Jak na věc


básen o kočkách

Existuje přátelství mezi mužem a ženou?

    Ahoj, Pavle. Buď klidný, že opisování bych si o Tobě nemyslel. Ale vlož ji, ať si také počtu. Nevím, jak to děláš Ty, a co autor to jiný systém. Já nechávám každou báseň i povídku nějaký čas uležet. Díky a měj se fajn…:)))
    Ahojte, Jituš a Pavle. Co vám mám povídat? Je to jako u Alinky, že jste mi všichni udělali velkou radost. Tady platí: Je milé býti milý k milým. (Tento citám jsem převzal ze seriálu MASH a moc se mi líbí. Všem vám přeji hezký večer...:)))
    Jituš, nedávno jsem o tom hovořili, že báseň nemusí být jednoznačná a jasná. Je pravdou, že některé mé básně jsou průhledné, a jiné jak poloprůhledné zrcadlo. Díky Ti za komentík a dobrou, pěknou noc...:)))
    Tři stromy...báseň v próze, hezké podobenství. Stromy jsou velmi živoucí bytosti a k lidem mají blíž než je na první pohled zřejmé. Pěkný víkend, Pavle Ti přeju :-)
    Drakonidy... Sice nejsem čtenářka ale čtenář, nicméně sdílím radost pro hvězdy, zvláště pak pro meteorologické roje (škoda že u nás je dnes pro Drakonidy zataženo), takže mě Vaše báseň velice potěšila. A i když lze hvězdy spatřit z mnoha úhlů pohledu, já mám ten podobný, o kterém píšete.


Stavte se do centra Brna ochutnat profesionálně připravenou Italskou kávu Vergnano, nebo si vychutnejte pravá moravská vína.

    Nazdar, Jituš, Ali a Pavle. V podstatě máte všichni pravdu, a každý z trošku jiného pohledu. Největší jasná pravda je ta, že jste mi zkrásněli večer. Díky vám a dobrou, pěknou noc,...:)))
    Ledová růže - na mé stupnici - básničky, básně, poezie - je Tvůj text poezií ...třetí strofa je přesně to, o čem tvoření je ... a s pointou se naprosto ztotožňuji ...
    Smutná duše hovoří - Hezký den přeji!Pavle, já bych asi v první strofě napsal "vyšel bych" místo "bych vyšel" - aleco člověk, to jiné vnímání ... s pointou se plně ztotožňuji! Takže - u mě dobrý :-))
    Tón houslí - hezký den Pavle! Obvykle jsem raději, když je báseň rozdělena do strof, ale v tomto případě by to bylo na škodu. Verše pěkně plynou a "pohádkové bytůstky ověnčeny drahokamy lidských radostí" nemají chybu!
    Obsah této stránky je přístupný na většině zobrazovacích zařízení. Jen některá však dokáží zobrazit stránku s pokročilým formátováním (CSS). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč mezi ně nepatří (doporučuji upgrade) nebo používáte některé z alternativních zařízení. Pak možná přivítáte systém klávesových zkratek.


Nechcete udělat nový design Rodiny.cz?

    Oči zavražděného - čtení básně ve mně vyvolalo vzpomínky na oči ve kterých už nebyl život. A viděl jsem jich hodně. Měly jedno společné - to, co jsi popsal ve své básni! A napsal jsi to velmi dobře!
    Nelez mu někam - Hezký den! Vždy se skláním před autory, kteří dokáží dát myšlence tvář a ještě rýmovanou. Je to sakra těžký oříšek a Ty jej, Pavle,zvládáš na jedničku!
    Pavle, podám Ti malé vysvětlení. Tato báseň nepatří mezi mé nejlepší, ale končí listopad, tak jsem měl nutkání ji vložit. Je to i tím, že je nová. Mně nejlíp sedí, když si můžu jakoukoliv práci nechat uležet a upravovat. Díky Ti za komentář a měj se fajn…:)))
    Pavle, z jedné básničky se špatně hodnotí Vaše poetická tvorba - zkuste přidat další básně - v této chvíli mi přijde téma zajímavé, ale klidně bych z atmosféry slova pendlovky zkusila vytěžit ještě více! Pěkná paralela mezi životem pendlovek a tím Vaším.
    Ahoj Pavle, poslední dobou jsem se trochu pozdržela ve čtení Tvých básní ...tak teď jsem dočetla a nejvíc se mi z nich líbila Vzpomínky, plno hezkých veršů. Líbí se mi! Hezký podvečer!


Diskuze : Hlavní : Povídání o škole

    Nazdar, děvčata a Pavle. Mám nepříjemný dojem, že jsem včera trochu "zaspal". Je-li tomu tak, pak se moc omlouvám. Díky vám a mějte krásný večer ☺ ☺ ☺
    Email vládci temnost - hezký den Pavle!Snaha, která nepadne na úrodnou půdu, tak na mě obsahově báseň působí, protože vládce temnot má svoji říši a té se nebude chtít zříct ...
    Vybavil se mi, Pavle, Bulgakovův Mistr a Markétka. Má i výborné filmové zpracování, tam jsou krásné pasáže, když se Pilát setkává s Ježíšem a hovoří spolu, připomněls´mi to velmi živě...Hezké Velikonoce!
    Druhý email čertovi - hezký večer Pavle! Toto je zvláštní báseň. Musel jsem se k ní několikrát vrátit, ale nebylo to nadarmo. Zase jsem se přiučil z Tvého životního moudra ...
    Spravedlnost...komentář mi vzal z úst už Pavel... Mám strach, že takoví lidé jej ani nemají...myslím to svědomí. Ale to asi záleží na okolnostech...Zdravím, Pavle!
    Ranní rozjímání ... vskutku námět k zamyšlení...ano, promlouvá mi k duši- nebrat jako samozřejmost plno věcí, jimiž nás život obdařil ... zdraví, zdravé děti, lásku, přátele ...Je to tak! Hezká a pravdivá slova!


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00