Jak na věc


Nakladatelství Columbus

Panenko Skákavá! Módy existence paměti

    „Až si to tady projdu, pokračuju na slet takový party, co píše haiku,“ říká mi loni na podzim Jiří Hájíček u našeho stánku na festivalu Tabook. A já říkám, rovnou a bez oslího můstku, že i velký nakladatel může někdy vydat malou knížku. Bibliofilsky laděný svazek s ilustracemi malíře Matěje Lipavského a v úpravě naší grafičky Lucie Zajíčkové může zaujmout nejen Hájíčkovy příznivce, ale i řadu těch, kteří poezii obvykle nevyhledávají.
    Předkládaná monografie patří v světovém kontextu vůbec k prvním pokusům představit problematiku vyvražďování křesťanů v Osmanské říši na akademické úrovni v celé její šíři, tedy… více
    Byliny o bohatýru Svjatogorovi jsou nedílnou součástí tradice ruské folklorní epiky. Popisují setkání mladého hrdiny Ilji Muromce s jeho starým mentorem, umírajícím obrem… více
    Autentické vzpomínky mladého maturanta, chlapce z dobré rodiny, jehož romantická představa mužného boje byla náhle konfrontována s realitou dennodenních strastí vojáka v drsných… více
    Každý rok se snažíme, aby naše publikace zaujaly větší počet zájemců o kvalitní a hodnotné knížky, vhodné především pro předškolní děti a pro školáky ZŠ, kteří potřebují pomoc při školní výuce. Odměnou je jim znalost látky, kterou potřebují procvičit, ale i potěšení ze správného vypracování úloh. A to je vlastně odměna i pro nás.


Mílétská filosofie jako aristotelská konstrukce. Studie o základních pojmech a představách

    Dobrý den, knížku jsem si koupila dneska, tak nemůžu hodnotit obsah, ale první dojem mám dobrý. Velmi oceňuji přehlednou úpravu= velká písmena (a tím pádem široké řádky na vypisování) a celkovou vzdušnost. Většina podobných učebnic je strašně nahuštěná, a tudíž nepřehledná. Výborná je též náročnost podle ročníků a klíč. Jen menší písmo psané tištěné oranžově je hůře čitelné. Vanda K. (učitelka na ZŠ)
    Nakladatelství Pierot působí na českém knižním trhu již od roku 1993. Zaměřujeme se především na původní, ale i převzaté tituly zejména z oblasti cvičebnic a doplňkových učebnic pro základní školy, populárně-naučné literatury a beletrie. Přestože majoritně tvoří naši produkci vzdělávací tituly pro děti a mládež, od roku 2008 jsme se začali zaměřovat též na různorodé tituly pro dospělé – v portfoliu našich titulů tak nyní naleznete např. historické romány, kapesní mapy či publikace s populárně-naučnou tematikou.
    Před týdnem jsem zakoupil publikaci Naučme se hospodařit, jsem velmi spokojen s nákupem. Lekce jsou velmi přehledně doplněny cvičeními pro žáky, které s danou lekcí souvisí, též chválím dobře udělaný klíč. Ondřej P. (rodič)


Laténské hrnčířské pece ve střední Evropě

    Významná je pak zejména naše dlouhodobá přímá spolupráce s více než 1 000 základními školami po celé České republice, kam za jeden školní rok rozdistribuujeme cca 150 000 knih pro děti 1. stupně. Již čtvrtým rokem spolupracujeme se základními školami i u našich slovenských sousedů a od roku 2014 vydáváme knížky i v polském jazyce.
    Kniha Nesvatí svatí vypráví o světě, z nějž se příchozímu nechce vrátit zpět. O světě klášterů a mnichů, o hledání a nalézání, o zápasech a protivenstvích. Setkáme se tu i s… více
    Kniha Alexeje F. Loseva představuje první ucelený životopis Vladimira Solovjova (1853–1900) – filosofa, teologa a nejvýraznějšího ruského myslitele 19. století. Autor podrobně… více
    Mezi 08.10.2014 a 10.10.2014 se naše nakladatelství zúčastnilo největšího evropského knižního veletrhu ve Frankfurtu na Mohanem. Odborná i laická veřejnosti měla opět o tento veletrh mimořádný zájem. I letos jsme pro Vás našli spoustu zajímavých publikací. Máte se na co těšit!
    Dvě ženy, jeden muž. Klasický milostný trojúhelník? Ne tak docela. On je obviněný ze znásilnění. Jedna věří v jeho nevinu. Druhá si je zločinem jistá. Která z nich vyhraje? A je vůbec co vyhrát?


© 2014, Realizace a hosting CDI.CZ

    V prvních dnech nového roku se v nakladatelstvích nejen přeje vše dobré a hlavně to zdravíčko (tak jako všude jinde), ale také se zveřejňují plány: o zásadní dokument, plán ediční, jsme se s našimi příznivci již pěkně zavčas podělili, nyní je na řadě výhled návštěv zahraničních autorů.
    Dobrý den, Naučme se hospodařit je z mého pohledu velmi zdařilá publikace, která plně odpovídá Standardům finanční gramotnosti pro 1. stupeň ZŠ. Je zpracována velmi přehledně, texty jsou stručné, ale výstižné. Velikost písma textu odpovídá určené věkové kategorii, připomínkou ke zvážení je typ písma zvolený v nadpisech, kdy jsou kombinovány tvary velkých a malých písmen a písmo může být obtížněji čitelné. Ivana B. (učitelka)

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00