Jak na věc


štítná žláza babské rady

ŠTÍTNÁ ŽLÁZA - bylinkový čaj 200g

    Štítná žláza je endokrinní žláza folikulárního typu tmavočervené barvy. Jejím hlavním úkolem je regulace metabolismu tím, že produkuje hormony tyrosin a trijodtyronin. Je umístěna před hrtanem ve spodní části krku.
    Bylinky vhodné při poruchách štítné žlázy jsou aronie, andělika, krtičník, jmelí, vachta a svízel. Neměl by se užívat křen. Při léčbě bylinkami vždy dodržujte rady svého endokrinologa a choďte pravidelně na odběry krve. Bez svolení lékaře nevysazujte léky (Letrox, Euthyrox). Informace o uvedených bylinkách jsou na www.BylinkyProVsechny.cz


Štítná žláza nás může ohrozit svou nesprávnou funkcí

    Snížená funkce štítné žlázy, hypotyreóza, je stav, kdy žláza neprodukuje dostatečné množství hormonů. Mezi příčiny snížené funkce patří únava, zapomětlivost a deprese. Jedním z dalších projevů může být také suchá kůže a lámavé vlasy. Příčin tohoto onemocnění je hned několik. Dělí se na primární, sekundární a terciární. V prvním případě je příčina ve štítné žláze, ve druhém v hypofýze a v posledním v hypotalamu. Patří sem chronický zánět, nedostatečný příjem jódu nebo působení léků. Diagnostika nemoci je jednoduchá, postačí váš krevní rozbor, kde bude zjištěna nízká hladina hormonů štítné žlázy a vysoká hladina TSH. TSH neboli thyreotropin je jedním z hlavních faktorů, který řídí činnost štítné žlázy. Ne vždy nás však napadne, že za našimi obtížemi může stát právě tento problém.
    Bylinková čajová směs ŠTÍTNÁ ŽLÁZA z pečlivě vybraných a namíchaných bylinek. Kopřiva, měsíček, svízel a přeslička se v tradičním lidovém léčitelství používají při potížích se štítnou žlázou a s lymfatickým systémem. Přeslička se v lidovém léčitelství také užívá k obkladům a proti zavodnění. K potírání postižených míst se užívá měsíčková nebo svízelová mast.
    Druhým případem onemocnění štítné žlázy je hypertyreóza neboli hyperfunkce štítné žlázy. V tomto případě je zjevné nápadné zvětšení štítné žlázy. Příčiny jsou tři. První je Basedowova choroba, která patří mezi poruchy autoimunitní. Druhou příčinou je struma, což je stav, kdy je štítná žláza zvětšena, a jsou v ní patrné uzly. Třetí případ se nazývá léková hypertyreóza a jedná se o stav předávkování při léčbě hypotyreózy. Na pacientovi jsou patrné změny nálad, které většinou zaznamená okolí i on sám. Člověk trpící touto chorobou může také trpět poruchami spánku a následnou únavou.


Vyznáme se ve zdraví a pomáháme

    SLOŽENÍ BYLINKOVÉHO ČAJE ŠTÍTNÁ ŽLÁZA: rdesno truskavec nať, kopřiva nať, bříza list, svízel nať, jahoda list, řebříček nať, pampeliška list, měsíček květ, zlatobýl nať, přeslička nať, čekanka nať, jitrocel list
    To samé se stalo dnes už padesátiletému Jurajovi, kterému před dvaceti lety zemřela ve dvou letech prvorozená dcerka. Tato situace je pro každého rodiče, kterému se stane, naprosto nepopsatelná. Jeho pocity beznaděje, neštěstí a hlubokého smutku vedly k tomu, že přestal jíst. Po celý svůj život byl velice statný, jak se to hezky česky říká, byl to chlap jak hora. Během dvou let od smrti dcerky zhubl čtyřicet kilo. Trvalý stres, špatný jídelníček a hlavně absolutní nedostatek jódu ve stravě vedl k tomu, že onemocněl hypotyreózou. Projevy nemoci na sebe nenechaly dlouho čekat. únava, spavost a nadváha se objevily jako první. Při rozboru krve zjistili lékaři i anémii. Na Juraje čekala celoživotní léčba, která zahrnovala substituční dávky chybějících hormonů.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00