Jak na věc


ať přiletí čáp královno video

Máte zájem o další informace nebo si chcete tuto čistírnu objednat? Napište nám.

    Hudební rodinný film Ať žijí duchové je o dětech, které se nebály čelit nástrahám a intrikám dospělého Jouzy byl natáčen na hradě Krakovec (Brtník), který se nachází nedaleko Rakovníka. Trpaslíci, kteří se ve filmu podíleli na opravě hradu, vznikli jako optický klam. Kaskadéři, kteří je hráli, se pohybovali daleko od ostatních herců. Ti měli za úkol pohybovat se pomaleji, aby se pohyby trpaslíků ještě umocnily.
    V pohádce Ať žijí duchové! zazní řada dnes již kultovních písniček Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře: Pramen zdraví z Posázaví, Hajný je lesa pán, Skřítkové tesaři, Zavolejte stráže, V naší ruině straší a mnohé další.
    Mezi tím se děti více poznávají se svými novými přáteli Leontýnkou a jejím otcem, kterému náramně zachutnala francovka. Děti jim také říkají, co Jouza naplánoval a rozhodnou se svým přátelům pomoci. Leontýce se zalíbí jeden z chlapců Janek Dlouhý, kterému se také svěřuje, že se jí nelíbí život ducha, že by také chtěla být normální smrtelnicí. Určitě si vybavíte scénu, kdy se Leontýnka pokouší mluvit stejně tak jako děti. Jenda se jí ptá: „Ty jsi živá?“ Leontýnka: „Javor.“ Jenda Dlouhý: „Říká se jasan.“


Videa k pohádce Ať žijí duchové! (1)

    Děti tak navážou neobvyklé přátelství s duchy, kteří obývají hrad. Ovšem na hrad, který stále více chátrá má už zálusk Jouza, který chce společně se svojí švagrovou využít hrad k pěstování žampiónu. Proti tomu ale protestují děti, které chtějí hrad opravit a udělat si v něm klubovnu. Tak dochází k boji mezi partou dětí a ziskuchtivým „žampiónovým králem“ Jouzou. Jouza se také v přestrojení za ducha snaží děti z hradu odlákat, což se mu ale nepovede a navíc si pochroumá kotník.
    Vše začne, když se hrstka dětí rozhodne vydat v noci na hrad, kde má jedno z dětí vykonat zkoušku odvahy – napsat na zeď hradu své jméno. Jenomže svým počinem vyruší duchy, kteří hrad obývají. Tak dojde k seznámení dětí s obyvateli hradu Brtník, kde bydlí duch rytíře Viléma Brtníka z Brtníku a jeho malé dcerky Leontýnky.
    Děti tedy vezmou situaci do svých rukou a začínají s opravami hradu. Dřevo na střechu jim dává hajný, kterému slíbili pomoci s výsadbou nových stromků.  „….za každý strom dáme sto malých do školky,“ slibuje ve známé písní Jenda. Ovšem děti na opravu hradu samy nestačí a v tu chvíli nastupují kouzelní trpaslíci, které povolal rytíř Vilém Brtník. Trpaslíci se ihned chopí práce a za chvíli je dílo dokonáno a hrad Brtník má novou střechu. Za pomoci duchů, skřítků a pana učitele je hrad opět krásný.


Skřítkové tesaři vylezte z mechu ...

    Divák – a doufáme, že nejen dětský – uvidí na vlastní oči neuvěřitelná kouzla, uslyší živě hranou hudbu a zpívající i tancující loutky a herce. Vznikne podívaná pro děti, táty, mámy a vůbec všechny, kteří se budou chtít zasmát, pobavit a ti starší třeba i trochu zavzpomínat.
    Československý rodinný, komediální, hudební fantasy film Ať žijí duchové režíroval v roce 1977 Oldřich Lipský. Film byl natáčen na zřícenině hradu Krakovec. Ať žijí duchové je film, který nadchne nejen kouzelnými pohádkovými bytostmi, ale také písničkami, které pro film napsal J. Uhlíř.
    Hrad má být oficiálně předán do rukou dětem, které nelenily a statečně čelily všem překážkám a dovedly svůj plán do zdárného konce. A jak to dopadlo s nešťastnou Leontýnou, které se stýskalo po obyčejném životě mezi smrtelníky? Láska ji zachránila. Jenda, který si Leontýnku také zamiloval si vzpomněl, jak zlomit kletbu. Obyčejná, ale krásná kopretina, kterou Jenda z lásky podal Leontýnce zlomila kletbu a z Leontýnky se stala obyčejná, ale velmi šťastná smrtelnice.
    Pohádkový muzikál Ať žijí duchové! s písničkami Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře vznikl na motivy stejnojmenného filmu. Divadlo ovšem nabízí zcela nový pohled, zkrátka starý známý příběh v novém kabátě.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00