Jak na věc


básen o kočkách

Diskuze : Hlavní : Povídání o škole

    Ledová růže ... já si ji představuji vytesanou z kvádru ledu ... křehkou, mrazivou ... čekající na živé světlo či vodu, aby ještě více rozkvetla a vybarvila se do krásy. Pro mě příjemný obraz! Měj se hezky, Pavle!
    Pavle, někteří se v mém případě snaží dodnes, ale věř mi, že se jich nebojím. Tato báseň je v podstatě pro ně, jelikož vím, že to někteří čtou. Dík za pochopení a hezký večer…
    Jistým bývalým...myslím,že v takovýchto případech, kdo nechce, neslyší...a báseň - té je pro ně škoda. Pavle, hezké lidi a stejně hezký večer Ti přeju :-)
    Pořád jsem měl v hlavě, co mi Tvoje verše připomínají ... už jsem na to přišel - měly by se dostat do školních učebnic, aby si omladina vštípila zásady slušného chování, cti a morálky ...
    Email vládci temnost - hezký den Pavle!Snaha, která nepadne na úrodnou půdu, tak na mě obsahově báseň působí, protože vládce temnot má svoji říši a té se nebude chtít zříct ...


Stavte se do centra Brna ochutnat profesionálně připravenou Italskou kávu Vergnano, nebo si vychutnejte pravá moravská vína.

    Bílá kytka...Pavle, já jsem psala už v čera, ale pak mi to celé spadlo a nešlo nahodit. Tak znovu - mám na stole kytku bílých růží a jen s ní se cítím ve své kůži :-). Jo, přesně tak, ale víš co, říkám si, kolik holek dneska - a jejich chyba-zajímají spíš smradlavé auťáky a jiné skopičiny. Tak díky za ty růže a hezký druhý máj, Pavle :-)))
    Tři stromy...báseň v próze, hezké podobenství. Stromy jsou velmi živoucí bytosti a k lidem mají blíž než je na první pohled zřejmé. Pěkný víkend, Pavle Ti přeju :-)
    Spravedlnost - ze zkušenosti vím, že kdo něco takového udělá, přemýšlí většinou úplně jinak a svědomí je něco, co nemá, nebo úspěšně skrývá ... hezký večer Pavle!
    Malý bleděmodrý motýlek - měl jsem, pravda, trošku problém udržet pozornost - je to rozsáhlý text, ale zvládnul jsem jej :-)) Křidélka místo rukou bych moc rád vyzkoušel ... hezký den Pavle!
    Ahoj, Pavle. Buď klidný, že opisování bych si o Tobě nemyslel. Ale vlož ji, ať si také počtu. Nevím, jak to děláš Ty, a co autor to jiný systém. Já nechávám každou báseň i povídku nějaký čas uležet. Díky a měj se fajn…:)))
    Dobrý bumerang ... hezké myšlenky, Pavle! Bumerang umí taky pěkně praštit po hlavě ... stejně jako láska ... a někdy taky uhne ze správného směru:))) Ale vím, že tys to tak nemyslel, to je jen můj dodatek:)))


Existuje přátelství mezi mužem a ženou?

    Drakonidy... Sice nejsem čtenářka ale čtenář, nicméně sdílím radost pro hvězdy, zvláště pak pro meteorologické roje (škoda že u nás je dnes pro Drakonidy zataženo), takže mě Vaše báseň velice potěšila. A i když lze hvězdy spatřit z mnoha úhlů pohledu, já mám ten podobný, o kterém píšete.
    Ahoj Pavle, poslední dobou jsem se trochu pozdržela ve čtení Tvých básní ...tak teď jsem dočetla a nejvíc se mi z nich líbila Vzpomínky, plno hezkých veršů. Líbí se mi! Hezký podvečer!
    Vybavil se mi, Pavle, Bulgakovův Mistr a Markétka. Má i výborné filmové zpracování, tam jsou krásné pasáže, když se Pilát setkává s Ježíšem a hovoří spolu, připomněls´mi to velmi živě...Hezké Velikonoce!
    Ledová růže - na mé stupnici - básničky, básně, poezie - je Tvůj text poezií ...třetí strofa je přesně to, o čem tvoření je ... a s pointou se naprosto ztotožňuji ...
    Jituš, nedávno jsem o tom hovořili, že báseň nemusí být jednoznačná a jasná. Je pravdou, že některé mé básně jsou průhledné, a jiné jak poloprůhledné zrcadlo. Díky Ti za komentík a dobrou, pěknou noc...:)))
    Krásné básničky k Mikuláši! Dovedla bych si je představit klidně s ilustracemi Josefa Lady ve slabikáři. Dýchly na mě Vánoce, za což Ti, Pavle, děkuji!


Nechcete udělat nový design Rodiny.cz?

    Netop kotě ... já jsem se trochu polekala, mám na topení koťat z dětství dost nepěknou vzpomínku... ale to pojetí věci je, Pavle, zajímavé, originální. Zdravím Tě!
    Ahojte, Ali a Šepotko. Mám radost z vašich komentářů. Jen ale maličkost. Ani mně se ta druhá strofa nelíbí, a je ve smutnějším části básně. Díky moc...:)))
    Když jsem byla malá, měli jsme u babičky taky takové pendlovky na zdi. Bála jsem se být s nimi sama v pokoji. Dnes už vím proč...:) Ale báseň se mi líbí.
    Ahoj, Pavle. Mám víc prací, u nich bych uvítal anotaci, ale když tady není pro tento účel kolonka, tak by to nesedělo. Kdybych psal anotace v komentářích, jak jsem to výjimečně udělal včera, tak bych zase mohl být podezříván, že si uměle vyrábím počet komentářů. Mívám pocit, že mě tady někdo moc nemusí, tak nechci vrtat do ... Ale buď v pohodě. Někdy si špatné nálady spravuji takovým a podobným způsobem. Díky a měj se hezky...((¨))
    Nazdar, děvčata a Pavle. Mám nepříjemný dojem, že jsem včera trochu "zaspal". Je-li tomu tak, pak se moc omlouvám. Díky vám a mějte krásný večer ☺ ☺ ☺


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
12879
cache: 0024:00:00