Jak na věc


úplněk na štědrý den

PRÉSENCE(S) DE BACH - hydratační tělové mléko Soulad a harmonie 200 ml

    Při polostínovém zatmění Měsíce není zastínění tak viditelné, a proto může být celá situace snadno přehlídnuta. V zásadě se jedná pouze o pokles míry jasnosti Měsíce a ne o zatmění jako takové. Nastane-li částečné zatmění, nachází se povrch měsíčního kotouče ve stínu Země jen z nevelké části. Při kompletním zatmění se úplněk ocitne ve stínu Země celým svým povrchem. Ať už se jedná o jakýkoliv typ zatmění, je vždy Měsíc vidět, protože zemský stín není úplně temný, a to díky tomu, že do něj vniká velké množství slunečního světla, o což se zasluhuje lom a rozptyl světelných paprsků v zemské atmosféře. Kvalita tohoto stínu se pak podílí na tom, jak se úplněk při zatmění zabarví – od oranžové barvy až k hnědočerveným odstínům.
    Letošní rok přinese celou řadu velmi zajímavých astronomických úkazů, které by si milovníci noční oblohy rozhodně neměli nechat ujít. Velmi zajímavý bude bezesporu 27. červenec, kdy bude viditelné úplné zatmění Měsíce, který bude procházet zemským stínem. To ale není zdaleka všechno, dočkáme se například modrého Měsíce a to hned dvakrát.
    Čeká nás opravdu magický vstup do nového měsíce. Letošní oslavy čarodějnic totiž připadají na první poúplňkovou noc, což se odrazí i v samotném příchodu 1. máje. Bude ho provázet síla a energie, čehož bychom podle uznávané numeroložky Lenky Lippertové Suchardové měli náležitě využít.


Prostředek na nádobí 1l ALMACABIO

    Občas může nastat astronomický jev, při kterém úplněk není vidět. Tento stav se nazývá zatmění Měsíce a je velmi populární nejen mezi odbornou obcí, ale především mezi širokou veřejností, protože ho lze při dobrých podmínkách poměrně snadno vidět. Zatmění vznikne ve chvíli, kdy se Slunce, Země a Měsíc ocitnou v jedné rovině, čímž dojde k tomu, že se úplněk schová ve stínu Země. Oproti zatmění Slunce je tento jev mnohem lépe pozorovatelný, během roku k němu dochází přibližně dvakrát až třikrát, ne vždy je však z tuzemska viditelný.
    Dlouho očekávanou událost si Češi nenechali ujít. V pondělí ráno se nám naskytl úchvatný pohled na úplné zatmění tzv. krvavého vlčího superměsíce. Pokud jste ho propásli, další uvidíte až za šest let.
    Hned na začátek roku se mají milovníci noční oblohy na co těšit, dočkali jsme se totiž novoročního úplňku, který byl také superměsícem. A to zdaleka není vše, první měsíc letošního roku nabídne hned dva úplňky, ten druhý bude "modrý", s barvou to ale nemá nic společného.
    Pokud se vám zdá, že jsou jasné noci mnohem osvětlenější, než je tomu obvykle, nejste daleko od pravdy. Na obloze se totiž v noci z neděle na pondělí vyskytne jediný superměsíc letošního roku, Měsíc v úplňku je tedy nejblíže Zemi a zdá se, že září o 30 % jasněji, než je tomu ve chvíli, kdy je nejdále.


Co potřebuje zahrada v únoru? Vyčistit, ozdravit a připravit na jaro

    V noci na dnešek rozzářil oblohu superměsíc, který se tak hned na začátku roku dostal nejblíže Zemi. Díky příznivému počasí jsme tento úkaz mohli sledovat téměř po celé republice. Na další se ale můžeme těšit už na konci měsíce.
    Zářijový úplněk připadl na úterý 25. září. V celé své kráse se nám měsíc ukázal ráno ve 04:52 a přináší s sebou nové začátky a velké zvraty. Dnešní úplněk byl obzvlášť důležitý a silný, tvrdí věštkyně Helen Silvan.
    Chcete-li se dozvědět, kdy nastane úplněk 2011, navštivte tuto stránku. Zajímá vás, kdy úplněk ozáří oblohu v roce 2012? Pak je pro vás připravený přehled konkrétních dní pro úplněk 2012, a to zde.
    Úplňku je často přisuzována schopnost působit na zdraví, psychiku a energii, kterou lidé disponují. Možná jste i vy na sobě vypozorovali, že když se úplněk blíží nebo je přímo den, kdy se na obloze objeví, trápí vás nespavost, bolesti hlavy či celkový pokles výkonnosti. Jaký vliv na vás úplněk má? O tom se dozvíte na této stránce, kde je úplněk zmíněn nejen v souvislosti s lidským organismem, ale také ve spojitosti s přírodou.


Jemná motorika u dětí: Proč je důležitá a jak jí podpořit?

    Měsíc od nepaměti přitahuje značnou a neutuchající pozornost, té největší se dostává především fázi, kdy je v úplňku. V té chvíli je Měsíc v novém cyklu (0d novu) starý necelých 15 dní a na obloze jasně zřetelný, protože je celá polokoule přivrácená k Zemi nasvícena Sluncem. Úhel mezi Sluncem a Měsícem dosahuje 180°. Dochází tak ke kouzelným scenériím, kdy úplněk osvětluje noční krajinu i celou oblohu. I proto je úplněk považován za nejatraktivnější podobu, v jaké se Měsíc může nacházet. Lze ho pozorovat ihned po západu Slunce, kdy se objeví na východní straně.
    Přípravek Triphala je kombinací tří ájurvédských bylin na účinnou detoxikaci organismu přírodní cestou. Blahodárné účinky směsi bylin Amalaki, Vibhitaki a Haritaki jsou známy už více než 5000 let. Tato kombinace působí velmi pozitivně na celý trávicí systém, nervovou soustavu a psychický stav. Aktivujte svůj imunitní systém směsí bylin Triphala a vyhněte se mnohým nemocem, které souvisí s oslabenou imunitou organismu. Zbavíte se také únavy, vyčerpání a stresu.
    Věděli jste, že úplněk má moc dodat větší sílu například léčivým rostlinám? Podrobný popis všech vlivů na každý den přináší jedinečný lunární kalendář, který pomáhá harmonizovat život podle Měsíce, a to nejen v době, kdy se na obloze vyjímá úplněk. I v ostatních fázích může Měsíc méně nebo více zasahovat do běžného chodu života. Lunární kalendář napoví, jak se chovat a co dělat, aby byla moc Měsíce využita ve váš prospěch.


VIDEO: Na obloze vyšel novoroční superměsíc, blíží se další

    V letošním roce nastane v Česku výjimečná situace. 31. března totiž začala série úplňků, které nebudou jen tak obyčejné. V následujícím období totiž přijde série celkem devíti úplňků, které v součtu dne, měsíce a roku dávají dohromady vždy číslo 9. Podle uznávané numeroložky Lenky Lippertové Suchardové to značí konec jedné velké etapy a lidé mají ideální příležitost začít novou, lepší.
    Během posledních dnů řešili policisté několik sebevražd. V pondělí si sáhl na život devětadvacetiletý muž, který si odpykával trest za vraždu dcerky (3). Čtvrteční večer zaměstnal zase policisty na Plzeňsku, kdy zachraňovali život muži, který chtěl skočit z mostu. V pátek se o sebevraždu pokusili další tři lidé v Praze. Před vlivem vánočního úplňku na lidskou psychiku varují experti na astrologii.
    V letních měsících se úplněk nachází téměř nad obzorem, zcela naopak je tomu v zimě. V tomto období je možné pozorovat úplněk vysoko na obloze. Co tento jev způsobuje? Samotný pohyb Měsíce. Ten je uskutečňován, obdobně jako u Slunce, po ekliptice, která svírá s rovinou oběhu Měsíce kolem Země úhel o přibližné velikosti 5°. Díky tomu se úplněk v zimě o půlnoci dostává do zhruba stejné výšky jako Slunce v poledne v létě. A naopak v létě je úplněk nízko nad obzorem, protože se v tomto ohledu zachová podobně jako Slunce v poledne v zimě.


Čistě přírodní produkty na problémy s chlapeckou předkožkou i obtížným hmyzem!

    Už v noci z neděle na pondělí budou moci lidé v České republice sledovat na obloze netradiční podívanou – krvavý vlčí superměsíc. Nad ránem se Měsíc, který bude v úplňku, ponoří do stínu Země. Bude to poslední zatmění Měsíce v tomto desetiletí. S krvavým měsícem je spojeno hned několik proroctví.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
15814
cache: 0024:00:00