Jak na věc


úprava videa a fotek ke stažení v češtině

Úprava fotek - Vyvážení modré barvy

    Děkuji, že jste se rozhodl(a) přečíst tento článek. Budu rád i za komentář. Pokud Vás tento článek zaujal a rádi byste jej doporučili ostatním, podpořte mně prosím tím, že věnujete minutku svého času a uděláte mi reklamu na linkuj.cz, vybrali.sme.sk či jagg.cz. Přeji příjemné čtení
    Pokud někdy fotíte přírodu digitálním foťákem, jistě jste už zjistili na problém, že obloha nevypadá tak hezky, jako ve skutečnosti byla. Zvláště pokud máte namířeno proti slunci, je úprava fotky nezbytná.. Místo sytě modré oblohy dostanete pouze světle modrou až šedou barvu. Tento návod o úpravě fotek pro Gimp vám umožní fotku vylepšit. Postup úpravy fotek je popsán přesně krok za krokem. Tato úprava fotek je vhodná spíše pro začátečníky.
    Dalším krokem je úprava modré barvy. Vybral jsem dialog vyvážení barev (Vrstva -> Barvy -> Vyvážení barev). V tomto dialogu jsem vybral rozsah pro úpravu fotky: "Světla" a modrou složku jsem nastavil na hodnotu 70. Tento krok úpravy fotky spočívá ve zvýraznění modré barvy, na úkor ostatních.


Úprava fotek - Snížení jasu u světlých tónů

    V předchozím kroku úpravy fotek jsem získal modrý nádech oblohy, výsledek však ještě není 100%. Dalším krokem úpravy je potřeba snížit jas u světlých tónů. K tomuto kroku jsem zvolil nástroj křivky (Vrstva -> Barvy -> Křivky). Tvar křivky jsem upravil následovně:
    Pro úpravu fotek používám program Gimp, o kterém jsem psal nedávno v článku Gimp. Jeho výhodou je cena, můžete si jej stáhnout zdarma. Úpravu fotek v něm ale zvládnete bez problému. Originál snímku, ve kterém je obloha nepovedená je zde:


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00