Jak na věc


alžběta trojanová

Kubo Križo: Na fotenie sa nepripravujem. Maximálne dobijem baterky

    Já jsem s tím smířená. Samozřejmě mi to lichotí, ale na druhou stranu na to začínám být poslední dobou alergická. Logicky bych raději, aby vnímali i něco jiného, než jen, že pěkně vypadám.
    Pro dokonalý požitek ze hry už nepotřebujete obrovský počítač. Ty nejlepší procesory a výkonné grafické čipy se podařilo vměstnat do notebooku Dell Allienware 15. Ani na cestách se tak nepřipravíte o požitek ze hry. A pro ty největší nadšence je nachystané i zajímavé příslušenství k dokoupení v podobě Alienware Graphics Amplifier. Tento speciální externí box, který pojme jakoukoliv desktopovou grafickou kartu, se k notebooku připojí jednoduše kabelem.
    Řada lidí se v poslední době přeorientovala na PlayStation 4, ale já zůstávám věrná Xboxu. Sice to bylo po neslavném startu s konzolí Xbox One trochu těžké, ale mám pocit, že teď se to opravdu vyplácí. Jejich plány na propojování konzole a PC jsou skvělé, stejně tak vypadá zajímavě i projekt Scorpio – tedy mnohem výkonnější konzole, než je momentální generace, takže se těším!


Julia Chochola: Obraz by neměl vypadat jako fotka

     "Nebyla to jedna událost, spíš celej řetězec. Kdysi v době, kdy byl internet v Česku ještě vzácnost, jsem trávila dost času na xchatu v místnosti Roklinka, kde se scházeli fanoušci Tolkiena. Tak jsem objevila jak Pána prstenů, tak fantasy obecně. Pohádky, který se ale zabývaj dospělýma tématama. Úplně to změnilo můj svět. "
    Náš producent Vojta Novák vymyslel skvělý projekt, který právě chce ukázat to, že hraní her není nic divného. Ta akce se jmenuje I já jsem hráč a v ní se objevují známé osobnosti, které dokazují, že mimo svou profesi jsou také vášnivými hráči. Měli jsme tam Václava „Noida“ Bártu, Zdeňka Izera, přijde i Jan Kraus. Člověk by si je se hrami nespojil, ale my tím chceme široké veřejnosti ukázat, že na hraní her není nic ostudného.
    
    Pořád moderuju Re-Play, ale taky jsem jako pravidelná redaktorka začala psát do Score, kde mám svůj feministický koutek jménem Alžbětinec. Do budoucna pak vymýšlím soukromé projekty, ale často prostě rozjedu deset tisíc věcí najednou a pak nic nedělám pořádně. A taky píšu do ABC!


Epický vánoční marketing: Kýč, erotika a česká bohyně Hera

    V roce 2016 je jasný, že počítačový hry už dávno nejsou jenom výsadou dětí, zastydlejch puberťáků a týpků, co žijou doma u mámy ve sklepě. Tenhle stereotyp už máme (díkybohu) za sebou. Zčásti i díky Alžbětě, která svým příkladem ukazuje, že to jde. Že hravost a nadšení z představivosti jsou cenný věci. Že bez ochoty jít po svý ose nic pořádnýho nevznikne.


Virtuální a skutečná realita Alžběty Trojanové

    Moje budoucí plány jsou takové, že teď bych chtěla dělat nějaké web projekty a osobně se realizovat. Teď jsou hodně populární tzv. let’s playe, což je v podstatě komentované hraní her. Jedná se o osobní komentář. V Čechách to letí vážně hodně. Mimochodem největší YouTube channel u nás má skoro 150.000 odběratelů a vlastní ho někdo, kdo si říká Minecrafák. Jedná se právě o let’s play Minecraftu. Taky jsem propadla cosplay, s čímž asi taky souvisí většina komentářů o nahé Alžbětě Trojanové. Mám v plánu udělat kalendář, ale zatím jsem nevymyslela 12 kostýmů. Mám Cortanu (umělá inteligence ze hry Halo 4 s digitálně zobrazeným tělem ženy – pozn. red.), která měla paradoxně větší ohlas v zahraničí, protože konzolových hráčů je u nás jen asi 20 % (herní série Halo vychází pouze ve verzi na Xbox 360 – pozn. red.). A taky to bylo tím, že Halo 4 je na západě jedna z největších herních pecek. U nás to mělo ohlas hlavně proto, že byla na fotce nahá Alžběta Trojanová, ale ně
    Nemyslím si, že by Re-Play nějak zahýbal mediální scénou, ale většina tuzemských webů a časopisů je orientovaná na hardcore hráče. My jsme pro občasné hráče, co nechtějí jít za každou cenu do hloubky. Navíc jsem ráda, že nás vysílají na Prima COOL, protože je příjemné, že ten kanál má k cílové skupině velkou relevanci a navíc se za její komunikaci nemusíš stydět. Game Page měl problém s vedením, které mu v podstatě znemožňovalo udělat jakékoliv větší změny, a nakonec ho poměrně nevybíravě zrušili. A teď vlastně nemáme konkurenci.
    Tohle téma teď hýbe zahraniční herní scénou. Ženy jsou nejrychleji se rozvíjející demografickou skupinou hráčů, ale to prostředí pro ně často není moc přívětivé. Na Xbox LIVE se rozhodli, že budou v rámci hry Halo 4 dávat ban všem lidem, kteří se budou vyjadřovat sexisticky. Zabanovali 100.000 lidí, takže to asi úplně v pořádku není. U nás je situace trochu jiná, protože tu holek hraje o dost míň, například na Xboxu v Čechách asi jen 4 %.


Babovřesky: divácký rekord a pár facek

    Alžběta Trojanová je nepřehlédnutelnou postavou videoherního světa. Psala do herních časopisů, vedla stejně zaměřený web a nakonec se objevila v pořadu Re-Play a stala se ikonou česko-slovenské herní scény. Navíc je absolventkou oboru Marketingová komunikace a PR na Univerzitě Karlově. Krom hluboké oborové znalosti je nutné zmínit také fakt, že hráčská komunita jednoduše šílí z jejího tělesného vzezření. Stačí její jméno prohnat Googlem a jedny z prvních slov, které uvidíte, jsou sexy, nahá, lechtivé… Alžběty se zeptám, jak s tím vším lze z marketingového hlediska pracovat. A taky zjistím, jak se mám tvářit na příchod nové generace herních konzolí a na čem si zahrát Zaklínače 3.
    Je tak docela možné, že podobně dopadne i virtuální realita. Na druhou stranu těžko tohle odhadovat. Svoje želízko v ohni má Facebook s jedním z největších hráčů na trhu – Oculus Rift. Je tady HTC a jejich Vive, který sleduje i pohyb člověka v prostoru, ne jen hlavy. A samozřejmě konzole – konkrétně Sony VR pro PlayStation 4. Situace je tak trochu jiná než v případě pohybového ovládání. Navíc – všechno je teprve v začátcích.
    Jako malá si chtěla hrát na Xenu. Teď je z ní nejvýraznější osobnost české hráčské scény. Seznamte se: Alžběta Trojanová, královna videoher, která svůj osud poznala kdysi dávno v garáži.
     "Před maturitou jsem pak začala jezdit na LARPy, což je vlastně klackování s dřevěnýma mečema. Nicméně ta chuť pořád si hrát mi zůstala doteď. I když teď se to projevuje jinak. Někomu to třeba může připadat dětinský, ale já jsem úplně spokojená."


Rozhovor s Alžbětou Trojanovou: O práci s poprsím a herní scéně nabité stereotypy

     "Řekla bych, že jsem měla celkem normální dětství. Dost času jsem trávila sama, i když jsem samozřejmě nějaký kamarády měla. Myslím, že jsem byla jako dítě na svůj věk dost infantilní. Pamatuju si, že jsem si s kamarádkou Jaruškou chtěla na chalupě hrát na Xenu a Gabrielu a ona mi už tehdy říkala, že jsem trapná, že na to už jsme přece velký."
    Pro mě je nejjednodušší způsob osobní komunikace směrem k fanouškům přes sociální sítě, protože se tam celá cílová skupina nachází. Na twitterovém účtu mám přes 4.000 odběratelů a je v podstatě velmi úspěšný. Zkouším se přesouvat na Google+ a Facebook mám velmi dobře rozjetý. Výstižným příkladem je asi ta moje známá fotka na červeném kanapi (náhledové foto tohoto článku – pozn. red.). Přihrála mi 1.000 nových fanoušků. Měla přes 1.000 lajků! Je to ale dvousečná zbraň. Jednou se mi tam v komentářích objevilo, že o hrách nic nevím, a proto na Facebook dávám jen svoje sexy fotky. Odpovědět, že prostě jen sleduju mediální logiku Facebooku, nemůžu, takže smůla. Nejlíp ale stejně fungujou prsa. A to ani nemusí být moje. Chtěla jsem překonat hranici 9.000 fanoušků, tak jsem si jako cover fotku dala snímek, kde se dívám dvěma cizím holkám na prsa. A stránka najednou ožila. Teď s tím dál ale nijak nepracuju, i když je to věc, kterou bych v budoucnu chtěla využívat.


Řezník vs. Mattoni aneb nezastavitelná síla Internetu

    Musíš ty herní témata líp vybírat. My jsme měli v Re-Playi Minecrafáka a strašně nám stoupla sledovanost. To je zlato! Mnohem zajímavější než nějaká Alžběta Trojanová (smích). Minecrafák je „hot stuff“! Ale na západě by to bylo naopak. U nás se hraní pořád vnímá jako zábava pro uhrovatý kluky, ale v zahraničí se v tom točí neuvěřitelný peníze (například při uvedení Halo 4 vypustila produkční společnost jako bonus několikadílný seriál o hře s rozpočtem 10 milionů dolarů – pozn. red.). Na západě je to standardní součástí zábavy, u nás se na tebe dívají jako na nevyrostlé dítě. Jednou jsem posílala životopis do Tesca a ucházela se o pozici marketingové asistentky. Pozvali si mě a řekli, že mě zaměstnat nechtějí, ale že měli chuť podívat se na tu exotku, protože v mém CV není skoro nic jiného než herní věci.
    Teď budu citovat z několika online médií, než položím svojí otázku. SixPack: „Alžběta Trojanová – vlhký sen všech českých a slovenských hráčů, bez ohledu na platformovou příslušnost. Čtěte její blog (http://taalzbeta.blogspot.com/), případně ji špehujte na twittru (@TaAlzbeta) a doufejte, že si zahraje s vaším joystickem.“ Jenpromuze.cz: „Náš redakční kolega, odborník na cosplay a geek každým coulem vybral sexy holky, co mají fakt rády videohry. Fakt moc. A vyzpovídali jsme i nahou Alžbětu Trojanovou (při povídání už bohužel nahá nebyla).“ CzechGamer: „Splnil se nám sen… Že Alžběta Trojanová, známá to česká herní osobnost, nafotila velice zajímavé hanbaté snímky, když se vžila do role Cortany z Halo 4.“ Evidentně to nejsou jen tvé moderátorské schopnosti, které okouzlují herní publikum. Kdy jsi tohle začala vnímat a začala s tím pracovat? Já teda předpokládám, že jsi nešla moderovat Re-Play se záměrem stát se „vlhkým snem všech českých a slovenských hráčů“.


Alžběta Trojanová: Krásná hráčka

    Samotné moderování mi v podstatě zabere kompletní neděli jednou za čtrnáct dní. Když si přiberu recenzi, nebo jedeme s Mikolášem Tučkem na nějakou akci, tak ještě víc. Takže spoustu víkendů tímhle způsobem zabiju. Ale to se snažíme co nejvíc omezit (smích).
    Cílová skupina jsou mladí kluci od 15 do 20. A to vidím třeba i u sebe na Facebooku (facebooková stránka Alžběty Trojanové má přes 9.000 fanoušků – pozn. red.). Doma někdy vtipkuju, že jsem taková Dáda Patrasová nové generace.
     Z Gamestaru se Alžběta dostala snad do všech herních časopisů v ČR. K tomu navíc ještě stíhala chvíli studovat na literární akademii, odkud pokračovala na marketing a PR na Karlovce. Univerzitní auly ale brzo vyměnila za gamepad. Na plnej úvazek. Stala se totiž tváří herního pořadu Re-play na Primě Cool, který ji vytáhl do absolutního centra pozornosti celé české scény.
    Odmalička jsem hrála na konzolích. Moje první byla Sega Mega Drive, pak přes krátkou epizodu s PC opět konzole – Nintendo Game Cube a nakonec Xbox a PlayStation. Právě Xbox jsem si hlavně díky generaci 360 oblíbila nejvíc. Byla to skvělá konzole.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00