové brusle neboli quady (dvouřadé). Liší se nejen vzhladem a stavbou ale také vlastnostemi a přispůsobivosti jednotlivým disciplínam. Například pro rychlobruslení se používají výhradně in-line brusle, ale pro tanec je lepší použít trekové brusle. Jde tady hlavně o stabilitu, která je pro tanec nevyhnutná. Při rychlobruslení jde samozřejmně o rychlost a k ní je zapotřebí také rychlé změny směru jízdy, které lépe dosáhneme na bruslích v jedné řadě.
    První mezinárodní asociací združující disciplíny freestyle bruslení je asociace IFSA, která má přesně stanovená pravidla a každoročně připravuje oficiální medzinárodní soutěže po světe. Nejrozšírenejší disciplínou je však slalom.
    Bruslení je předce z rekreačního a praktického (druh dopravy) aspektu změsou strategie, techniky, obratnosti a fyzické kondice. Od začátků po profesionalitu, od zábavy po soutěže, to je všechno jeden komplex možností na ceste k dokonalosti.
    Jubilejní 5. ročník Mistrovství České republiky ve freestyle bruslení se konal poslední sobotu v září (27. září 2014). Bruslařská soutěž se odehrála v krytých prostorách KD Lola v Olomouci a závodilo se ve dvou disciplínách: ve volném stylu neboli freestyle slalomu a rychlostní disciplíně tzv. speed slalomu.


Kurzy in-line bruslení a freestyle slalomu

    Zveme všechny příznivce in-line bruslení na letošní juniorské mistrovství ČR ve freestyle bruslení, které se uskuteční v sobotu 24. září od 10 hodin na parkovišti Globusu u OC Olomouc CITY. Připraveny budou 3 soutěžní disciplíny: Speed slalom, freestyle slalom a free jump. Pro všechny soutěžící jsou připraveny dárkové předměty od partnerů akce a pro ty nejlepší na bedně vítězů také poháry a další ceny. On-line přihláška (registrace) na soutěž zde. Těšíme se na setkání společně na bruslích.
    Pokud mluvíme o tancu na bruslích nemohu nezmínit Anglicko. Například v Londýně se můžeme setkat s těma nejlepšíma tanečníkmi právě na Trafalgar square nebo v Hyde parku. A pro těch kteří mají rádi indoor sály jsou pravidelní roller disco jako ulité.
    Země, které se zapojili do IFSA soutěží v roku 2005 podle shrnutí IFSA boli: Francie, Čína, Rusko, Británie, Itálie, Južná Kórea, Švýcarsko, Španělsko, Holandsko, Singapúr, Moldova, Brazílie.
    Freestyle bruslení je nově vzniklý druh kolečkového bruslení a svojími disciplínami se odlišuje od fitness, speed nebo agressive ježdění. Jeho dvě nejhlavnější disciplíny jsou: Slalom a Jump. Obě disciplíny, se ještě dále člení na podkategorie. Slalom na freestyle slalom a speed slalom. Jump na high jump a free jump.


Nabízíme víkendové, dětské a individuální kurzy inline bruslení

    Kolečkové bruslení se čím dál tím víc rozvíjí a také vznikají nové disciplíny. Je to sport sice zatím neolympijský, ale více méně v každé republice ho lidé znají. Někde více a někde méně. Zmíním alespoň ty kraje kde je tenhle sport nejvíce rozšířen.
    Co se týče slalomu tak francouzi holdují tomuhle sportu nejvíce, i když první pokusy byly kdysi dávno v USA. Dalo by se říct, že francouzi to celé jaksi rozběhli a dnes se pořádají mezinárodní soutěže díky asociaci IFSA. Další krajiny jsou: Itálie, Švýcarsko, Rusko a Kórea.
    V roce 2004 byla vytvořená asociace IFSA: International Freestyle Skaters Association, načele s Vincentem VuVanKhaa za účelem združení freestyle bruslaře po celém světě.Cílem IFSA je: ulehčit organizaci soutěží, sjednotit pravidla, pořádat medzinárodní mistrovství a poháre, ale i propagovat freestyle bruslení pro příznivce.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00