Jak na věc


bauhaus obklady za kuchyňskou linkou

Nejlepší katalóg stránek na tému nábytek

    Doporučuje se mít dvě rohožky, tedy dvě čisticí zóny. Hrubou, která z bot odstraní ty největší nečistoty, necháme přede dveřmi. A hned za ni položíme měkkou, savou a přitom vodonepropustnou rohožku, která z boty setře zbytek vlhkosti a jemné nečistoty. Kdo má přede dveřmi dost místa, může obě rohožky nechat venku, ale v předsíni je lepší se za dveřmi na rohožce přezouvat.
    Kuchyně č. 14 a 7 mají jako jediné velkokapacitní skříně, které považuji za velmi praktické. Dobře volené kování je v kuchyni č. 20, jako jediná má osobitou atmosféru díky podsvícení skříněk.
    case studies, užitečné know-how, články o aplikaci designu v praxi a technologických inovacích, tipy na designéry, příběhy o spolupráci designérů a firem
    Chcete mít na chalupě místo obvyklých červených a modrých cedulek krásné nebo veselé domovní číslo? Není nic jednoduššího. Vraťte se k tradici. I dnes, stejně jako v minulosti, mohou být čísla umělecky ztvárněná, se jménem...
    Dvě kuchyně s ostrůvky jsou sestaveny ze sortimentu IKEA. Na ostrůvky se často umisťuje varná deska, i přes zvýšenou mastnost okolí varné zóny. Ostrůvek by proto měl být hodně hluboký nebo je lepší ho využít pro přípravné práce.


Knížky pro děti, které nebudou chtít dát z ruky. Vybíráme nejlepší tituly pod stromeček

    Nejhezčí výhled je z okna IKEA kuchyně č. 15 umístěné ve srubu. Pracovní deska z masivu a dřevěné skříňky jsou doplněny bílými spotřebiči včetně bílé digestoře, takže volba spotřebičů nepůsobí nahodile.
    informace o pracovních nabídkách, soutěžích a příležitostech, odborné články, know-how, pozvánky na akce, informace o nových designově zajímavých produktech na trhu
    Do modra je laděná kuchyně č. 9, která také čtenáře nezaujala. Světlé dřevo zde podtrhuje tmavě modrá, a tak působí celek svěže. I zde jsou spotřebiče volně stojící, ale u studentské levné kuchyně to není zápor, navíc jsou nenásilně včleněny do celku.
    www.hornbach.cz, www.bauhaus.cz, www.novaline.cz, www.bellarose.cz, www.almara-shop.cz, www.vintage-home.cz, www.cisteboty.cz, www.art-magnolia.cz, www.iklenot.cz
    Co nevidět tu budou podzimní plískanice a hned za nimi přijde sníh. Útulné předsíně a zádveří se naplní svršky i mokrými botami a nám přibude spousta práce s úklidem. Jak si ji ulehčit?


Interaktivní výstava Pře(d)stav si Prahu!

    Dříve ani u vchodových dveří městských domů nechybělo kovové škrabadlo na boty. Naše babičky je měly na zápraží u chalup běžně. Z holínek, gumáků a dřeváků odstranilo dokonale bláto, trávu, listí, popřípadě i hnůj, které se držely mezi podrážkou a podpatkem. Dnes škrabadla nahradily sofistikované gumové či kartáčové rohožky. Ale svůj úkol plní stejně dobře jako stará škrabka.
    Zvon vnímáme jako symbol něčeho milého, příznivého, a tak není divu, že si mnozí chalupáři pořizují soukromé zvoničky do zahrad nebo alespoň ručně kovaný či litinový zvonek k brance či ke dveřím do domu. K...
    Na osvětlení pracovní plochy je obecně kladen malý důraz, zářivky pro osvětlení pracovní desky jsou špatně umisťované, více než na plochu svítí před sebe a tak mohou oslnit pracující osobu. Pracovní plocha pod oknem nebývá lokálně osvětlena vůbec, ale spoléhá večer na obecné světlo.


Záleží nám na Vaši spokojenosti

    Hodnocení čtenářů vévodily kuchyně jak ze žurnálu. Prostorné a velkolepé, s dominantní bílou. Deset kuchyní s nejvíce body postoupilo k hodnocení porotou složenou z odborníků. Specialistka na ergonomii Ing. Helena Prokopová, architekt Petr Shromáždil a šéfkuchař Radek Šubrt. Jak píše iDNES v hodnocení jednotlivých porotců byly velké rozdíly. Sympatizuji s R. Šubrtem, který nechtěl hodnotit společně velké a malé kuchyně. Porotci měli hlavně připomínky k ergonomickému řešení a nedodržování posloupnosti jednotlivých zón.
    Upozornit pana domácího na návštěvu před vraty už není jedinou funkcí domovních zvonků. Moderní přístroje toho dokážou mnohem víc. Dlouhá století jsme si vystačili s bušením do vrat, později přišlo vylepšení v podobě klepadel a minulé století...
    Mnoho majitelů dalo přednost zakázkové výrobě a návrhu od designéra, než kuchyni z kuchyňského studia. Tam majitelé záporně hodnotili flexibilitu takových studií. Kuchyně č. 8 je příkladem návrhu a realizace kuchyňského studia. Je škoda, že tak velký prostor nebyl řešen s ostrůvkem, který by mohl propojit komunikaci s ostatním prostorem a tak majitel po celou dobu práce obchází stěny kuchyně. Lednice je umístěna napravo, dřez až v levém koutě, toto rozmístění nevede k šetření kroků při vaření. Osvětlení se málo soustředí na pracovní plochu a vybraný typ zářivek může oslňovat.


Speciál Než vstoupíme do domu: Domovní zvonky

    Jako byste se ocitli v jiném světě. Cihlové zdi, vyšlapaná podlaha, dřevěné schodiště, které přívětivě vrže, povlávající závěsy, staré svícny. Romantická stodola obklopená lesem, z něhož se na její obyvatele chodí dívat veverky a kolem...
    Zápraží měla u venkovských chalup a statků svůj praktický význam. Dnes je využíváme ještě mnohem různoroději. Zápraží je prostor před vstupními dveřmi – viděno zevnitř je to „za prahem”. Do tohoto pojmu zahrnujeme i prostor...
    Kuchyně č. 21 umístěná až v Bristolu je směsicí anglického a francouzského stylu, má krásný keramický dřez. Nerezové spotřebiče s jemným nábytkem spolu fungují. Ale sokl je málo hluboký a pracovní deska je osvětlena bodovkami.
    Nejvíce se prodávají řetězové pily s benzinovým motorem. Jsou nezbytné pro práci v lese, pro majitele zahrad však bývají mnohdy zbytečné. Ti se většinou pohybují na svém pozemku, kde pečují o dřeviny nebo připravují palivo...
    Je zajímavé, že čtenáři hlasovali pro barevné kuchyně nejméně. Pro mě představují naopak atraktivní a dobré řešení. Nejbarevnější je kuchyně č. 18, kde dominují teplé barvy a inspirace Mexikem. Škoda, že lednice není vestavěná.


Nejlepší katalóg stránek na tému nábytek

    Ani v době elektronické komunikace se neobejdeme bez poštovních schránek a vhozů, i když v nich většinou přistanou jen letáky a složenky. V městských domech jsou schránky na dopisy nebo poštovní vhozy většinou jednotné a...
    Malá kuchyně č. 16 vede svým uspořádáním úložných prostor. Hloubka kuchyně je 66cm, takže bylo možné použít hluboké výsuvy. Horní prostor začíná až nad hlavou a využívá výsuvů, na kterých jsou police s bočním přístupem. Toto řešení vzniklo díky nedostatku prostoru, přesto je vše důležité po ruce. Místo na vaření i přípravu je zvýrazněno bíle a doslova září z tmavé zástavby kuchyně.
    Moc se mi líbí kuchyně č. 12, která dobře vypadá a rozmístění dává smysl. Ostrůvek je dostatečně hluboký a potřebné věci jsou za zády hospodyně, která se moc nenachodí a má stálý kontakt s okolím. Spotřebiče jsou vestavné a sokl je 30 cm vysoký, takže dostupnost lednice a mrazáku musí být skvělá. Mimo to je v soklu vstup centrálního vysavače a z vnější strany ostrůvku prostor pro nádobí a dobroty na večerní pohoštění. Kuchyni si majitelé navrhli sami. V hlasování čtenářů získala tato kuchyně jen 105 hlasů.


Dnes levně nakoupilo již 104 zákazníků.

    Kuchyně č. 1 získala jen 87 hlasů. Kuchyně je dobře dispozičně řešena, vedle lednice pokračuje přípravná, mycí zóna, která pokračuje varnou a končí troubou. Špatně dostupný roh vedle lednice je dobře řešen roletkou, za kterou jsou malé spotřebiče. Místo se našlo pro elektrický kráječ a pracovní osvětlení LED diodami. Rohová spodní skříňka má ze všech kuchyní nejlépe vybrané kování do rohu. Horní skříňky jsou nízko zavěšené, aby se záda nemusela namáhat a přitom je výška od varné desky k digestoři dodržena díky rozdělení horních skříněk do dvou samostatných kubusů rozdílných výšek. Vznikl tak dynamický prvek a umístění horních prostor reaguje na výšku klientů.
    Všech 21 kuchyní ukazuje, že klienti mají přehled v nabídce kování a využívají jej i přes vyšší cenu, než mají běžná otvírací čílka. Ergonomie začíná být v popředí, i když chyb v umístění jednotlivých zón je mnoho. Ani návrháři ani klienti si neuvědomují natolik důležitost sčítání svých kroků v kuchyni. Otázka je, zda špatná dispozice nepochází už od architektů a projektantů. Ti navrhují záludná zákoutí, kam bez rozmyslu kreslí přívody a předepisují pomálu jističů. Pak se designér potýká namísto požadavků klienta s větrnými mlýny.
    Při plánování nového domova mysleli mladí manželé především na energetické úspory a vysokou kvalitu bydlení, která podle nich spočívá v nenáročné údržbě domu, a především dostatku denního světla a čerstvého vzduchu.


Detail inzerenta David Brandejs

    Ostrůvek nechybí v kuchyni č. 19, majitelé si ji navrhli nakonec sami, kuchyňská studia je neuspokojila. I zde je lednice vzdálena od mycího centra, ale prostor kuchyně je menší a tudíž se zde majitelé tolik nenachodí. Navíc umístění zón je dáno i dispozicí místnosti, a proto ne vždy je možné dodržet ideální rozmístění pracovních zón. Ostrůvek má místo pro sezení. Asociuje mi to lavici u dřívějších pecí a moc se mi tento útulný nápad líbí. Je skvělým místem pro povídání i dekoraci. V hlasování čtenářů získala tato kuchyně nejvíce hlasů, tedy 361.
    Barevný kontrast a nápady jsou i doménou kuchyně č. 7, která u čtenářů bodovala 274 hlasy. Základem je vysoký lesk v bílé, což bylo mezi hlasujícími velmi populární. Kontrast tvoří černá a barvený obklad. Skleněný obklad za linkou je z čirého skla. Lze jej vyjmout a přebarvit desku za ním. Tím vznikne rozdílná atmosféra a kuchyně se neokouká. Jsou zde také dobře řešeny horní skřínky výklopným kováním a kvalitní osvětlení pracovní plochy. Kuchyni si navrhla sama majitelka, studentka architektury.
    Je čas poohlédnout se po kvalitních rohožkách, škrabadle na boty a vhod přijde i zouvák. Vždyť čím více vody, bláta a špíny necháme již přede dveřmi, tím méně nečistot budeme mít doma. Kvalitní hrubé rohožky přijdou vhod po celý rok, protože ze dvora a ze zahrady si bláto nebo trávu nanosíme do chalupy vždy.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00