Jak na věc


alimenty na dítě kalkulačka

Kalkulačka alimenty: Kolik je výživné na dítě a kdo má povinnost platit?

    na 2 děti 3000.kč je dost málo ,když vezmu v potaz škola pro 14 holčinu 2500,bez batohu ,kroužky2 15OOkč ,tábor 3800,příměstský tábor 1200kč ,dojířdění do školy 2400 za rok a léky 2OOOkč ročně
    Dobrý den.Chtěl jsem se zeptat kolik budu platit výživné na dítě.Děcku 8roku je postiženo 4stupěn a pobírá na něho13200kč.Manželka je se synem doma.Muj výdělek24000kč
    Kdyby někdo ve třinácti Sylvě Bílé řekl, jaký život ji čeká, nejspíš by mu nevěřila. Narodily se jí tři děti, každé má s jiným mužem a ani jeden s rodinou nezůstal. Jak se mamince z Malých lásek daří dnes?
    (2) Při hodnocení schopností, možností a majetkových poměrů povinného je třeba také zkoumat, zda se povinný nevzdal bez důležitého důvodu výhodnějšího zaměstnání či výdělečné činnosti nebo majetkového prospěchu, popřípadě zda nepodstupuje nepřiměřená majetková rizika. Dále je třeba přihlédnout k tomu, že povinný o oprávněného osobně pečuje, a k míře, v jaké tak činí; přihlédne se popřípadě i k péči o rodinnou domácnost.


Zvyšují se úroky hypoték i půjček, na běžném účtu v bance je ale úrok nula.

    Vláda dnes na svém zasedání schválila věcný záměr zákona, který by umožňoval zavedení institutu hromadné žaloby. Naopak negativní stanovisko vyjádřili ministři k návrhům komunistů na zákon o referendu a zavedení náhradního výživného, a také k návrhu skupiny poslanců, který by umožňoval umístit do přípravné třídy i děti, které nemají odklad.
    Žádná maximální hranice není. Pokud by měl jeden z rodičů vysoce nadprůměrné příjmy – může být výživné na dítě (popř. na matku dítěte) stanoveno i v řádu desítek tisíc korun. Soud přihlíží ke konkrétním majetkovým poměrům.
    Dobrý den, prosím o radu. Čekám dítě s kamarádem,žít spolu nechceme,ale o miminko se chce postarat, tudíž jsme se na nějakém přispívaní dohodli,potřebuji na to nějaký papír nebo jak to mám řešit, když si chci zažádat o přídavky na bydlení, na nic jiného zatím nebudu mít nárok.Děkuji za odpověď
    Dobry den,prosim chci se optat.Opustil nás manžel pro jinou ženu.Mam 3 deti 7,5,2 roky.manzel ma plat 45000,- kc mescnePozaduji 20000,- kc měsíčně.Mohu jeste požadovat přispívat na lyžařský výcvik,plavání a různé kroužky .dekuji za odpoved
    Sedm let neplatil alimenty na své dvě děti. Soud mu v rámci exekuce sebral řidičák. Když děti dosáhly dospělosti, tak Okresní soud v Písku rozhodl o vrácení průkazu, přestože muž dluh nesplatil. Za děti se postavil až Ústavní soud.


Kolik mají být alimenty – jak na určení výše výživného pro dítě?

    Správný postup, jak řešit alimenty u soudu, je obrátit se na soud v místě trvalého bydliště oprávněné osoby (matka dítěte, dítě, apod.) a podat žalobu na soudní stanovení výše výživného. Platí se standardní soudní poplatek – v případě špatných majetkových poměrů je ale možné žádat o jeho prominutí. V žalobě je nutné popsat všechny skutečnosti, které mohou mít vliv na soudní stanovené výše alimentů.
    Tomáš Řepka po prohraném soudu pořádně vypěnil. Bývalý fotbalista musí podle včerejšího rozhodnutí odpracovat 180 hodin veřejně prospěšných prací a také své bývalé manželce Vlaďce Erbové zaplatit výživné, které jí dluží. To Řepku zřejmě pořádně naštvalo. Jeho reakce je hodně odporná.
    Jak již bylo uvedeno výše, pokud se povinná a oprávněná osoba (resp. její zákonný zástupce) vzájemně nedohodne, je nutné obrátit se na soud. Řešit alimenty soudní cestou se nevyplatí odkládat – především v případech že o výživné bude žádat matka dítěte – viz: paragraf § 922
    Bývalý fotbalista Tomáš Řepka musí nastoupit obecně prospěšné práce. Odvolací soud zamítl jeho stížnost proti rozsudku, který mu stanovil trest za nevyplácení alimentů na syna Markuse.


Co když nejsou známy příjmy toho, kdo má platit výživné?

    Výživné (alimenty), jsou upraveny v Novém občanském zákoníku (až do konce roku 2013 bylo výživné upraveno zákonem o rodině – č. 94/1963 Sb., od 1. 1. 2014 byl ale tento zákon zrušen a nyní je výživné právně upraveno v občanském zákoníku). Výše výživného je popsána v § 913 – ale pouze velmi vágně:
    Bývalá manželka odešla asi před čtyřmi roky 2011 rozvedený jsme v polovině roku 2013 . prokazatelně s jsme nežili ve společné domácnosti a děti jsem měl v péči tedy soudně od začátku roku 2013 . Dodnes soud neurčil výživné pokud ho určí od kdy se počítají ty tři roky diky
    Dobrý den,bere se při výpočtu alimentů v potaz ,pokud se nemůžeme dohodnout,situace plátce?Můj čistý příjem je 25 000 a platím na dvě děti z 1.manželství 5000 Kč, s nimi jsem v kontaktu.Po rozvodu 2.manželství, což je mi líto, děti žijí v dobrém finančním prostředí, děti nesmím vidět.Pavel
    Kalkulačka alimenty 2018, Kdo má povinnost platit alimenty, Kolik jsou přídavky na dítě 2018?, Nárok na přídavky na dítě, Online kalkulačka přídavky na děti, Přídavek na dítě 2018, Sociální dávky na dítě, Sociální podpora pro matky s dětmi, Vymáhání nezaplaceného výživného, Výživné na dítě výpočet 2018 kalkulačka


Řepka neplatil alimenty, musí do oranžové vesty! Odvolání zamítli

    Bývalí partneři - modelka Vlaďka Erbová a fotbalista Tomáš Řepka se soudí o alimenty. V Brně dnes proběhlo první kolo jednání, kterého se oba zúčastnili. A není to zdaleka poslední soud, který je čeká - Řepka je obviněn, že jménem své bývalé ženy zadal inzeráty na erotickém webu.
     (1) Pro určení rozsahu výživného jsou rozhodné odůvodněné potřeby oprávněného a jeho majetkové poměry, jakož i schopnosti, možnosti a majetkové poměry povinného.
    Vrátil jsem se z vězení, jsem bez práce. Byly mě odebrány všechny živnostenské listy, čelím několika exekucím. Přestože jsem bez práce, nevyžaduji žádné sociální dávky, platím si však minimální zdravotní pojištění. Manželka se se mnou rozvedla a žádá výživné, žije s přítelem. Přesto vyžaduje původní výživné na čtrnáctiletého syna. Zkrátka nemám z čeho platit. Jan
    Z výše uvedeného vyplývá, že výživné není zákonem stanoveno „napevno“ ale soud by měl vždy přihlížet k individuálním majetkovým poměrům obou rodičů. V právní praxi však platí doporučení výše výživného, kterým se soudy zpravidla řídí. Toto doporučení je následující:


Neplatičů alimentů stále přibývá. Exekutoři řeší tisíce případů

    Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.


Nechcete udělat nový design Rodiny.cz?

    Strašně se mi líbí tyto srandovní komentáře.Bohužel zákon týkající se rodiny je takový paskvil, který jednoznačně nahrává matkám.Jediný recept jak se vyhnout takovým problémům je ženskou pořádně ošukat,otočit kapsy a máte klid. Tímto heslem se totiž řídily feministky, které sepisovali část zákona o rodině.Jich se totiž to pravidlo klidu nějak vyhýbalo,tak ty chlapy k tomu chtějí donutit. Nebojte,mě se takové problémy týkají taky. Chodím každý rok k soudu na zvyšování vyživného a soudkyně si to nadmíru užívá.Nachystám vždycky k jednání kapesníčky pro matku,ona si pobrečí před sodcem a já jsem chudší o další tisíce..Vždyť je to přece pro děti…Ujišťuji se tím,že to budu muset vydržet ještě pouhých 15let.Srandovní je,že matka nemusí dokládat nic (ani výdaje na děti),otec své příjmy a majetek, výdaje otce nikoho nezajímají.Pak vám to soudce mrskne podle doporučených tabulek,vetšinou do středu rozmezí pro každé dítě a jdete domů.Orientačně si to může spočítat každý.A když se zeptáte za
    Akční nabídka: Potřebujete sehnat peníze a nevíte si rady? Podívejte se na tuto finanční nabídku – Kreditní karta bez doložení příjmu. Uvidíte že budete spokojeni. A když ne tak zkuste ještě tuto – Půjčka na cokoliv bez potvrzení o příjmu. Je to zaručený způsob jak získat peníze.
    Tisíce rodičů samoživitelů přicházejí o alimenty, které jim dluží jejich bývalí partneři. Promlčecí lhůty se totiž před lety snížily z deseti let na tři. A to se teď promítá do života samoživitelů.
    Výživné, nebo také alimenty jsou často velmi bolestné téma. U rozvedených bývá výše výživného předmětem častých sporů. Někdo má pocit, že platí hodně, druhý má zase pocit, že dostává málo. Kolik by mělo být výživné na dítě, a jak se tato částka určuje? A kdo má povinnost platit alimenty? A co dělat, když vám váš bývalý manžel/manželka výživné neplatí?


Kdo má povinnost platit alimenty

    Mamince s pěti dětmi obrátila středeční Mise nový domov život naruby. Zatímco doposud se v osmi lidech tísnily na malém prostoru spolu s prarodiči, teď žijí samy ve zbrusu novém bytě. Jak se jejich život po natáčení změnil?
    Jakmile soud stanoví výši výživného a povinná osoba jej neplatí, je možné dlužné výživné vymáhat prostřednictvím exekuce. Nezaplacené alimenty patří mezi přednostní pohledávky – to znamená, že i když povinný má i jiné dluhy, je velká šance na jejich vymožení. Neplacení výživného je navíc trestný čin. V případě opakovaného nebo dlouhodobého neplacení výživného je možné podat trestní oznámení, a tomu, kdo dluží alimenty, pak hrozí i nepodmíněný trest odnětí svobody.


Šokující dohra Lásek: Sylvin expřítel se zachoval jako hulvát

    Zajímalo by mne, jak má postupovat dcera, když má syna 5a půl roku a dostává od bývalého partnera celé roky 1500 kč, s tím, že on více nehodlá dát, naopak ohání se snižováním výživného s tím, že není veden na úřadě práce, trvalý pobyt má v Karviné, ale žije v Praze s další ženou, se kterou má 4 leté dítě další, pracuje nelegálně a asi dobře vyděláva, jelikož platí byt a žijí si slušně..o syna nejevil několik let zájem, až nyní si ho vzal do Prahy na týden…dcera je sama, má další malé dítě, 10 ti měsíční…a je ve finanční nouzi
    Dobry den muj syn 16let je v peci tety,teta ma prijem 25000kc a jeste sirotci k tomu 6300kc,ja jsem na rodicovskem prispevku 8862kc,mam jeste 2 nezletile deti,ktere jsou v me peci.Soud mi stanovl alimenty 1000kc.Byla jsem zadat o snizeni,bylo mi to zamitnuto.Nechapu proc.Myslim si ,ze teta ma dost vysoky prijem,ze nemusi ani vyzivne dostavat.A ja bohuzel nemam z ceho platit,musim zivit dalsi dve deti.
    V Česku přibývá neplatičů alimentů. Dokazuje to i stoupající počet oznámení ohledně neplacení výživného. Asociace neúplných rodin odhaduje počet dlužníků už na 300 tisíc. Celorepublikový průměr dlužné částky se vyšplhal na téměř 90 tisíc korun.
    Mám 3,5 dceru, s přítelem už nežiji přes 2 roky, s přes rok mi neplatí,bohužel po celou tu dobu byl na pracovním úřadě, pracoval načerno, vyjma půl roku, kdy byl zaměstnán oficiálně, jakou mám vůbec šanci dostat nějaké alimenty? Alimenty nemáme určené soudem, spoléhala jsem na dohodu


Kalkulačka výživné – jak se počítají alimenty?

    Maminkám, kterým bývalý partner neplatí alimenty na děti, svítá nová naděje. Do Sněmovny jde totiž návrh na tzv. zálohované výživné. Díky němu by matky peníze dostaly od státu, ten by je pak vymáhal od dlužníka.
    Pokud povinná osoba (ten kdo má platit výživné) nedoloží řádně své příjmy, počítá se výše výživného z 25 násobku životního minima jednotlivce. Životní minimum jednotlivce je v roce 2014 stanoveno na 3410 Kč. V tomto případě by tedy bylo výživné stanoveno z částky 85 250 Kč.
    Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
21318
cache: 0024:00:00