Jak na věc


beta bojovnice

Mořská akvaristika se může stát i vaším koníčkem. Mořskou rybku z filmu Nemo vám bude závidět každý

    Akvarijní rybka beta bojovnice, pocházející z Asie, žije v bažinách, močálech a rýžových plantážích. Dorůstá délky až 7 cm a pokud se o ni budete dobře starat, vydrží vám až 3 roky. Poznáte ji velmi snadno, jelikož málokterá rybička se může pyšnit tak nádherným zbarvením, jako má právě bojovnice. Nejčastějšími barvami jsou modrá, zelená a červená. Především samci, kteří jsou také větší, se vyznačují závojovými a širokými ploutvemi.
    Milá redakce,děkuji za odpověď.Podrobně jsem betu prohlédla.Nikde žádné tečky ani povlak.Jediné,co se mi nelíbí, je změna ploutví.Jsou slepené a nevím,jak jinak to nazvat,ale jsou takové vypelíchané.Ještě jednou,děkuji,Jana
    Beta bojovnice nebo také Bojovnice Pestrá je velmi aktivní a překrásně zbarvená rybka, která mezi akvaristy patří k nejpopulárnější druh. Pochází z oblasti jižní a jihovýchodní Asie. Proto je potřeba přizpůsobit její život těmto podmínkám. Ohledně chovu se vyskytuje mnoho mýtů a polopravd. My vám prozradíme, jak se nejlépe o akvarijní rybku starat a čeho se vyvarovat.
    Bojovnice potřebuje hlavně dostatek prostoru. Pokud vám někdo bude tvrdit, že stačí malé akvárium, nenechte se napálit. Dostatečný prostor pro život a akvárium s úkryty je pro rybu nezbytný.


Zchlaďte se v horkých dnech přímo u vás na zahradě. Vyzkoušejte biotopové jezírko

    A proč se jí říká bojovnice? Kvůli silné agresi, kterou projevují hlavně samci vůči sobě, ale také vůči samičce, a to po nakladení jiker. V Asii se dokonce využívají na rybí zápasy. Při bojové pozici roztáhne samec ploutve a snaží se svého soka zastrašit. Jestli chováte jen jednu rybku a chcete vidět ploutve v celé kráse, stačí, když ke stěně přiložíte zrcátko. Samec uvidí sebe jako soka a dá se do bojové pozice. Proto se doporučuje chovat jednoho samce nebo samce a dvě samice.
    Tu poznáte velmi snadno. Rybka má na těle bílé až nažloutlé chomáčky plísně. Důvodem je nízká teplota v akváriu i špatná kvalita vody. Proto je nutné vodu pravidelně měnit po 48 hodinách a zvýšit teplotu na 27 stupňů. Po pár dnech plíseň zmizí. Jestli si chcete být jisti, že se nemoci zbavíte, použijte dezinfekční přípravky, jako například zeleň malachitovou.
    Akvárium by mělo být pro jednu rybku velké alespoň 15 litrů. Pokud se rozhodnete chovat samce a dvě samice, doporučuje se 30 až 50 litrové akvárium. Jelikož nemá beta bojovnice žábry, nepotřebuje akvárium vzduchové zařízení. Ryba se nadechuje nad vodou. Nutné je však opatřit si krycí sklo, protože okolnější vzduch je chladnější a rybička by se mohla snadno nachladit.
    Voda musí být teplá alespoň 24-27 stupňů Celsia. Vhodné je vybavit akvárium také topným tělískem s termostatem a teploměrem, abyste mohli hlídat teplotu vody. A co ještě nesmí v akváriu chybět?


Beta bojovnice je agresivní ryba s touhou po krvi

    Dobrý den,mám betu bojovnici už přes 3 roky.Ale posledního půl roku se už jenom povaluje.Je v malém akvárku a přesto jí dělá problém vyplavat nahoru k hladině,kde ráda sedí na malé vzduchotechnice.Jaká je to nemoc?Děkuji za odpověď.Jana
    Bakterie napadají tělo rybičky a dochází k rozpadu ploutví. Ploutvičky se rozpadají od okrajů, což všímavý chovatel určitě bez problémů rozezná. Nutné je nemocnou rybku dát do karantény, aby nedošlo k nákaze ostatních rybiček. Následuje výměna vody, čištění a dezinfekce. Prevencí je pravidelná výměna vody i rozmanitá strava.
    Pestrá strava je pro rybku stejně důležitá jako u lidí. Proto byste ji neměli krmit jen jedním druhem krmiva. A jak často krmit? Doporučuje se dvakrát až třikrát denně. Bojovnice se dokážou přejíst, proto byste jim neměli sypat příliš krmiva. Střídmost se vyplácí.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00