Jak na věc


český svaz důchodců praha, churchilovo náměstí

Votrubcův lom a muzeum drahých kamenů

    Autorské dokumenty, natočené v rámci Českého žurnálu jsou pravidelně zařazovány do programů a soutěží mezinárodních filmových festivalů MFDF Jihlava, Jeden svět a Finále Plzeň.
    Výročí sto let Československa se bude v Českém ráji slavit například v Železném Brodě podzimní výstavou v Městské galerii Vlastimila Rady a přímo v den výročí ohňostrojem. Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi uspořádá v červnu historický letecký den, do doby před sto lety nahlédnete i ve Škoda Muzeu. Podobně jako v řadě jiných měst po celé republice se i v Turnově v červnu na několik dní zastaví Legiovlak, věrná replika legionářského vlaku z let 1918–1920, v říjnu pak město čekají hlavní oslavy vzniku republiky. Pokud si chcete prohlédnout interiéry zařízené ve stylu první republiky, vydejte se na zámek Hrubý Rohozec. Druhé patro uvidíte v podobě ze třicátých let 20. století, kdy tu žil hrabě Mikuláš Vladimír Des Fours Walderode s manželkou a dětmi.


Václav Žatečka a František Pavlů

    Pátá série pěti autorských dokumentárních filmů, které se kriticky vrací k důležitým událostem uplynulého roku. Autorský pohled na kauzy a fenomény, které stále hýbou českou veřejností, autoři neotřelým a nepublicistickým způsobem zprostředkují i díky novým a mnohdy nečekaným souvislostem.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00