Jak na věc


štěňata z útulku

Fenka nalezna 14.6.2016 stále čeká v útulku. Usměje se na ní štěstí a místo času v útulku ho bude trávit se svým páníčkem?

    8.1.2012: První aktualizace stránek v tomto roce! Koukněte na psi k adopci, je zde šest nových pejsků a také aktualizovány fotky štěňat z léta - už pěkně odrostla a je jich plný útulek.
    22.7.2015: Dnes většinou jen špatné zprávy. Skončilo jaro a tradičně se v útulku objevila spousta štěňat. Tentokrát je jich tam 16. Další smutnou zprávou je úmrtí Putina, který byl už dříve stažen z nabídky, aby v klidu dožil v útulku, kde byl skoro celý svůj život a těžko by si zvykal. Další úmrtí je více neočekávané - Drobečkovo srdce nezvládlo stávající vedra. Jediný umístěný pejsek je tak Ben.
     Otevřete si diáře a poznamenejte si do nich datum 7. 9. 2019. V prvním zářijovém týdnu se bude konat již 4. Psí den s Prahou 13. Oblíbená akce probíhá ve spolupráci s MČ Prahy 13 a nudit se nebude vy, ani vaši čtyřnozí parťáci. Co se bude dít?
    16.11.2010: V útulku jsou nový pejskové a tentokrát někteří opravdu stojí za to. S takovou Baronkou se v útulku často nepotkáváme - viz seznam pejsků k adopci. Také je v útulku kolem deseti krásných koťátek.


Útulky pro opuštěná zvířata a odchyt

    24.11.2013: Moc děkujeme za vozíček pro ochrnuté štěňátko. Chvíli si jej užilo, ale bohužel přes veškerou snahu zemřelo - při pitvě se zjistilo, že mělo zraněné i vnitřní orgány.
    6.4.2008: Na velikonoce se narodila ovečkám v útulku dvě krásná jehňátka a tady přinášíme jejich fotky. Samozřejmě je velice vítáno jakékoliv darování vhodného krmiva i v podobě ječmene, trdého pečiva či sena, apod.
    28.9.2015: Tak nejdříve dobrá zpráva - všechna štěňata se od poslední návštěvy podařilo umístit. A pak také jedna špatná - v úterý zemřel Dědek, jezevčík, který byl již dříve stažen z nabídky. Pravděpodobně se dožil kolem 20ti let.
    29.1.2013: Útulek má za sebou další velké očkování. Letos to tedy byla rychlost . Přidali jsme nové fotky štěňátěk. Krásně rostou, ale bohužel se téměř neumisťují.
    22.12.2009: Provedena poslední velká aktualizace v tomto roce. Všem, kdo podpořili útulek mocrkát děkujeme. Útulek může existovat jen díky Vám a Vaší dobré vůli a podpoře. Za pejsky a kočičky v útulku vám přejeme vše nejlepší v Novém roce a veselé Vánoce.


Užitečná kartička - Můj pes je doma sám

    25.8.2010: Aktualizován seznam pejsků k adopci - jde o pejsky, kteří si asi taky svoje vytrpěli - fenečka, kterou pravděpodobně někdo vyhodil a pak tři štěňátka pohozená u silnice s hodně rozbitými packami od jejich putování.
    Jménem útulku a paní Liškové bychom chtěli poděkovat paní Kyjovské ze Slavkova a paní Fabišíkové za dovoz krmiva a veškerou pomoc, kterou obětavě poskytují a tím pomáhají pejskům v útulku. Stejně tak děkujeme Vám všem ostatním, kteří jakkoliv přispěli či nabídli pomocnou ruku útulku v Srbcích.
    19.9.2013: V útulku je pě nových pražských krysaříků, kteří byli dovozeni společně. Pak je tam i pětice sotva narozených štěňátek, která byla nalezena u kanálu podél silnice s mrtvou maminkou, kterou pravděpodobně srazilo auto. Nyní ale nejsou v adopci, protože probíhá boj o jejich život. Mouchy do nich nakladly vajíčka a vylíhlí červy jim dali pořádně zabrat. Jedné fenečce úplně vyžrali oči - v jednom očním důlku bylo až několik desítek červů, další pejsek má jen jedno oko a další měli zranění především na tlapkách.


V případě zájmu kontaktujte útulek Troja. Telefon: 222025917, 222025916

    9.9.2008: Děkujeme paní Michaele Tomáškové a jejím přátelům za finanční dar, který měl být původně určen na operaci Reje. Vzhledem k nastalé nemilé situaci (viz sekce Našli domov) budou peníze vynaloženy na nezbytnou kastraci Bobiny. Ještě jednou veliké díky za celý útulek!
    10.11.2008: Na základě udání navštívila útulek opět velká kontrola z veterinární správy. O jejich kladném závěrečném stanovisku byla paní Lišková následně informována i dopisem. Zvířata jsou v dobrém stavu, mají dostatek vody a krmiva, jsou pravidelně očkována, léčena atd.
    29.6.2013: Za pomoci kamarádky jsme provedli velké focení pejsků. Sice se ne všechny fotky byly použitelné, ale i tak se nám povedlo nafotit jednotlivě většinu ze štěňátek narozených již v roce 2011. Zatím nemají jména, ale postupně je i pojmenujeme. Prohlídnout si je můžete ve standardní nabídce nových pejsků.
    26.1.2011: V útulku proběhlo pravidelné velké očkování psů a koček. Aktualizovány byly při této přiležitosti i seznamy pejsů. U nových koček v týdnu také probíhá kastrace.
    15.6.2008: Paní Lišková všem děkuje za zaslané příspěvky a krmivo. Velice ráda by také poděkovala zverimexu ze Slavkova, kde zřidili pokladničku a vybranými penězi útulku velice pomohli.


Psí babička vyhlíží nové páníčky v Trojském útulku

    25.8.2008: Aby toho nebylo málo, tak nyní musí paní Lišková každý den dojíždět do Měrovic starat se o koně a ostatní zvířata. Jedná se o hospodářství, odkud již jednou byly v útulku ovce, nyní jsou opět v problémech a není nikdo jiný, kdo by mohl vypomoci. Pokud by se našel někdo ochotný z okolí, tak by paní Lišková ráda uvítala výpomoc.
    18.11.2015: Aktualizován seznam pejsků k adopci. Hlavně je nemilé, že z adopce byla odebrána zpět Besinka. Jestli by si někdo zasloužil hodné majitele, tak určitě ona. Také jsou v útulku dvě koťátka.
    20.7.2010: Po delší odmlce jsme provedli aktualizaci seznamu pejsků k adopci. V útulku je i několik nových koček a koťátek včetně dva roky staré angorské kočky, která je po kastraci a je zvyklá chodit na písek, hodí se tedy krásně i do bytu.
     Už dlouho jsem na trhu neviděla nějakou zajímavou novinku o kterou bych se s vámi podělila. Proto jsem měla radost, když jsem narazila na zdravé pamlsky s ovčího tuku NATURECA. Jelikož měl Čiko tou dobou narozeniny ihned jsem je objednala, abychom je vyzkoušeli.
    20.3.2012: V útulku proběhla brigádička a byly skáceny stromy stínící domek, takže teď tam bude určitě tepleji a zdivo hezky vyschne. Při té příležitosti jsme aktualizovali i udané a nové pejsky


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
14152
cache: 0024:00:00