Jak na věc


bývalá hospoda na staré kovárně v bráníku

Zajímavosti z regionů (Ostrava)

    [google-map-v3 shortcodeid=“f6791804″ width=“100%“ height=“350″ zoom=“12″ maptype=“roadmap“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“true“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ enablegeolocationmarker=“false“ enablemarkerclustering=“false“ addmarkermashup=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“50.030598,14.331365000000005{}1-default.png{}Bývalá vápenka v Dalejském údolí“ bubbleautopan=“true“ distanceunits=“km“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“true“]
    Je zde k vidění několik zajímavých typů zdi, na některých doplněny různými nápisy a grafity. Většinou jsou stropy propadlé a ve zdech jsou díry. Horní patra většinou taky chybí. V některých objektech bylo možné jít dolů do sklepních prostor. Do jednoho jsme nakoukli, ale nevypadalo to zrovna nejbezpečněji.
    Do Troje mířily ještě za První republiky davy Pražanů do zdejších oblíbených výletních hospůdek a restaurací. Díky blízké Vltavě tu mohli ochutnat spoustu čerstvých rybích specialit. Z husté sítě trojských hospod nezbylo skoro nic.
    Živím se jako portrétní fotograf, jsem autorem knihy Jak na focení portrétů. Baví mě nejenom samotné fotografování, ale rád o fotografování píšu a pomáhám ostatním fotografům k lepším fotkám. Pořádám fotografické kurzy a workshopy a aktuality o mě najdete na mém Instagram profilu.
    Mimořádná prvorepubliková atmosféra sálá z plovárny v Šárce, kterou v restituci získali potomci původních majitelů. Nejstudenější voda z pražských koupališť.


Bývalá vápenka v Dalejském údolí

    Lákaly na radioaktivní vodu a věhlasem předčily řadu jiných rekreačních areálů: prvorepublikové lázně v Klánovicích. Náš průvodce pan Jindřich Lukáš, velký klánovický patriot, nastartoval svého předválečného veterána a čtvrť, kde lázně stávaly, nám ukázal stylově z otevřeného vozu.
    Letmým pohledem na zem zjistíte, že se zde často hraje airsoft. Je zde totiž všude kolem spousta munice (plastových kuliček). My jsme šli místo prozkoumat za deštivého počasí, takže jsme zde na nikoho nenarazili. Tedy jen jednoho cyklistu a pak nějakého podezřele vypadajícího pána, který kolem procházel. Určitě ale doporučuji dávat si pozor a jít raději ve skupině. Rovnou si omrkněte, jestli tady náhodou neřádí boje (airsoft), ať vás někdo nesejme (vás nebo vaši výbavu).
    Chleba, máslo, syrečky – na tuhle kombinaci lákali kdysi hosty provozovatelé restaurace v Kunratickém mlýně. Býval to velmi populární cíl celodenních pražských výletů.
    Hned kolem objektu vedou koleje, kde občas projede vlak. Co je ale zajímavější je tvar kolejí, hezky zahýbají a to dává fotografům skvělou příležitost, jak zahnuté koleje hezky zakomponovat do svých fotek.


Letní seriál o bývalých výletních místech

    Ohromnou popularitu si za První republiky získaly Havlovy Barrandovské terasy, postavené podle sanfranciského vzoru architektem Maxem Urbanem. A to včetně bazénu pod terasami v bývalém lomu. Teď celý areál chátrá.
    Tento opuštěný objekt jsem objevil na mapách už před několika měsíci, ale odhodlal jsem se ho navštívit teprve dnes. I přesto, že ho mám kousek od domova. Podle fotek a informací nalezených na internetu se jedná o areál bývalé vápenky.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00