Jak na věc


apolinářská, praha

TURISTICKÁ TRASA PRAGUE CITY LINE PRAHA 2

    Byli jste už v Toboga Fantasy? TOBOGA Fantasy je obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé. Toto jedinečné zábavní centrum je svou nabídkou, plochou a rozsahem v České republice ojedinělé.
    Zemská porodnice (všeobecně známá jako U Apolináře, nebo prostě Apolinář) je perinatologickým centrem se spoustou úspěchů. Místním lékařům se každoročně podaří zachránit ty nejmenší dětičky s porodní hmotností pod půl kila. Stejně tak jsou úspěšní v záchraně těch nejkřehčích dětí, tedy miminek rozených ve 22.-24. gestačním týdnu. O přežití miminka se bedlivě starají už před jeho příchodem na svět a jsou špičkoví v poporodním zajištění životních funkcí. K miminkům přistupují podle jejich individuálních potřeb a jejich zdravotní problémy se snaží řešit neinvazivně, pokud to jde.
    Z I.P. Pavlova přechod ulice Sokolská, dále doleva okolo Lékařského domu, pak první šikmou ulicí Na Bojišti doprava (po levé straně bude slavná restaurace U Kalicha), na konci pak ulicí Ke Karlovu doleva. Zhruba po 300 m začíná ulice Apolinářská. Budova z červených režných cihel je nepřehlédnutelná.


Toboga Fantasy - JEDINEČNÝ ZÁBAVNÍ PARK PRO CELOU RODINU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

    Před samotným propuštěním miminka je maminka přijata do porodnice a stráví na pokoji s miminkem týden až měsíc před odchodem. Za tuto dobu se utvrdí v tom, že je schopna miminku obstarat vše co potřebuje, je zaškolena v první pomoci, v rehabilitaci a dostane kontakt na Centrum komplexní péče, kde je propuštěné dítko sledováno.
    Aktualizování: 8.12.2016 - Tištěný průvodce ve formátu PDF, který vás provede po turisticko-naučné trase Praguecityline Praha 2. Praha 2 je zcela výjimečným místem. Propojuje se zde dávná středověká historie s novodobými urbanistickými počiny sklonku 19.století. Trasa Prahou 2 je značena přímo v ulicích Prahy
    Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.
    Máte rádi inteligentní zábavu? Přijďte rozkrýt starou pražskou záhadu do Riddle Twist! Reálné únikové-quest hry od Riddle Twist jsou jiné než cokoliv, co už jste zažili. Byly navrženy pro dobrodruhy, pro ty, kteří chtějí pořádnou výzvu, pro ty, co se nebojí nepoznaného a hlavně pro radost a zábavu!


Oddělení Středisko pro psychoterapii a rodinnou terapii

    Od samotného počátku zapojují do péče o miminko i rodiče. Jakmile to zdravotní stav malého pacienta dovolí, rodiče ho mohou klokánkovat (chovat na prsou s přímým kontaktem kůži na kůži). U maminek se tu tedy chovají i miminka s hmotností pod půl kila. O přísun potravy se stará tým laktačních poradkyň, které jsou připravené mamince poradit s odsáváním mléka. Později, od 32. gestačního týdne, pokud to stav děťátka dovolí, i pomoci s kojením. Rodiče smějí být u miminek stále. Kdykoliv chtějí. Jedinou výjimku tvoří předávání služeb lékařů a výjimečné situace na oddělení. Porodnice ale bohužel nemá dostatek lůžek pro maminky hospitalizovaných dětí. Často je tedy nutné za děťátky dojíždět. Pokud maminka není z Prahy, určitě je nasnadě zeptat se lékařů na možnost umístění v nedaleké ubytovně.
    První chvíle miminko často tráví na odděleních JIRP a JIP, kde je pod bedlivým dohledem sestřiček a lékařů. Jakmile přestane potřebovat intenzivní péči, čekají miminko a rodiče oddělení intermediární péče. Na tomto oddělení se rodiče sžívají se svými dětmi, učí se je koupat, oblékat, dětičky zde už zpravidla nepotřebují inkubátor, režim na oddělení je proto volnější. Velkou péči zde věnují kojení, s nímž pomáhá tým laktačních poradkyň. Přechod z krmení sondou na běžné kojení a motivace miminka k sání bývají často složitější.
    Mapa k turistické trase Prague City Line Praha 2 vás provede po krásách Prahy 2, kde se propojuje dávná středověká historie s novodobými urbanistickými počiny sklonku 19.století.


Absolutní svoboda pohybu – přijďte vyzkoušet elektrickou koloběžku HUGO Bike

    Kostel sv. Apolináře patří mezi významné památky na území Prahy 2.  Tato unikátní památka je turisty vyhledávaná nejen pro své architektonické zajímavosti, ale jedná se především o místo, kde byla v roce 1789 otevřena veřejná porodnice. Kostel se také nachází v blízkosti Univerzitního městečka na pražském Albertově.
    Personál JIRP i JIP vždy potěšíte návštěvou s odrostlým svěřencem nebo pamětní fotografií, která bude podporou maminkám, které se právě ocitají v situaci, kterou jste samy prošly.
    Toulejte se Prahou 2, stáhněte si turistického průvodce a poznejte Prahu sami! Tato památka je součástí turistické naučné a poznávací trasy Prague City Line Praha 2. Trasa je vyznačena přímo v ulicích! Nezabloudíte! Klikněte zde a dostanete se na trasu.
    Projekt je realizován také za finanční podpory Úřadu vlády ČR a Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky, Ministerstva zdravotnictví ČR a Hlavního města Prahy.
    Hledáte pro sebe nebo své známé pěkné a levné ubytování v centru Prahy? Ubytujeme Vás od 350,-Kč za osobu / noc ve vlastním apartmánu s kuchyní, koupelnou, samostatným WC a free WIFI. Vybrat si můžete 2-lůžkové i vícelůžkové apartmány.


Rodinná kavárna a restaurace Králík v rádiu

    Skupina s Ladou a Františkem: otevřená motivační skupina po ústavním nebo domácím detoxu, pro pacienty adiktologické ambulance i pro ostatní, toužící zbavit se své drogy
    Prozkoumejte překrásná místa v Praze na luxusní elektrické koloběžce HUGO Bike. Po setkání s vaším průvodcem a krátkým tréninkem se můžete vydat na okouzlující prohlídku ulic a památek, jako je slavný Karlův most, Židovské město, Staré město a mnoho dalších míst
    Osoby s problematikou problémového užívání a se závislostí na návykových látkách či nelátkových závislostí a jejich rodinní příslušníci. Převážně se jedná o osoby závislé na alkoholu, případně s problémovým užíváním marihuany a jiných návykových látek, které jsou ochotné nastoupit na léčbu. Věkové kritérium není stanovené.
    Navštivte Apple muzeum a prohlédněte si největší soukromou sbírku produktů společnosti Apple na světě. Přijďte do pražské Pop Art Gallery a zažijte neobyčejný životní příběh výjimečného vizionáře Steva Jobse – génia, který dokázal ovlivnit celé lidstvo a změnit svět.


TIP - perfektní místo k letnímu pobytu v Praze

    Králík v rádiu, jedinečná restaurace pro rodiny s dětmi. Každý den jiné menu ve stylu malých francouzských restaurací. Vy jíte, my hlídáme. Přijďte se skvěle najíst
    Aktualizováno: 5.1.2016 - In the guide will find a map. The map shows tourist route. This route we recommend as the best way through Prague 2, you will see all the most important. In the map are marked stops at major sights, the description in the text guide.


Pražské muzeum pověstí a strašidel

    Adiktologická ambulance poskytuje ambulantní diagnostickou, preventivní, poradenskou a edukativní péči s možností krátkodobé terapeutické intervence pro osoby závislé na alkoholu a jiných návykových látkách, problémové uživatele či osoby experimentující s drogami. Současně se věnujeme klientům s nelátkovými závislostmi, jako je gambling, závislost na internetu. Ambulance funguje jako první místo kontaktu pacienta se službami Kliniky adiktologie a v rámci poradenství je pacientovi doporučen další postup v léčbě a předány kontakty na příslušná oddělení či další specialisty. Program léčby je zaměřen na motivaci pacientů a je určen pro osoby bez rozdílu věku, vč. jejich rodinných příslušníků. Hlavními službami, které ambulance poskytuje, je individuální a párové poradenství, psychosociální a adiktologická edukace, včasná diagnostika a krátkodobá terapie. Ambulance současně působí jako výukové pracoviště pro studenty oboru Adiktologie, 1. LF UK a VFN v Praze.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00