Jak na věc


říkanka vařila myšička kašičku text

BROUČKOVA PROCHÁZKA

    (M zvedá D za ruce nahoru, třepe s jeho rukama, kope s jeho nohama, rukama napodobuje pohyb opratěmi, zkříží D ruce na prsou a ukloní se s ním.)
    Your IP address 134.119.218.243 has been flagged for potential security violations. You can unlock your login by sending yourself a special link via email. Learn More
    Vrabec v zimě, koleda o lišce, koledy o sněhulácích a mnoho dalších se staly nedílnou součástí českých Vánoc. Připomeňte si je a naučte je třeba i své děti. Určitě se jim budou líbit...
    (Převalí se na koberec, předvedou nám kotrmelec. Jdeme pomalou kolébavou chůzí v k kruhu, běžíme, kotrmelec či válení sudů)
    (chytíme se v kruhu za ruce, jdeme do středu a šeptáme vzdalujeme se a na letí se otáčíme po směru kruhu pustíme se, tleskneme, čapneme, bouchneme do země)
    (Dřep, hlava skloněna, pomalu vstáváme. Prosíme. Hrozíme Rychlé rozběhnutí se do prostoru, po zastavení se skulíme na záda. V lehu na zádech, nohy i ruce směřují vzhůru a třepeme jimi. Válíme sudy Pomalu jdeme do stoje Výskok.)


Vyrostl nám strom – pohybová říkanka pro miminka

    1. NOHY2. Nohy a ruce3. KAŽDÁ RUČKA4. CELÉ TĚLO Dohledat, dodělat5. HOPSANDA6. ŽABKY7. KONĚ (Ztišení)8. NOHY (Švihadlo)9. Ovečky10. HOPSA HEJSA11. CO JE TO?12. ŘEŽU DŘÍVÍ13. ŠAŠEK14. TĚLO15. JAK KRÁL KRALOVAL16. CO UŽ UMÍM17. KAČENKA18. STARÝ ČÁP19. VRABEČEK20. VČELKA21. TULIPÁN A TULIPANÍ22. BLEŠKA23. HRÁLO SI KOŤÁTKO24. MEDVÍDKOVÉ25. MEDVÍDEK26. ŽABÍ BESEDA27. ŽÁBA SKÁČE (Lada – z Budějovicka)28. BROUK29. TAKHLE CVIČÍ30. NA VÝLET31. BUBLINA32. KOS33. BROUČKOVA PROCHÁZKA34. Můj koníček vraný35. Houpala se s kočkou kočka36. Stojí buk37. Stojí dub,38. Vylezl jsem na buk,
    Nejznámější jsou asi Mikuláš ztratil plášť, Koleda koleda Štěpáne nebo Hoj ty Štědrý večere, ale je i mnoho dalších. Některé jsou určené především pro Mikuláše a jeho družinu, jiné učitě potěší Ježíška. Najdete zde ale půvabné a jednoduché verše s typickou zimní tématikou. Všechny se dobře pamatují a vaše děti za ně určitě od Mikuláše, andělů, čertů a také od Ježíška dostanou nějakou odměnu…
    (začínáme v podřepu, přešlapujeme na místě a při tom se zvedáme do stoje do kopce a opačně z kopce, děti se rozběhnou po místnosti, předkloníme se, chytíme nohy za kotníky a takto chodíme po místnosti)
    (V rozkročení přenášíme váhu z nohy na nohu chytíme se za kotníky, a točíme se dokola houpeme se na zádech výskok)
    Houpala se s kočkou kočka,(děti sedí proti sobě zapřené chodidly, drží se za ruce a navzájem se zvedají)


Jetpack has locked your site's login page.

    Děti si rády hrají na zemi. Již malá miminka dáváme na zem, na podložku, snažíme se je stimulovat, podněcovat k tomu, aby zvedaly hlavičku, otáčely se, postupně se plazily a lezly.
    Ochutnejte báječné cukroví všech druhů, vynikající polévky, smažené ryby, bramborové saláty, dezerty a mnoho dalších vánočních jídel - vybírejte z tisíců našich receptů.
     Obsah stránky: 1. NOHY2. Nohy a ruce3. KAŽDÁ RUČKA4. CELÉ TĚLO Dohledat, dodělat5. HOPSANDA6. ŽABKY7. KONĚ (Ztišení)8. NOHY (Švihadlo)9. Ovečky10. HOPSA HEJSA11. CO JE TO?12. ŘEŽU DŘÍVÍ13. ŠAŠEK14. TĚLO15. JAK KRÁL KRALOVAL16. CO UŽ UMÍM17. KAČENKA18. STARÝ ČÁP19. VRABEČEK20. VČELKA21. TULIPÁN A TULIPANÍ22. BLEŠKA23. HRÁLO SI KOŤÁTKO24. MEDVÍDKOVÉ25. MEDVÍDEK26. ŽABÍ BESEDA27. ŽÁBA SKÁČE (Lada – z Budějovicka)28. BROUK29. TAKHLE CVIČÍ30. NA VÝLET31. BUBLINA32. KOS33. BROUČKOVA PROCHÁZKA34. Můj koníček vraný35. Houpala se s kočkou kočka36. Stojí buk37. Stojí dub,38. Vylezl jsem na buk,


TULIPÁN A TULIPANÍ

    (Chůze po prostoru, klapání rukama jako zobákem, nohy vysoko zvedáme. Některé děti mohou skákat jako žáby. Čápové je chytají. Žáby se mohou zachránit skokem do vody (obruč, kruh z provazu)
    (Stoj s rukama do svícnu, turecký sed, tvář opřít o dlaň, výskok, zatočit se dokolečka, sed na zem, leh na záda.)
    (Běh po prostoru a z něho leh na záda. Vztyk, paže mávají nad hlavou. Pomalý sed (ruce střídavě mávají v upažení. V sedu se rukama napodobujeme veslování)
    Básničky a říkanky jsou určené především pro Mikuláše a Ježíška, dárky za ně dostávají nakonec i děti, které třeba zlobily. Určitě si na ně vzpomenete a třeba se díky nim alespoň na chvíli vrátíte do bezstarostných dětských let.
    (Běh po prostoru, ruce mávají. D „zaletí na značku“, dřepne si, dlaně na ramena (jakoby složilo malá křidélka), poskakuje v podřepu a mává „křidélky“)
    (Třídobý, houpavý valčíkový rytmus využijeme k házení velkého lehkého míče. M stojí uprostřed kruhu, děti kolem dokola. M hází míč dětem a ti jí ho vracejí.)


HRÁLO SI KOŤÁTKO

    Máte doma miminko a nevíte, jak  si s ním hrát? Co třeba vyzkoušet různé pohybové říkanky. Nejmenší děti nosíme v klubíčku, natřásáme, nebo otáčíme v prostoru. Větší děti už samy chodí nebo lezou.
    Mikuláš ztratil plášť, Koleda koleda Štěpáne, Vánoční stromeček nebo Hoj ty Štědrý večere jsou tradiční říkanky, bez kterých by české Vánoce být snad ani nemohly...
    Miluji vaření mobilní aplikace je jedna z nejobsáhlejších aplikací na českém trhu. Na nic nečekejte a stahujte nekonečnou zásobu receptů do vašeho mobilu!

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00