Jak na věc


Independence Day

Den nezávislosti 2x[DVD] (Independence Day: Id4 )

    Puška má vlastní pumpu. Větrovka má skutečně v mechanizmu integrovanou pumpu a popravdě jsem byl dost skeptický, jak se bude tlakovat. K mému úžasu jde tlakování snadno. Pro prvotní natlakování na 200 barů je potřeba cca 50ti stlačení, nebo je také možno kontejner naplnit pomocí quickfill adaptéru z tlakové láhve, což se jeví schůdnější variantou. Kdo jednou pumpoval pumpou Gehman, ten ví že to není legrace. Obsluhu stojí tato operace dost sil. Bál jsem se že utáhnout mechanizmus pumpy bude „pakárna“, ale není, jde to poměrně snadno, ovšem při mé nemalé tělesné konstrukci. Nicméně pušku napumpoval každý, jak medvěd tak medvídě.
    Předpažbí je masivnější, důvod je jasný, je v něm uložen mechanizmus pumpy. Ovšem v ruce sedí perfektně. Jedná se o dokanalý výlisek, nikde nejsou znát nálitkové hrany. Buď je forma opravdu dokonalá, nebo firma FX umí pažbu bezchybně začistit. V každém případě je pažba perfektně dokončená, a na rozdíl od plastových pažeb na noname vzduchovkách nesmrdí (tomuto smradu nevyzráleho plastu říkám smrad z čínské tržnice). Pažba je tedy z mého pohledu jasným pozitivem. Bohužel se tato kráska vyrábí pouze z plastu.
    Je to krása. Jeden si chodí po lese, střílí na hordy plechovek, které v našich hvozdech zanechávají sice hodní, ale již méně ekologicky vychovaní turisté a pak jsou zde k dispozici ještě například šišky. Za jedno dopoledne ( cca 2 hodiny ) jsem vystřílel 200 diabolek. Ani větší počet by nebyl problém, zřejmě bych už ale začal cítit ruku.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00