Jak na věc


brněnska přehrada-wellnes

Vyberte místo pro Vaší dovolenou

    Brněnská přehrada přiléhá takřka těsně k městské zástavbě. Brňané mají výlety, koupání a vodní sporty na široké hladině na dosah ruky. Dále od města se břehy nádrže k sobě přibližují a zástavbu střídají přírodní scenérie strmých břehů. Ve vodní hladině se zrcadlí impozantní hrad Veveří s elegantní lávkou. Následující cyklovýlet je velmi pěkný, leč místy namáhavý.


Všeobecné obchodní podmíny Vonekl

    Brněnská přehrada (v hantecu Prigl) nebo Vodní nádrž Brno, s rozlohou 252 ha, je vodní dílo na Svratce. Vznikla vystavěním hráze na 56. říčním kilometru Svratky a zatopením údolí s obcí Kníničky. Přehrada dříve sloužila jako zásobárna vody pro Brno (nyní se využívá vody z Vírské přehrady a vody z vrtů v Březové), k rekreaci a také jako zdroj elektrické energie. Brněnská přehrada je oblíbeným místem rekreace s pravidelnou lodní dopravou místních i návštěvníků. Po obou stranách je lemována rozlehlými lesy (Obora na levém břehu, Podkomorské lesy na pravém) a nabízí tak příležitost nejenom ke koupání a vodním sportům, ale i k turistice a cykloturistice. Častým cílem výletníků je také hrad Veveří, který se tyčí na skále nedaleko Veverské Bítýšky. U hradu byl přes přehradu vybudován most pro chodce a pro cyklisty. Přehrada je využitelná celoročně a koupání je pro lidské zdraví bezpečné. Je jednou z nejvýznamnějších rekreačních oblastí v bezprostřední blízkosti moravské metropole. Na výlet mů
    Od jedenáctého ročníku je již tradicí i následná výstava pro veřejnost. Tzn. že samotná soutěž s vernisáží probíhá vždy v pátek a výstava pro veřejnost se koná v sobotu a v neděli. Při samotné soutěži je dbáno, aby byly vhodně zvolena témata, která jsou zajímavé pro soutěžící ale také aby vycházely z květinářské praxe a byly srozumitelné laické veřejnosti. Rovněž je dbáno aby soutěžící měli dobré zázemí pro práci a odborná porota složená z profesionálních floristů dohlížela na dodržování postupů a technik soutěžících. Společnosti Vonekl s.r.o. je poctou, že může podporovat tak významnou soutěž a přispívat k její profesionalitě.


Chaty a chalupy obsáhlá nabídka chat a chalup

    Tento ročník byl spíše „bilanční“ než soutěžící, kdy se v tomto ročníku představili vítězové ze všech předchozích let a společnost Vonekl s.r.o. k této příležitosti uspořádala výstavu růží, jak se měnily v předchozích deseti létech. Touto výstavou byla zahájena spolupráce na spoluorganizování této významné soutěže v Čechách a na Moravě. Jejím zakladatelem a duchovním otcem je Slávek Rabušic ve spolupráci se Střední odbornou školou v Bohunicích. Soutěž se koná pod záštitou Svazu floristů a květinářů ČR. Každým rokem společně zdokonalujeme úroveň této soutěže tak, aby došlo k propojení ducha soutěživosti lidí z květinářského oboru a propagace květin a floristiky u veřejnosti. Je tradicí, že soutěž se koná každým rokem na jiném místě, v budově s jiným architektonickým stylem a také, že v den soutěže se koná pro odbornou veřejnost pořádá vernisáž se společenským programem a vyhlášením vítězů.
    Brněnská růže je prestižní floristická soutěž květinářů a floristů z celé ČR a společnost Vonekl s.r.o. poprvé vstoupila do této soutěže v roce 2005 při jejím přelomovém desátém ročníku.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00