Jak na věc


babske rady proti hmyzu

Dobromysl obecná - potěšení z hor, které chrání před nemocemi

    Ne, nemáme na mysli, že si česnek ohřejete a budete ho jíst, i když i v tomto případě by nepochybně prospěl vašemu zdraví. Tentokrát platí, že nakrájíte nebo ještě lépe rozdrtíte očištěné stroužky pravého českého česneku (pozor na různý import), mírně ohřejete na příjemnou teplotu, vložíte do plátěného kapesníku a přiložíte na ucho. Na stejném principu můžete vyzkoušet i jemně nakrájenou a ohřátou cibuli, resp. obklad z ní.
    Petržel není pouze do kuchyně, ale má mnohé využití i v bylinné přírodní léčbě. Jednou z možností, jak ji využít, je nasekat její nať - čerstvou - na drobno, vložit ji do slabého plátýnka a přiložit na ucho a nechat působit.
     HemagelDost lidem pomohlo na opar na rtu Hemagel, což je gel, který se aplikuje přímo na postižené místo. Naoparu vytvoří elastickou vrstvu a tak...
    Patřičně vyšňořená děvčata se dvěma sklepníky a malým houfem krojovaných dětí projela na nazdobeném voze slavkovskými ulicemi. Do zpěvu i tance je vybízela a doprovázela dechová kapela Sebranka. Starosta města předal stárkám babské právo a přijal pozvání k tanci. Se zaujetím zhlédl i ukázku vybraných částí Moravské besedy, se kterou se již „Slavkovské ženy“ předvedly na Dnech Slavkova před třemi týdny.


Vyznáme se ve zdraví a pomáháme

     Babské hody / Foto: R. Kostík_1 Babské hody / Foto: R. Kostík_2 Babské hody / Foto: R. Kostík_3 Babské hody / Foto: R. Kostík_4 Babské hody / Foto: R. Kostík_5 Babské hody / Foto: R. Kostík_6 Babské hody / Foto: R. Kostík_7 Babské hody / Foto: R. Kostík_8 Babské hody / Foto: R. Kostík_9 Babské hody / Foto: R. Kostík_10 Babské hody / Foto: R. Kostík_11 Babské hody / Foto: R. Kostík_12 Babské hody / Foto: R. Kostík_13 Babské hody / Foto: R. Kostík_14 Babské hody / Foto: R. Kostík_15 Babské hody / Foto: R. Kostík_16 Babské hody / Foto: R. Kostík_17 Babské hody / Foto: R. Kostík_18 Babské hody / Foto: R. Kostík_19 Babské hody / Foto: R. Kostík_20 Babské hody / Foto: R. Kostík_21 Babské hody / Foto: R. Kostík_22 Babské hody / Foto: R. Kostík_23 Babské hody / Foto: R. Kostík_24
     Hledání příčinyNespavost je nepříjemná, protože tělo oslabuje a může způsobit další problémy u jedince, který jepostižen. To, co lidem na nespavost...
    Dobrá nálada panovala i na večerní hodové zábavě v sále Společenského domu Bonaparte. Kromě tance a zpěvu bylo možné vyhrát drobné i hodnotnější ceny v tombole. Počasí se na letošní poměry nebývale vydařilo, sluníčko jakoby se nemohlo vynadívat na tu krásu ... Večerní vlahý deštík už nikomu ani v nejmenším nevadil.
    Vítejte na portálů Babské rady, kde naleznete sbírku různých babských rad, které použivali naši předci po generace. Používejte prosím tyto rady s rozumem a v případě zdravotních potíží se poraďtě nejdříve s Vaším lékařem. Pro procházení katalogem zvolte kategorie níže nebo využijte vyhledávání po pravé straně.
    Většinu z těchto receptů je vhodné dělat opakovaně, ale současně vás varujeme před podceněním bolesti ucha, proto pokud je intenzivní nebo přetrvává, neprodleně navštivtě obvodního nebo ještě lépe ušního lékaře.


Hluchavka bílá má všestranné účinky na naše zdraví

    Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.
     Kupte si tinkturu s eukalyptovým olejem a pár kapek nakapejte do teplého umyvadla, strčte nad něj hlavu, hoďte přes sebe ručník a 10 minut inhalujte. Pozor na to, abyste se horkými výpary neopařili - to platí jak pro obličej, tak sliznice v nosu či ústěch, včetně dýchací trubice - proto volte vhodnou teplotu. Tato inhalace pomáhá při různých nachlazeních, zejména dýchacích cest, ale pokud jste ofoukli a bolí vás z toho uši, mohla by kombinace eukalyptu a teplé páry pomoci i na tento problém.
    Tolik stručný výtah ze slovníkového hesla, který však poměrně výstižně a v úplnosti vystihuje i Babské hody ve Slavkově u Brna. Ty se letos uskutečnily v sobotu 22. června odpoledne s následující večerní hodovou zábavou.
     OcetPřírodní a poměrně levnou cestou, jak opar zastavit je jablečný ocet. Obsahuje látky, které sice nemocpřímo neléčí, ale rozhodně zastavuje rozvoj...


Babské rady uleví od bolestivé menstruace

     Babské hody – lidová zábava tradující se zhruba od 30. let 20. století, kterou pořádají zejména ženské spolky. Na rozdíl od „normálních“ hodů jsou babské hody určeny pro ženy vdané a také děti. Také zde je udělováno starostou města babské hodové právo – právo pořádat hody, hodovou zábavu a veselici, ale i povinnost zachovávat pořádek v obci a starat se o každého účastníka hodů. Každá obec či oblast má svoje zvyky a tradice.
    Bolest uší může mít hodně příčin, ale zřejmě nejčastěji se setkáte s bolestí způsobenou různým nafoukáním studeného vzduchu apod.. Podívejte se, co na bolest uší radí babské recepty.
    Děkujeme všem, kdo jakkoli přispěli ke zdárnému průběhu Babských hodů a věříme, že budeme mít vaši přízeň i v příštím roce. Zvláštní dík patří také panu starostovi, který v parném dni nechal připravit osvěžující nápoje pro celou skupinu účinkujících.
     Meduňka a jiné bylinky na nespavostDalším přírodním pomocníkem na boj s nespavostí jsou bylinky. Zejména pak meduňka je přírodnípovzbuzovač uklidnění...

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00