Jak na věc


autoři písně holubí dům

DILIA, divadelní, literární, audiovizuální agentura, z. s.

    Víno je kupáží odrůd v poměru 60% Tempranillo, 30% Cabernet Sauvignon a 10% Bobal. Hrozny pochází z vinic Hoya de Cadenas, kde díky specifickému mikroklima, kdy je velký rozdíl v denních a nočních teplotách a jílovité půdě, vznikají velmi intenzivní vína. Vinifikace probíha v nerezových tancích při teplotě 25°C, macerace na slupkách pak po dobu 14 dnů. Víno následně zraje po dobu 12 měsíců v amerických dubových sudech z Missouri, přičemž jsou kombinovány poprvé, podruhé a potřetí použité sudy. Nakonec víno zraje minimálně 18 měsíců v lahvích.
    Odměny vybrané při výkonu kolektivní správy DILIA rozděluje mezi nositele práv, kteří uzavřeli "Smlouvu o pověření výkonem kolektivní správy" nebo podepsali "Přihlášku k evidenci" za účelem výkonu povinně kolektivně spravovaných práv.
    Nositelé práv mají po podpisu smlouvy, resp. přihlášky k evidenci prakticky jedinou povinnost: hlásit DILIA jimi zveřejněná díla do evidence kolektivní správy pomocí tzv. „ohlášek“.
    Jedná se o práva, která nositelé práv mohou vykonávat jedině prostřednictvím kolektivního správce. Nemohou je tedy nikomu ani smluvně postoupit. V ČR odměny pro autory výše uvedených druhů děl vybírá výhradně DILIA.


Ceremonia Reserva de Autor 2011

    92 bodů - Wine Guide 2015 La Semana Vitivinícola (Španělsko) 2015 Stříbrná medaile - AWC Vienna 2014 92 Points - La Semana Vitivinícola (Španělsko) 201489 bodů - Penin Guide (Španělsko) 2014 88 bodů - Penin Guide (Španělsko) 2013 90 bodů - Repsol Guide (Španělsko) 2013Nejlepší reserva Cata els Bodeguers (Španělsko) 201288 bodů - Penin Guide (Španělsko) 2012 Stříbrn medaile - Vinul (Rumunsko) 2012 Bronzová medaile - Vynodienos (Litva) 2012
    Kolektivní správa je správa majetkových autorských práv kolektivním správcem na základě pověření od nositelů práv. Jejím účelem je zejména společná ochrana těchto práv v situacích, kdy zákon výkon těchto práv výhradně prostřednictvím kolektivního správce ukládá (např. přenos vysílání) nebo pokud je jejich hromadný výkon účelný (např. rozhlasové vysílání).
    Je třeba rozlišovat výkon kolektivní správy DILIA a agenturní zastupování DILIA. Základní rozdíl oproti kolektivní správě je v tom, že autor individuálně rozhoduje o veškerém užití i s ním souvisejících náležitostech (včetně výše odměny). DILIA ve vztazích s uživateli figuruje coby zástupce nositele práv a v rámci rozsahu zmocnění pro něj dojednává licenční podmínky a inkasuje pro něj od uživatelů odměny. Pokud máte zájem o tento druh zastupování, obraťte se na příslušná oddělení agentury DILIA.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00