Jak na věc


boskovice vánoční trh

Podporujeme komunitní život v Boskovicích

    Protože jsme tady byli ze začátku sami, chtěli jsme se seznámit a potkávat s podobně naladěnými lidmi. Jednou z prvních inspirací byla první semenářská burza, kde se sešla moc fajn parta. Postupem času jsme začali zjišťovat, že máme potřebu podpořit některé další aktivity - společné bezobalové nákupy, častější možnost sdílení semen a produkce, společná setkávání nad dalšími tématy.. Inspirací je nám v tomto směru mimo jiné Tomáš Hajzler a jeho aktivity.
    Bez obalu - sdílení nákupů surovin ve větších baleních, podpora bezobalové prodejny v Boskovicích - např. v rámci zdravé výživy apod.
    Rod Pouilly odvozuje svůj původ od baronie Pouilly u Stenay na řece Meuse v Lotrinsku, prokazatelně od roku 1395. Albert - Louis de Pouilly (1731 - 1795) se svojí ženou Marie- Antoinette, roz. de Custine (1746 - 1800) spolu se svými dětmi opouští za revoluce Francii (1790) a jeho synové Albert (1775 - 1799, padl v bitvě v Itálii) a Emmanuel (1777 - 1852) přijímají jméno Mensdorff (podle obce v hrabství Roussy v Lucembursku). V roce 1818 byl rodu v Rakousku udělen titul hraběte, český inkolát pak v roce 1839.


A konkrétní příklady?

    Po příjezdu do Boskovic od Brna pojedete stále rovně - po hlavní ulici (přejedete koleje, světelnou křižovatku) a na rozcestí u kostela Sv.Jakuba odbočíte doprava tzn.na náměstí T.G.Masaryka. Projedete celým náměstím (a nebo je můžete využít pro parkování - mimo autobusy, které mají vyhrazené parkoviště u městských lázní a penzionu Zlatá růže) a těsně před výjezdem odbočíte doprava - směr zámek, hrad. Po zaparkování již musíte "po svých". několik metrů do kopce a budete stát před zámeckou branou.
    Před pár lety jsme se zamilovali do jednoho krásného kousku země kousek od Boskovic, v Okrouhlé. Viz FB stránka o tom, jak jej budujeme. Byla to láska na první pohled. Začali jsme na tomto pozemku budovat přírodní zahradu a stavět přírodní dům. Naším cílem je alespoň částečná soběstačnost, pěstovat si vlastní jídlo a žít nějak rozumně v souladu s okolím a přírodou. Z Brna, kde jsme nějakou dobu žili, jsme se přestěhovali do Boskovic, abychom to měli na zahradu co nejblíž. A zamilovali jsme se i do Boskovic :)
    Zdraví a vztahy: chceme být zdraví a mít zdravé a naplňující vztahy nejen s našimi nejbližšími, ale i našimi přáteli a sousedy
    Rod Pouilly odvozuje svůj původ od baronie Pouilly u Stenay na řece Meuse v Lotrinsku, prokazatelně od roku 1395. Albert - Louis de Pouilly (1731 - 1795) se svojí ženou Marie- Antoinette, roz. de Custine (1746 - 1800) spolu se svými dětmi opouští za revoluce Francii (1790) přijímají jméno Mensdorff (podle obce v hrabství Roussy v Lucembursku).


Pozvánka: 20. vánoční kostýmované prohlídky

    Práce a podnikání, aneb slušně a odpovědně: chceme se podílet na vytváření a sdílení hodnot a víme, že všechny naše aktivity mají své širší dopady a důsledky, potřebujeme platit složenky, ale chceme také naplno využívat svůj potenciál, dělat co nás baví a naplnit svůj život smyslem
    Po příjezdu do Boskovic od Prostějova pojedete stále "po hlavní" směrem do centra města. Po několika km budete vyjíždit do kopce, na jehož vrcholu se silnice stáčí doprava. Do příjezdu na vrchol kopce nikam neodbočujte a pokračujte po hlavní ... první odbočka doleva - rozcestí u kostela Sv.Jakuba odbočíte na náměstí T.G.Masaryka. Projedete celým náměstím (a nebo je můžete využít pro parkování) a těsně před výjezdem odbočíte doprava - směr zámek, hrad. Po zaparkování již musíte "po svých". několik metrů do kopce a budete stát před zámeckou branou.
    Podpora směnného obchodu - nejpřirozenější směna práce a vytvořených hodnot mezi lidmi. Já ti vytvořím web a ty mi vymaluješ byt..


Témata, kterými žijeme a kterými se chceme zabývat i v rámci iniciativy Boskovice naživo:

    V roce 1804 se Emmanuel Mensdorff - Pouilly oženil s Sophie, princeznou von Sachsen - Coburg - Saalfeld (1778 - 1835). V roce 1838 koupil Emmanuel Mensdorff - Pouilly panství a zámek Preitenstein, který se dnes nazývá Hrad Nečtiny v západních Čechách. Toto panství zůstalo v majetku rodu do roku 1945. Emmanuel panství značně zvelebil a upravil. Jeho syn Alfons Friedrich hrabě Mensdorff - Pouilly (1810 - 1894) učinil z Hradu Nečtiny své hlavní sídlo a dal v letech 1855 - 1858 značně sešlý zámek novogoticky přestavět.
    Podpora drobného podnikání v regionu - se zaměřením na řemesla, produkci zdravých potravin a ekologických výrobků, nejrůznější domácí tvorbu, drobné služby apod., propojování (slušných a odpovědných) řemeslníků a drobných podnikatelů se zákazníky z regionu, podpora místních ekologických farmářů atd.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00