Jak na věc


bankovní bezpečnostní schránky česká spořitelna

Nejčastější služby bankovních účtů:

    Mezi největší zápory bankovních účtů patří nepřehledná změt bankovních sazebníků, na které si klienti účtů stěžují. Rovněž některé druhy poplatků jsou kuriózní. Například poplatek za připsání úroku nebo za zrušení účtu patří mezi nejvíc viditelné a mnoho lidí tím kazí poměrně dobrý dojem u našich bank.
    Věk nejméně 15 let, platný průkaz totožnosti (některé banky chtějí doklady totožnosti nejméně dva - občanský průkaz, cestovní pas, řidičský průkaz, rodný list nebo kartičku zdravotní pojišťovny).
    Úrokové sazby bankovních účtů jsou u jednotlivých bank různé. Podle zákona o bankách musí každá banka nebo družstevní záložna běžný účet úročit. Řada bank nabízí základní úrokovou sazbu ve výši 0,1 procenta.
    Při založení je nutné složit minimální zálohu ve výši několika stokorun. V průběhu několika dnů vám poštou přijde PIN kód od platební karty, kterou si vyzvednete na pobočce, u které jste si účet zařídili (anebo na jiné pobočce, pokud to předem uvedete).
    Bankovní účet lze získat v každé retailové bance v České republice. V současné době je to možné u 29 bank, které nabízejí bankovní účty v různých cenových provedeních a funkčních balíčcích.


Podmínky získání bankovního účtu

    Bankovní účet je nejpoužívanější bankovní produkt na světě. Jen v České republice je zhruba šest miliónů účtů. Bankovní účet má úlohu rychlé správy finančních prostředků na jednom místě. Kromě tohoto využití je možné používat platební karty a manipulovat tak s hotovostí.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00