Jak na věc


babské rady na pálení žáhy

Vyznáme se ve zdraví a pomáháme

    Vítejte na portálů Babské rady, kde naleznete sbírku různých babských rad, které použivali naši předci po generace. Používejte prosím tyto rady s rozumem a v případě zdravotních potíží se poraďtě nejdříve s Vaším lékařem. Pro procházení katalogem zvolte kategorie níže nebo využijte vyhledávání po pravé straně.
     Babské hody / Foto: R. Kostík_1 Babské hody / Foto: R. Kostík_2 Babské hody / Foto: R. Kostík_3 Babské hody / Foto: R. Kostík_4 Babské hody / Foto: R. Kostík_5 Babské hody / Foto: R. Kostík_6 Babské hody / Foto: R. Kostík_7 Babské hody / Foto: R. Kostík_8 Babské hody / Foto: R. Kostík_9 Babské hody / Foto: R. Kostík_10 Babské hody / Foto: R. Kostík_11 Babské hody / Foto: R. Kostík_12 Babské hody / Foto: R. Kostík_13 Babské hody / Foto: R. Kostík_14 Babské hody / Foto: R. Kostík_15 Babské hody / Foto: R. Kostík_16 Babské hody / Foto: R. Kostík_17 Babské hody / Foto: R. Kostík_18 Babské hody / Foto: R. Kostík_19 Babské hody / Foto: R. Kostík_20 Babské hody / Foto: R. Kostík_21 Babské hody / Foto: R. Kostík_22 Babské hody / Foto: R. Kostík_23 Babské hody / Foto: R. Kostík_24


Babské rady pro krásu - Breviář půvabu

    Děkujeme všem, kdo jakkoli přispěli ke zdárnému průběhu Babských hodů a věříme, že budeme mít vaši přízeň i v příštím roce. Zvláštní dík patří také panu starostovi, který v parném dni nechal připravit osvěžující nápoje pro celou skupinu účinkujících.
    Patřičně vyšňořená děvčata se dvěma sklepníky a malým houfem krojovaných dětí projela na nazdobeném voze slavkovskými ulicemi. Do zpěvu i tance je vybízela a doprovázela dechová kapela Sebranka. Starosta města předal stárkám babské právo a přijal pozvání k tanci. Se zaujetím zhlédl i ukázku vybraných částí Moravské besedy, se kterou se již „Slavkovské ženy“ předvedly na Dnech Slavkova před třemi týdny.
     Babské hody – lidová zábava tradující se zhruba od 30. let 20. století, kterou pořádají zejména ženské spolky. Na rozdíl od „normálních“ hodů jsou babské hody určeny pro ženy vdané a také děti. Také zde je udělováno starostou města babské hodové právo – právo pořádat hody, hodovou zábavu a veselici, ale i povinnost zachovávat pořádek v obci a starat se o každého účastníka hodů. Každá obec či oblast má svoje zvyky a tradice.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00