Jak na věc


úspora vody v domácnostech

12. Používejte pračku s přípojkou na teplou vodu

    Umyvadla - doporučujeme průtok 2 l/min. a to z důvodu velké úspory vody a také komfortního používání umyvadlové baterie bez hrozby postříkání. Pro zabránění krádeže úsporných perlátorů v těchto prostorách lze použít tzv. anti-vandal objímky, které je možno demontovat pouze pomocí speciálního klíče. Pokud máte zájem o anti-vandal objímky, kontaktujte nás.
    Sada spořičů vody pro domácnost s potenciálem úspory vody okolo 50%Spořič vody pro umyvadlo - průtok 4 l/min.Spořič vody pro kuchyňský dřez - 6 l/min.Spořič vody pro sprchu - 9 l/min.Průtoky spořičů v sadě je možno změnit-nutno uvést v Komentáři k objednávce
    Investice do spořičů vody EcoWaterSaver představuje ideální poměr cena/výkon. Díky pořizovacím nákladům, za které vám spořiče vody EWS nabízíme je velmi reálné, že vaše investice do úspory vody bude mít návratnost méně než 1 měsíc. Vzhledem k tomu, že nabízíme prodlouženou záruku na všechny spořiče vody v délce 36 měsíců a udávaná životnost je 6 a více let, jedná se o výbornou investici.
    Je jedno, jak často používáte pračku. Vždy je výhodnější sušit prádlo na stojanu/sušáku, nebo na šňůrách než v sušiščce prádla. Ročně vyprodukuje sušička prádla až 395 kg CO2. Sušením prádla na vzduchu ročně ušetříte bezmála 3.500 korun ročně. To je dost peněz na zakoupení sušáku prádla.


Sada spořičů vody (4-6-9) - velká úspora vody | DOPRAVA ZDARMA!

    Mnoho praček a myček může být napojeno na přívod teplé vody. Toto je zvlášť efektivní, pokud využíváme solární energii nebo moderní plynové, nebo olejové topení. Produkce emisí CO2 je o 45 kg menší. Při užití vody z plynového ohřevu uspoříme při každém pracím cyklu až 25% nákladů na energii. To je úspora asi 500 korun ročně.


.::. ŠKOLÍME A VZDĚLÁVÁME V ENIQA AKADEMII

    Spořiče vody pro umyvadlové a dřezové baterie jsou ve formě tzv. úsporných perlátorů. Perlátor především usměrňuje proud a tvar vody. Perlátor zpravidla obsahuje každá umyvadlová nebo dřezová baterie a na první pohled se naše úsporné perlátory od těch běžných neliší. Díky tomu se nemusíte obávat, že by naše spořiče vody změnily stávající vzhled vašich vodovodních baterií. Avšak průtok běžného perlátoru se při plně otevřené baterii pohybuje okolo 12-14 litrů vody za minutu, zatímco našimi úspornými perlátory lze tento průtok snížit na hodnoty 2, 4, 6 nebo 8 l/min. a to díky omezujícím prvkům, které jsou v perlátoru instalovány. Úsporný perlátor přimíchává do proudu vody navíc i vzduch. Díky tomuto omezení průtoku vody výrazně snížíte vaše náklady na vodu a provzdušněný proud vody bude působit elegantně a plně. Navíc ovládání vaší baterie bude mnohem komfortnější - nebudete muset hledat optimální polohu pro otevření baterie, abyste dosáhli komfortního proudu vody, kterým nepostříkáte oko


Sprchová hadice 150 cm vč. spořiče vody

    Umyvadlové a dřezové baterie nejčastěji obsahují perlátor o průměru cca 20 mm. Tento perlátor je pak uložen zpravidla v mosazné pochromované objímce s vnitřním nebo vnějším závitem. Objímka s vnitřním závitem se označuje jako M22 (většinou lze povolit rukou), objímka s vnějším závitem pak M24 (lze povolit stranovým klíčem). Perlátor má univerzální velikost a je vhodný pro oba typy těchto objímek. Úsporný perlátor můžete koupit samostatně a následně ho instalovat do vaší stávající objímky. Tuto varinatu doporučujeme zejména v případě, že vaše objímky jsou ještě v dobrém stavu a nevyžadují výměnu. Úsporné perlátory pro vložení do vašich stávajících objímek jsou označeny jako M22/M24 (vložka do objímky M22 nebo M24). Součástí balení samostatného úsporného perlátoru jsou i těsnění určené pro oba typy objímek. Pokud jsou již vaše objímky v nevyhovujícím stavu, máte možnost zakoupit úsporný perlátor vč. objímky M22 nebo M24 dle typu vaší baterie. Součástí balení je i náhradní těsnění pro dan
    Varná konvice je při zahřátí výkonnější a efektivnější než elektrický sporák. Pokud vaříte více vody než použijete, nestoupá pouze spotřeba energie, ale i produkce CO2. Při jednom nespotřebovaném litru denně jde o produkci 25 kg CO2 za rok. Vařte pouze takové množství vody které potřebujete a ročně můžete uspořit 300 korun.


NEOPERL PCW spořič vody pro sprchy 5 l/min., žlutá vložka do hadice

    Jednoduchý a účinný způsob, jak ušetřit energii v domácnosti je přechod od obyčejných žárovek k žárovkám úsporným. Obyčejné žárovky využijí pouze 5 % energie ke svícení a 95 % vyplýtvají jako nevyužitelné teplo. Úsporné žárovky jsou efektivnější a potřebují o 80% méně energie. Výměnou 10 kusů 60 W žárovek za úsporné se vyhnete ročně produkci 310 kg emisi CO2 a ušetříte v průměru 490 kWh a 3.000 korun za rok. Úsporné žárovky jsou sice nákladnější, ale mají delší životnost a spotřebují při zapnutí méně energie. Jednou žárovkou prosvítíte ročně asi 1.000 provozních hodin. Úsporná žárovka svítí minimálně 8.000 hodin. LED žárovka má průměrnou životnost 15.000 až 20.000 hodin, roční úspora je díky životnosti vyšší, ovšem musíte počítat s mírně vyššími pořizovacími náklady.
    Umyvadla - doporučujeme průtok 2 l/min., případně 4 l/min. Instalace do škol a školek je velmi vhodná, protože kromě úspory vody přinese zejména nejmenším dětem velmi snadné ovládání zejména pákových baterií bez rizika postříkání okolí i sebe.Sprchy - doporučujeme průtok 6 l/min. Jedná se o dostatečný průtok pro sprchování například v tělocvičně a omezení průtoku na tuto hodnotu přináší výraznou úsporu vody.
    Více jak ¾ energie pracího cyklu se spotřebuje na zahřátí vody. Perte 2x týdně na 30°C, místo na 60°C.Omezíte tím produkci škodlivého CO2. A spotřeba energie bude třetinová. Ušetříte až 800 korun ročně.
    V každém případě je výhodnější používat notebook. Spotřebuje méně energie na nabití a ročně má až o 140 kg menší produkci CO2. Multimediální PC spotřebuje v normálním provozu 200 W a více. Notebook se srovnatelným vybavením a výkonem naproti tomu spotřebují jen 30 W. Uspoříte ročně cirka 1500 korun používáním notebooku.


Spořič vody M24, průtok 4 l/min. (úsporný perlátor)

    Při výběru spořiče vody musíte věnovat pozornost dvěma parametrům - typu (rozměru) spořiče vody a jeho udávanému maximálnímu průtoku vody. Co se týká typu spořiče vody, je naše nabídka koncipována tak, abychom obsáhli nabídku pro co nejširší spektrum nejběžnějších vodovodních baterií.
    Lehká námraza na vnitřních stěnách lednice a mrazničky je zcela normální. Pokud je namražená vrstva ledu silnější, zvyšuje se spotřeba energie a je důležité spotřebič odmrazit. Nepřetržitý provoz lednice s velkou námrazou způsobuje emisi 30 kg CO2. Tloušťka 5 mm námrazy zvyšuje spotřebu energie o 30% a to dělá ročně až 300 korun.
    Snížení celkové spotřeby vody také znamená, zejména při sprchování, i snížení spotřeby teplé užitkové vody a tedy i snížení nákladů na ohřev teplé vody.


Budoucnost je v solární energii

    Umyvadla - pro umyvadla přílehájící k restauračním WC doporučujeme průtok 2 l/min. kvůli velkému potenciálu úspory vody a vysokému komfortu používání umyvadla - váš zákazník nikdy neodejde od umyvadla postříkaný proudem vody. Pro umyvadla hotelových pokojů doporučujeme průtok 4 l/min. Proud vody s tímto průtokem je zcela dostatečný a váš host nebude zmaten proudem typu "spray", který nabízí perlátory s průtokem 2 l/min.Sprcha - průtoky okolo 8 l/min. jsou zcela komfortní pro běžné sprchování a lze je doporučit i pro hotely s označením 5 hvězdiček. V penzionech a ubytovnách lze bez problémů omezit průtok vody na 6-7 l/min. Úspora vody se tak může pohybovat okolo 50-70%, protože v těchto prostorách většina návštěvníků jinak využívá maximálního průtoku vody okolo 18 l/min.
    Sada spořičů vody pro domácnost s potenciálem úspory vody okolo 50%Spořič vody pro umyvadlo - průtok 4 l/min.Spořič vody pro kuchyňský dřez - 6 l/min.Spořič vody pro sprchu - 8 l/min.Průtoky spořičů v sadě je možno změnit-nutno uvést v Komentáři k objednávce
    Lednice, která je v celoročním provozu, je zodpovědná za čtvrtinu spotřeby energie v domácnosti. Zde se nabízí velký potenciál pro snížení produkce CO2. Při koupi nového spotřebiče klademe důraz na spotřebu energie. Úspora 50% při koupi spotřebiče v energetické A+++ třídě není vzácností. Výměnou jedné zhruba 15 let staré lednice za novou, energetické třídy A+++ ušetříte ročně 380 kWh a 2.500 korun. Náklady na pořízení nové úsporné lednice se Vám vrátí v podobě úspory energie.


Úsporný perlátor NEOPERL Honeycomb PCA, M24, průtok 3,8 l/min.

    Minimální náklady = maximální výsledek. Díky jednoduché a bezplatné změně dodavatele energie sníží tříčlenná domácnost se spotřebou od 2900 kWh vznik o okolo 820 kg CO2 ročně. Konvenční energie se získává z fosilních paliv jako je uhlí nebo olej. A produkuje mnoho škodlivého CO2. Příznivější zelená energie nemusí být dražší. Zkuste si to porovnat.
    Rádi se s vámi podělíme o naše znalosti a zkušenosti z oblasti úspory vody. Pokud zde nanajdete odpovědi na vaše otázky ohledně úspory vody a našich produktůkontaktujte nás.
    Zboží z našeho e-shopu expedujeme také na Slovensko prostřednictvím Slovenské pošty. Minimální výše objednávky je 260 Kč=10 EUR. Více info ZDE. Doprava a platba dobírkou je ZDARMA!
    © 2015 Ekoúspora.cz. Všechna práva vyhrazena. Použité obrazové materiály, textové a technické parametry, jsou výhradním autorským právem jednotlivých výrobců, chráněny ochrannými známkami výrobců dle autorského práva jednotlivých zemí.


Spořič vody pro sprchu, průtok 6 l/min., 1/2 objímka

    Umyvadla - doporučujeme průtok 2 l/min., případně 4 l/min. Jedná se o zcela dostatečné průtoky pro běžnou každodenní hygienuDřezy - doporučujeme průtok 4 l/min., maximálně pak 6 l/min. Jedná se o zcela dostatečný průtok pro mytí nádobí a tento průtok vás ani výrazně nelimituje při napouštění vody do hrnců či konvic.Sprcha - doporučujeme průtok 8 l/min., maximálně 9 l/min. Jedná se o zcela dostatečné průtoky pro každodenní komfortní sprchování s potenciálem výrazné úspory vody a snadným nastavením optimálního proudu vody pro sprchování.
    Svítí neustále na vašem televizoru nebo DVD přehrávači světýlko? Nevypínáte kávovar nebo počítač? Tímto způsobem přístroje neustále spotřebovávají energii. Ročně to dělá v domácnosti až desetinu spotřeby a produkce CO2 je až 255 kg. Ministerstvo životního prostředí v Německu například vyčíslilo zbytečné náklady kvůli „standby“ režimu na 4 miliardy ročně. Můžete ušetřit 2.400 korun a 400 kWh ročně pouhým úplným vypínáním přístrojů ze sítě.
    Sada spořičů vody pro domácnost s potenciálem úspory vody až 70%Spořič vody pro umyvadlo - průtok 2 l/min.Spořič vody pro kuchyňský dřez - 4 l/min.Spořič vody pro sprchu - 6 l/min.Průtoky spořičů v sadě je možno změnit-nutno uvést v Komentáři k objednávce
    Pokaždé, když se otevřou dveře lednice, uniká studený vzduch. Pro vyrovnání teploty spotřebuje lednice mnoho energie.Ročně uniká do atmosféry nadbytečných zhruba 15 kg CO2. Zvyk koukat do lednice a hledat v ní něco dobrého k snědku nás stojí ročně minimálně 150 korun.


.::. PŘIDEJTE SE - HLEDÁME MOTIVOVANÉ LIDI

    Pro úsporu vody při sprchování můžete vybírat mezi vložkou do sprchové hadice a mosaznou objímkou se spořičem vody. Obě řešení jsou vhodná pro sprchové hadice se závitem 1/2", což je nejběžnější rozměr sprchové hadice. Vložka do sprchové hadice se instaluje místo těsnění, proto raději zkontrolujte jestli lze těsnění z vaší sprchové hadice vyjmout. Některé, zejména levnější sprchové hadice mají těsnění již nalisované, a nelze ho vyjmout. Vložka se instaluje mezi sprchovou hadici a ruční sprchu a po nainstalování není vidět. Další řešení pro úsporu vody v podobě mosazné chromované objímky s omezovačem průtoku vody se instaluje rovněž mezi hadici a ruční sprchu a toto řešení lze aplikovat na všechny typy 1/2" sprchových hadic.
    Předpírka je zbytečná především u látek jako je ložní prádlo a ručníky. Málokdy je ušpinění tak silné, aby se musela před hlavním pracím programem použít i předpírka. Praním bez předpírky se při třech pracích cyklech týdně vyhnete produkci 35 kg CO2 ročně.


Získali jsme důvěru renomovaných společností

    Spořiče vody pro sprchové/vanové baterie jsou dodávány ve formě omezovačů průtoku vody ve dvou varintách. První variantou je vložka do sprchové hadice. Tato vložka se instaluje do sprchové hadice místo těsnění a omezuje průtok vody na zvolenou hodnotu v rozsahu 6-9 l/min. Instalace této vložky do sprchové hadice nijak nezmění stávající vzhled vašeho sprchového setu. Druhou variantou pro úsporu vody při sprchování je instalace mosazné chromované objímky mezi baterii a sprchovou hadici. V této objímce je usazen omezovač průtoku vody. Tyto objímky nabízíme ve varintách průtoku vody 6 a 8 l/min.Pokud uvážíte, že průtok vody ve sprchové hadici se běžně pohybuje okolo 16-18 l/min., můžete instalací těchto omezovačů průtoku vody dosáhnout výrazné úspory vody. Přitom i průtoky vody od 6 l/min. jsou dostatečné pro běžné sprchování, průtok okolo 8 l/min. je pak již zcela dostatečný pro každodenní komfortní sprchování.


Spořič vody pro sprchu, průtok 8 l/min., 1/2 objímka

    Na tuto otázku bohužel neexistuje univerzální vzoreček pro výpočet úspory vody. Sice se můžete setkat s kalkulátory úspory vody a různými vyčísleními úspory vody při instalaci vybraných spořičů vody, tyto výpočty jsou však nastaveny tak, aby vás především ohromily výší potenciální úspory a vy tak jen získáte přesně spočítané nepřesné číslo. Je třeba si uvědomit, že vaše spotřeba vody se skládá ze dvou složek - a to složky fixní spotřeby vody a variabilní složky. Fixní spotřebu vody instalací spořičů vody nesnížíte. Jedná se např. o vodu spotřebovanou na vaření, pití, zalévání, ale také na úklid apod. Instalací spořičů vody můžete snížit pouze variabilní složku vaší spotřeby vody jako je voda spotřebovaná na sprchování, mytí pod tekoucí vodou a splachování WC. V tomto případě lze již úsporu vody vyčíslit lépe, avšak zejména v případě domácností, by nebylo z naší strany správné počítat úsporu vody z maximálních průtoků vody. Málokdo, zejména ve vlastní domácnosti, otevírá umyvadlové a sp
    Umyvadla, WC - doporučujeme průtok 2 l/min. Jedná se o zcela dostatečný průtok pro mytí rukou a nedochází k nežádoucímu postříkání okolí umyvadel a oděvů a získáváte výraznou úsporu vody. Průtok 2 l/min. je také požadavkem pro získání certifikace LEED nebo BREEAM pro úsporné budovy.Dřezy - doporučujeme průtok 4 l/min., nedochází k plýtvání vodou a průtok je dostatečný i pro napouštění varných konvic.Sprcha - doporučujeme průtok 6, maximálně 7 l/min. Tento průtok poskytuje velký potenciál úspory vody a průtok je zcela dostatečný pro běžné sprchování.Úspora vody se tak může pohybovat okolo 50-70%, protože v těchto prostorách většina zaměstnanců jinak využívá maximálního průtoku vody okolo 18 l/min. Průtok 6 l/min. ve sprše je požadavkem pro získání certifikace LEED nebo BREEAM.


LED panel | 12 W | 900 lm | 3000 K (teplá bílá) | kulatý, bílý (Solight WD113)

    Sprcha - pro běžné osprchování v těchto prostorách lze použít průtok 6 l/min. Tento průtok nabízí velký potenciál úspory vody a průtok je zcela dostatečný pro běžné osprchování.Úspora se tak může pohybovat okolo 70%, protože v těchto prostorách většina návštěvníků jinak využívá maximálního průtoku vody okolo 18 l/min.


10. Rychle zavírat dveře lednice

    aukce a sdružené nákupy energií automatické regulační termoventily bezpečnostní uzávěr vody energetický audit energetické informační systémy energetická hygiena energetická inteligence energetický management energetická náročnost energetické poradenství energetická optimalizace energetické systémy budov energetické štítky energetické technologie energetická účinnost zařízení facility management Green IT chytré elektroměry chytré termostaty indukční ohřev inteligentní osvětlení inteligentní řízení energií IT bezpečnost kogenerační a trigenerační zařízení komínový optimalizátor LED osvětlení LED trubice likvidace vodního kamene měření energie obnovitelné zdroje energie měření a regulace ochrana životního postředí odpadní energie odrážecí hliníkové fólie ochrana přepětí a síťového přetěžování on-line měření energií perlátor rekuperace spořič vody power management průkazy energetické náročnosti budov solární ohřev spotřeba energie spotřeba vody světelná čidla systém management ISO 50001 te
    Instalace spořičů vody tak má zcela určitě smysl jak pro domácnosti, tak i pro další prostory, kde se vyskytují vodovodní baterie a dochází ke spotřebě vody. Kromě samotné úspory vody bude navíc i ovládání zejména pákových baterií mnohem komfortnější a díky spořičům vody zamezíte stříkání vody po okolí a případně i po vašem oblečení.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
27255
cache: 0024:00:00