Jak na věc


bítešský fastfood velká bíteš kostelní

3. 8. 2018 - Od 16.8. do 31.8. bude uzavřena silnice z Meziříčka do Černé

    ... a zní orchestr. Ty struny ale musí rozeznívat dva geniální kytaristé. Kytarového mága prof. Štěpána Raka již bítešské publikum dobře zná z jeho sólových recitálů i společných projektů s Alfredem Strejčkem.
    V prosinci se můžeme těšit na vystoupení souboru Schola gregoriana pragensis. Tento pátý koncert sezóny se koná pod záštitou starosty Velké Bíteše Ing. Milana Vlčka. Letos v květnu jsme oslavili 700 let od narození „Otce vlasti", krále českého a císaře Svaté říše římské Karla IV., kterého považuje český národ za jednu z nejvýznamnějších osobností své historie.
    Děkujeme nejen dětem, učitelkám, ale i všem účinkujícím že se dětského dne zúčastnili v tak hojném počtu a věříme, že si den skvěle užili.
    Bítešský dvanáctiboj je celoroční turnaj skládající se z různých nenáročných disciplín. Dal si za cíl podpořit sportování na amatérské úrovni v našem městě. Soutěž je určena pro místní ale i přespolní milovníky rekreačního sportování, kteří mají zároveň soutěživého ducha.


3. Tradičně i netradičně

    Bítešský hudební půlkruh je občanské sdružení, které si vytklo za cíl zpřístupnit obyvatelům regionu Velkobítešska krásnou, chcete-li „vážnou“ hudbu. Od roku 1997 pořádáme každou sezónu minimálně osm koncertů interpretů špičkové úrovně.
    Dramaturgie jednotlivých sezón nabízí posluchačům žánrovou i interpretační pestrost. Chceme, aby si na své přišli houslisté, klavíristé, milovníci dechových nástrojů, sólového i sborového zpěvu, ale měli jsme už příležitost slyšet sólově i harfu, kontrabas, fagot, cimbál či xylofon. Účinkující patří mezi špičku nejen v republice, ale i evropskou a světovou. Například Guarneri trio, Smetanovo trio, České trio, Janáčkovo kvarteto, Wihanovo kvarteto, Pavel Šporcl, Štěpán Rak, František Novotný, Ondřej Havelka, Serguei Milstein - Francie, Markus Nyikos - Švýcarsko, Hana Kotková - Švýcarsko, několikrát u nás vystoupili i Radovan Lukavský, Alfred Strejček a Jitka Molavcová.
     Informační centrum a Klub kultury Vás srdečně zve na koncert kapely KAMELOT a Romana Horkého, který se uskuteční 15. března 2019 od 15 hodin v Kulturním domě ve Velké...


3. 1. 2019 - Oslavičtí zdolali nejvyšší vrchol obce

     Srdečně Vás zveme na koncert kapely KOLLÁROVCI, který se uskuteční 27. února 2019 od 18.30 hodin v Kulturním domě ve Velké Bíteši. Slovenská kapela, která svým...
    Firma zajišťuje výrobu tradičního Bítešského chleba a pečiva. Maximálně se snaží zachovávat tradiční výrobní postupy. V sortimentu jsou i bezlepkové výrobky.
    Obsah tohoto portálu je chráněn autorským právem, které vykonává vydavatel. Jakékoliv užití článků a fotografií z této podoby webu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování obsahu je bez písemného souhlasu vydavatele – BÍTEŠSKO.COM -ZAKÁZÁNO.
    Jsme rádi, že naše pozvání na dětský den přijali již po druhé „veteráni“ z Veteran Vehicle Club Březník a ukázali přítomným přehlídku historické vojenské techniky. Děti měly připravenou „běžeckou“ dráhu nebo si mohly vyzkoušet přetahování lanem. Tentokrát si „veteráni“ s sebou také přivezli "polní kuchyni" a dětem za svoji šikovnost při plnění úkolů rozdávali čaj.


22. 8. 2018 - Pozor z Rudy na Křeptov už pouze jednosměrně na semafor

    Obsah tohoto portálu je chráněn autorským právem, které vykonává vydavatel. Jakékoliv užití článků a fotografií z této podoby webu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování obsahu je bez písemného souhlasu vydavatele – BÍTEŠSKO.COM -ZAKÁZÁNO.
    Věřím, že se mnou budete souhlasit, když prohlásím, že 20. sezónu BHP jsme zahájili naprosto skvěle, a to říjnovým koncertem Smetanova tria. Večer patřil klavíru, houslím a violoncellu v rukou opravdových umělců.
    Letošní sezónu BHP jsme o hodech zahájili mimořádným koncertem Prague Cello Quartet a koncert to byl vskutku mimořádný! Jako první řádný koncert devatenácté sezóny BHP jsme pro Vás vybrali unikátní kytarový koncertní projekt otce se synem - Rak a Rak. Klasického kytaristu a skladatele Štěpána Raka již v Bíteši uvítáme již popáté. Tentokráte si sebou přiveze svého syna Jana-Matěje Raka.
    Ve sportovní hale TJ Spartak byly pro děti připraveny různé hry, trampolína i skákací hrad. Za pomocí studentů SOŠ Jana Tiraye bylo vybudováno několik stanovišť, na kterých holky a kluci prokazovali svou šikovnost. Dětem za jejich účast byly rozdány různé sladkosti.


1. Poctivá ruční výroba

    Dětského dne se zúčastnilo přes 500 dětí z MŠ a ZŠ z Velké Bíteše a okolí a mimo tyto se na akci přišlo podívat z Velké Bíteše i z okolních obcí dalších minimálně 100 dětí s rodiči.
    Bítešský chléb se vyrábí tradičním způsobem z třícestného kvasu. Ručně se vyvaluje, vsazuje do pece lopatami a peče se v parní pekařské peci. Prodává se balený i nebalený, kulatý, do tvaru veky, s přidáním smažené cibule nebo solený s kmínem.
    Listopadový koncert Bítešského hudebního půlkruhu jistě potěšil všechny milovníky smyčcových nástrojů. Představil se nám pan profesor František Novotný a jeho žáci – houslisté Jiří Klecker, Sakura Ito, Klára Erdingerová-Staňková a violista Leoš Černý. Společně pro nás připravili téměř dvouhodinový koncert plný krásné hudby.
    V tento den se opět představila zásahová technika dobrovolných, státních a vojenských hasičů, Dopravní policie ČR, Armády České republiky z 22. základny vrtulníkového letectva Náměšť nad Oslavou.


28. 8. 2018 - Setkání hasičů nad 60 let v Kuřimské Nové Vsi

    V letošním roce byl k vidění letištní speciál vojenských hasičů, LKHA 32 Mercedes Benz Actros 3354 6×6, automobilový žebřík AZ 30 Mercedes Benz Atego z požární stanice Velké Meziříčí. Místní profesionálové se představili s CAS K 27 Tatra 815 4x4 a dobrovolní hasiči s CAS 20 MAN TGM 18.330 4x4 BB a OA-L1 Renault Trafic. Armáda České republiky se představila s nákladním automobilem Tatra 810. Vojáci malým divákům předvedli svou výzbroj, atraktivní ukázky bojového umění MUSADO a ukázku služební kynologie. Členové jednotky Sboru dobrovolných hasičů Velké Bíteše předvedli společně s odtahovou a havarijní službou ASSIST 24 s.r.o. ukázku vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla a likvidaci následků dopravní nehody. Jako každoročně se děti mohly seznámit s prací zdravotnických záchranářů Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina z posádky rychlé zdravotnické pomoci Velká Bíteš.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
14611
cache: 0024:00:00