Jak na věc


čím krmit holuby

Prosincové číslo časopisu Dům&Zahrada je SPECIÁL o stavbě

    Od ledna 2013 vstoupil v platnost nový zákon č. 318/2012 Sb. kterým se mění zákon č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií. Energetická náročnost vytápění je jednou z klíčových součástí.
    Dobře se osvědčily také některé kombinace zdrojů tepla, například elektrického podlahového vytápění a krbových kamen. Důvodem je úspora nákladů i omezení závislosti na jednom zdroji. Vhodným doplněním jakéhokoliv topného systému mohou být také solární a fotovoltaické panely. Při rekonstrukci je důležité vzít v úvahu, zda se jedná jen o výměnu zdroje tepla, nebo i celkovou obnovu otopné soustavy.
    Dá se říci, že co platilo jako doporučené parametry pro nízkoenergetické domy do konce roku 2012, se nyní stává povinností. Jak vybrat vhodný systém vytápění? Při porovnávání variant je třeba brát v úvahu všechny následující parametry: celkové pořizovací náklady, náklady na provoz - tedy cenu paliva, náklady na údržbu a podobně, dále komfort obsluhy i ekologické hledisko.


Schvaloval masakr v gay klubu, podváděl ženu. Nyní texaský pastor rezignoval

    Pokud vás tyto informace zaujaly, kupte si číslo 4/13 časopisu DŮM&ZAHRADA. Zde je téma vytápění rozebráno do podrobností. Objednat si časopis můžete jak v klasické tištěné podobě (všechny informace o předplatném najdete zde), tak i v podobě elektronické do vašich mobilů, tabletů či počítačů.
    Rozhodování by mělo být komplexní - záleží na lokalitě (klimatické podmínky, připravenost sítí), velikosti domu, preferencích a životním stylu investorů a tak dále. Je třeba, aby projekt systému vytápění, případně společně se systémem větrání, byl součástí projektu domu. Aby vytápění fungovalo co nejefektivněji, je důležité systém sladit s ostatními relevantními parametry, například solárními zisky. Většina moderních systémů vytápění pracuje s menším teplotním spádem, proto je ideální kombinace s podlahovým (stěnovým, stropním) topením, a s tím je třeba samozřejmě počítat již v projektu.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00