Jak na věc


štěrboholy praha

Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

    V roce 1934 byla založena IBF (International Badminton Federation, Mezinárodní federace badmintonu), 24. září 2006 přejmenovaná na BWF (Badminton World Federation).
    Badminton je jeden z nejrychlejších raketových sportů. Hráč musí mít postřeh a výbornou kondici. Během jediného zápasu často naběhá až několik kilometrů. Rychlost smeče přesahuje i 300 kilometrů v hodině; neoficiální světový rekord drží Číňan Fu Haifeng, který 3. června 2005 zasmečoval rychlostí 322 km/h, ve dvouhře je držitelem tohoto rekordu Indonésan Taufik Hidayat (305 km/h).
    Co je badminton?Definice: Badminton je individuální olympijský raketový sport. Jeho přímým předchůdcem je indická poona. Při hře dva protivníci (respektive dvě dvojice) odpalují přes síť pomocí rakety opeřený míček a snaží se donutit protivníka k chybě. Chybou je zahrání míčku mimo vymezené území nebo neodehrání protivníkem správně zahraného míčku. Na rozdíl od tenisu se zde míček neodráží od země a je hrán vždy přímo z voleje.


Badminton v areálu HAMR-Štěrboholy

    V areálu HAMR-Štěrboholy je 14 kurtů, všechny s novým kvalitním povrchem. Kurty je možné rezervovat on-line, na telefonním čísle 734 428 970 nebo přímo osobně v recepci areálu HAMR-Štěrboholy.
    Pro ty, kteří nemají stálé soupeře, či si chtějí rozšířit okruh protihráčů je ideální “Head badminton liga”. Ta nabízí možnost hrát stále s novými soupeři v areálech HAMR-Štěrboholy nebo HAMR-Braník.
    Badminton patří mezi nejstarší sporty na světě – první doložené záznamy o tomto sportu pocházejí ze 7. století, kdy Číňané provozovali hru zvanou Di-Dčijan-Dsi. Na podobném principu odbíjení opeřeného míčku se hrála v Japonsku hra cibane a v Koreji se potom badmintonový předchůdce jmenoval Tije-Kiča-Ki. Mimo asijský kontinent byly badmintonu podobné hry provozovány i mezi Indiány Severní, Střední i Jižní Ameriky a dokonce i ve středověké Evropě, kde však byla časem tato hra zapomenuta.
    V pevné budově je možno hrát na 14 badmintonových kurtech. V první polovině ledna roku 2013 proběhla rekonstrukce povrchu kurtů. Rezervace na 734 428 970, osobně na recepci nebo On-line 


Podzemní podlaží - instalace výztuže a bednění

    Dějiny moderního badmintonu se začaly psát hrou nazývanou jako poona, pojmenovanou podle indického města Puna, kde jej okolo roku 1850 „objevili“ britští vojáci. Ti hru přivezli do Anglie, kde o deset let později, v roce 1850 získala své současné jméno. Isaac Spratt svůj pamflet, ve kterém popisoval hru provozovanou v Badminton House vévodou z Beufortu, pojmenoval „Badminton Battledore – a new game“.
    Ve školním roce všední dny v dopoledních hodinách probíhá v badmintonové hale výuka tělesné výchovy dětí ZŠ Štěrboholy. Počítejte prosím nejen s omezenou kapacitou kurtů (rezervujte včas), ale i se zvýšenou hlučností v hale.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00