Jak na věc


Nakladatelství TIMY Partners

Kteří zahraniční autoři za svými českými čtenáři letos přijedou?

    Před týdnem jsem zakoupil publikaci Naučme se hospodařit, jsem velmi spokojen s nákupem. Lekce jsou velmi přehledně doplněny cvičeními pro žáky, které s danou lekcí souvisí, též chválím dobře udělaný klíč. Ondřej P. (rodič)
    Každý rok se snažíme, aby naše publikace zaujaly větší počet zájemců o kvalitní a hodnotné knížky, vhodné především pro předškolní děti a pro školáky ZŠ, kteří potřebují pomoc při školní výuce. Odměnou je jim znalost látky, kterou potřebují procvičit, ale i potěšení ze správného vypracování úloh. A to je vlastně odměna i pro nás.
    V období od 1. ledna do 28. února 2015 mohli dosud knižně nepublikovaní autoři zasílat své příběhy o celkovém rozsahu 10, maximálně 25 normostran, do Nakladatelství Fragment. O pěti nejlepších autorech rozhodne hlasování široké veřejnosti a hodnocení odborné poroty. Vítězné povídky vydá Nakladatelství Fragment souborně jako e-knihu. Výtěžek z jejího prodeje věnuje nakladatelství na konto Centra Paraple.
    Kdo se pokusil otrávit královninu sestru Elišku Přemyslovnu? Soudce Melichar se tentokrát ocitá ve vysoké královské hře o český trůn, ale také o svůj život...


PIEROT, spol. s r.o., Štefánikova 29, Praha 5 – Smíchov | Tel: 257 328 476, 736 620 254 | pierot@pierot.biz

    Nakladatelství Fragment vyhlásilo 5. ročník literární soutěže Hledá se autor bestselleru. Tentokrát společně s veřejností hledalo a vybralo 5 nejlepších povídek na téma sci-fi a fantasy příběhy!
    Dvě ženy, jeden muž. Klasický milostný trojúhelník? Ne tak docela. On je obviněný ze znásilnění. Jedna věří v jeho nevinu. Druhá si je zločinem jistá. Která z nich vyhraje? A je vůbec co vyhrát?
    Dobrý den, knížku jsem si koupila dneska, tak nemůžu hodnotit obsah, ale první dojem mám dobrý. Velmi oceňuji přehlednou úpravu= velká písmena (a tím pádem široké řádky na vypisování) a celkovou vzdušnost. Většina podobných učebnic je strašně nahuštěná, a tudíž nepřehledná. Výborná je též náročnost podle ročníků a klíč. Jen menší písmo psané tištěné oranžově je hůře čitelné. Vanda K. (učitelka na ZŠ)
    Významná je pak zejména naše dlouhodobá přímá spolupráce s více než 1 000 základními školami po celé České republice, kam za jeden školní rok rozdistribuujeme cca 150 000 knih pro děti 1. stupně. Již čtvrtým rokem spolupracujeme se základními školami i u našich slovenských sousedů a od roku 2014 vydáváme knížky i v polském jazyce.


Příběhy domů slavných i zapomenutých

    V prvních dnech nového roku se v nakladatelstvích nejen přeje vše dobré a hlavně to zdravíčko (tak jako všude jinde), ale také se zveřejňují plány: o zásadní dokument, plán ediční, jsme se s našimi příznivci již pěkně zavčas podělili, nyní je na řadě výhled návštěv zahraničních autorů.
    „Až si to tady projdu, pokračuju na slet takový party, co píše haiku,“ říká mi loni na podzim Jiří Hájíček u našeho stánku na festivalu Tabook. A já říkám, rovnou a bez oslího můstku, že i velký nakladatel může někdy vydat malou knížku. Bibliofilsky laděný svazek s ilustracemi malíře Matěje Lipavského a v úpravě naší grafičky Lucie Zajíčkové může zaujmout nejen Hájíčkovy příznivce, ale i řadu těch, kteří poezii obvykle nevyhledávají.
    Dobrý den, Naučme se hospodařit je z mého pohledu velmi zdařilá publikace, která plně odpovídá Standardům finanční gramotnosti pro 1. stupeň ZŠ. Je zpracována velmi přehledně, texty jsou stručné, ale výstižné. Velikost písma textu odpovídá určené věkové kategorii, připomínkou ke zvážení je typ písma zvolený v nadpisech, kdy jsou kombinovány tvary velkých a malých písmen a písmo může být obtížněji čitelné. Ivana B. (učitelka)


Medovníček a Barvínek - Pohádkové čarování

    Nakladatelství Pierot působí na českém knižním trhu již od roku 1993. Zaměřujeme se především na původní, ale i převzaté tituly zejména z oblasti cvičebnic a doplňkových učebnic pro základní školy, populárně-naučné literatury a beletrie. Přestože majoritně tvoří naši produkci vzdělávací tituly pro děti a mládež, od roku 2008 jsme se začali zaměřovat též na různorodé tituly pro dospělé – v portfoliu našich titulů tak nyní naleznete např. historické romány, kapesní mapy či publikace s populárně-naučnou tematikou.
    Mezi 08.10.2014 a 10.10.2014 se naše nakladatelství zúčastnilo největšího evropského knižního veletrhu ve Frankfurtu na Mohanem. Odborná i laická veřejnosti měla opět o tento veletrh mimořádný zájem. I letos jsme pro Vás našli spoustu zajímavých publikací. Máte se na co těšit!

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00