Jak na věc


básničky od jiřího žáčka

Pohádky k přečtení, texty, knihy pro děti, tvoření s dětmi, recenze na hračky

    Říkanky, říkadla a básničky na jaro jsme v redakci DoPohádky.cz hledali především ve své paměti, tak doufáme, že básničky, na které jsme si vzpomněli, uvádíme správně.
    Mnoho jarních básní je k nalezení také na internetu a samozřejmě v nejrůznějších knížkách pro děti. I tam jsme hledali inspiraci při výběrů jarních říkanek.
    DoPohádky.cz – online průnik do pohádky a animovaného filmu. Databáze krátkých filmů a pohádek. Průvodce po světě animovaného filmu a pohádek. Recenze na hračky a knihy - nákupní rádce pro rodiče. Návody, tipy a inspirace na tvoření s dětmi.


Existuje přátelství mezi mužem a ženou?

    Tento online kurz trvá 5 týdnů, během kterých se naučíte, jak společně s dětmi zvládnout celý den v klidu, aby vám i ty nejmenší  rozuměli – bez telepatie a znakování.  V kurzu se naučíte fungující vstřícnou komunikaci  – vy nebudete muset křičet, děti se nebudou vztekat.  Jak určit dětem hranice, které děti samy chtějí dodržovat.  Jak řešit problémy s přebalováním, vypravováním se ven, ale i to, jak řešit vztekání a předejít scénám. Jak nastavit rodičovské hranice tak, aby fungovali a aby je chtěli i děti dodržovat. Také se naučíte, jak na hezké sourozenecké vztahy mezi vašimi dětmi a jak dítě připravit na příchod nového sourozence. A také jak se věnovat sám sobě, abyste byli hrdý táta/máma.
    Já se již léta řídím heslem – Nic nemusí být perfektní. Důležitá je pohoda, důležité je, že jsme a něco děláme spolu se svými blízkými, že si u toho povídáme, že nám je spolu dobře a že z naší společné snahy pak vzniknou krásné zážitky a vzpomínky. To důležité je těšení se na vánoční svátky, dýchání atmosféry, kdy si jsou všichni k sobě blíž,  užívání si společných chvil a odpouštění si, co se nepovedlo.
    Pokud to nezvládneme “jinak”, o vánocích můžeme být ve shonu a stresu díky tlakům z venku, jak by to mělo vše o vánocích vypadat a jak by mělo být vše připravené a jak by vše mělo probíhat.
    Svoje rady ohledně vánoc chce přidat i Katka Králová z Nevýchovy… Pokud si je chcete poslechnout, přihlaste se  zde >> na online workshop Nevýchovy, který proběhne v úterý  12. 12. 2017 v 8 hodin ráno (a ze záznamu pak celý den až do půlnoci. 


Nevíte, co je to online workshop?

    A pokud nějakou tu jinou básničku na jaro znáš, budeme moc rádi, když se o ni podělíš s ostatními dětmi a napíšeš ji do komentářů pod ostatní básničky na jaro, abychom se ji mohli naučit i my ostatní. Klidně to může být i básnička, kterou jsi sám/sama vymyslel/vymyslela. A možná právě takové autorské básničky udělají největší radost.
    Prostě užívejte si společný čas a buďte spolu šťastní. A nezapomeňte se čas od času zastavit, podívat se kolem sebe … poděkujte a buďte vděční. Za to, co je “teď”. To ve vašem srdci udělá divy.  
    Ale neméně důležité je (nejen o vánocích!) naslouchat svým dětem, věnovat jim svou pozornost a svůj čas. Zkuste to! Ptejte se jich, kam chtějí jít, co chtějí vyrábět nebo s čím by rádi pomohly. Dejte na jejich přání a věnujte jim čas. Je to pro ně mnohem důležitější než nová panenka nebo nové auto pod stromečkem.


Vánoční básničky jako inspirace, jak s dětmi prožít krásné vánoce

    I když letošní jaro příliš jarního počasí zatím nepřineslo, jako by se paní Zima ne a ne pustit opratí a přenechat je jaru, nesmíme zapomenout na jarní poezii pro děti. V tomto článku uvádíme několik básniček, říkanek a říkadel o jaru, s jarní náladou, oslavující jaro, zkrátka s tematikou jara. A jelikož zimu už je příliš dlouhá, bylo by dobré a hezké, kdyby každé dítě umělo alespoň jednu jarní básničku. Protože každá zarecitovaná jarní básnička má přeci kouzelnou moc, která pomůže přivolat opravdové jaro, teplé jarní dny a projasněné sluneční počasí. Už aby tu bylo!
    A zde je pár zimních a vánočních básniček pro inspiraci, jak prožít letošní vánoce s vašimi dětmi :-). Cukroví pečte s dětmi, bude je to moc bavit, když vám budou moci pomáhat. Jděte s dětmi ven a obdivujte zimní přírodu, nasypte zrní ptáčkům a pokud to “paní Zima” umožní, postavte s nimi sněhuláka nebo jezděte na bobech či na saních. A když sníh nebude, pořád si můžete s dětmi doma sněhové vločky vyrobit alespoň z papíru
    Nikdy jste nebyli na online workshopu a nevíte, jak to funguje? Je to jednoduché: Celý workshop můžete sledovat přes internet ze svého počítače. V den vysílání vám mailem pošleme odkaz, na kterém se k workshopu připojíte. Není potřeba nic instalovat ani stahovat. Nikde nic neplatíte, online workshop jsme pro vás připravili zdarma. Stačí si teď zamluvit svoje místo.  Záznam opět poběží celý den až do půlnoci.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00