Jak na věc


běžný účet s úrokem

Genius Free & Flexi: běžný účet s nejvyšším úrokem

    Samostatné běžné účty jsou dnes téměř na ústupu. Většina bank vám nabídne balíčky služeb, zvané často konta. V rámci těchto kont získáte v závislosti na jejich ceně různé nadstandardní služby bez dalších poplatků nebo minimálně s cenovým zvýhodněním. Jedná se třeba o kreditní kartu, zvýhodněné úročení, výběry z bankomatu zdarma apod. V případě měsíčního paušálu je dobré si spočítat, zda se vám balíček vůbec vyplatí. V sekci Účty si můžete porovnat nabídky jednotlivých bank.
    Nejkratší termínovaný vklad trvá několik dní, nejdelší maximálně 5 let. Záleží jen na vás, na jak dlouho své peníze uložíte. Zvolíte-li kratší dobu, vyhnete se tak případným sankcím za předčasný výběr vkladu. K termínovanému vkladu si obvykle můžete sjednat revolving - automatické obnovení vkladu za původních podmínek.
    - výběr hotovosti z bankomatu či na přepážce - platba kartou při nákupu - bezhotovostní převod na jiný účet (spořící účet, účet penzijního připojištění, účet podílového fondu, nebo třeba účet firmy, u které nakupujete po internetu)
    Běžný účet však v dnešní době vnímáme především jako odrazový můstek pro mnoho dalších služeb. Počínaje elektronickým bankovnictvím, pokračujíc lepším přístupem k dalším produktům a konče třeba platebními kartami, které k účtu dostanete. Je velmi důležité vybrat si vhodnou banku a účet, protože jeho následná změna není úplně jednoduchá.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00