Jak na věc


účtování úrok z prodlení fú

Účtování záloh - vydané zálohové faktury

    Ač se to většinou nedělá, odpovím na úvodní otázku hned v prvním odstavci. Nové O2 tarify nejsou podle toho, jak byly nastaveny, hrozbou pro konkurenční operátory. Primárně nabízí alternativu, a v budoucnu jedinou možnost, pro stávající zákazníky O2 karet. Který operátor tedy nabízí aktuálně nejvýhodnější předplacené služby?
     Před pár lety představil, tehdy ještě Eurotel, své nové předplacené tarify Fajn, TXT a Mix. Jeden sloužil pro univerzální volání do všech sítí, druhý byl pro textaře, co byli ochotni za 2 koruny odesílat smsky do všech sítí i když na paušálu byly za 1,19 a třetí přinesl takovou kombinaci, kterou jste si mohli zvýhodnit dobitím nad 400Kč. Právě k těmto tarifům se váže změna s jedním balíčkem od druhého zářijového dne.
    Vodafone už dlouho sem tam upozorňuje na to, že v ČR účtuje z mobilních operátorů nejvýhodněji vaše hovory. Konkrétně u aktuálních tarifů účtuje první minutu vždy a pak po vteřinách, konkurence v podobě T-Mobilu a O2 většinou po minutách, nebo v lepším případě po půlminutách. U:fon má účtování stejné jako Vodafone. Nyní přichází Vodafone s další pěknou prezentací nevýhodnosti účtování u konkurentů. A jako bonus se podívejte na archivní reklamy.


Připojení ke vzdálenému počítači

     T-Mobile v tichosti, bez jakéhokoliv povyku přivedl na svět tarif pro předplacené karty s názvem Twist Simple. Už jen pohled na něj svědčí o tom, že jde o znouzectnost a opětovné přibližování se O2 kuchyni tarifů a že není důvod se jím extra chlubit. Fungovat má jako alternativa ke starším tarifům, které již nelze aktivovat a lze je na něj změnit.
     Už si poměrně dlouho zvykáme, že T-Mobile pomalu, ale jistě kopíruje služby od O2. Nejdříve to bylo účtování 60+30 na předplacených tarifech, také kreditní tarify s účtováním 60+30, pak nové verze tarifů s účtováním 60+60 a teď tu máme i předplacené tarify s účtováním 60+60.
    Vodafone mírně upravil svou službu Chytrý přehled, která zákazníkům poskytuje aktuální stav využití služeb, aby měli představu, kolik již za své číslo utratili. Krom nového vzhledu, který ovšem třeba v Google Chrome neuvidíte v optimální podobě, nabízí nově možnost rychlého přepočítání zbývající částky na počet sms a volání.
    Ze začátku to vypadalo jako trochu špatný vtip, nebo hodně špatná legrace jako reakce na konkurenci. I přesto jsem do toho šel, zkusil a dnes vím, že u všeho je třeba koukat na obě strany mince a většinou i prohlédnout hranu. 


Příspěvky se štítkem „účtování“

    Pokud jste se nedívali na úterní HydePark ČT24, pak určitě doporučujeme ke zhlédnutí, neboť v něm padlo několik velmi zajímavých informací. Hostem byl Ing. Marek Ebert, náměstek předsedy Rady Českého telekomunikačního úřadu a ředitel sekce regulace. Pár opravdu pozoruhodných výroků jsem si vypůjčil do kratšího článku.
    To už bude rok, co jsem mu mával. A ani to nebylo z vlaku. Rok brzy bude dni, kdy v O2 odpískali účtování, které se tu drželo dlouhé roky. Zákazníci žili (a většina z nich žije) v domnění, že zaplatí to, co provolají. U stylu účtování 60+1 se to tak i docela nazvat dalo. Rozhodně v Česku nic lepšího (kromě VOiP operátorů) neexistovalo.
     Od 1. dubna spouští O2 nové předplacené tarify. Dojde k podstatnému zjednodušení nabídky, zákazníci si budou moci vybrat mezi tarifem pro psaní sms a tarifem pro volání. Jak výhodné jsou nově představené tarify v porovnání s těmi stávajícími?
    Od července zavádí všichni naši operátoři povinnou úpravu cen u roamingu v rámci zvýhodnění EU, zde se můžete podívat na přehled cen právě u Eurotarifu. V nabídkách operátorů jsou však i další zvýhodnění, takže někdy je dobré prostudovat všechny varianty. Obecně se Eurotarif vyplatí při občasných voláních.


Na!Rovinu: Jaké jsou nové předplacené tarify od O2?

    V posledních měsících jsme byli svědky dvou výměn tarifní struktury u dvou z našich největších operátorů. A třetí má teď rukavici v ringu a všichni mohutně čekáme, zda jí zvedne a ukáže, kterým směrem se on v následujících letech vydá. V našem diskuzním fóru jsme se proto zeptali, co byste ocenili v tarifech Vodafonu, které by bylo potřeba minimálně inovovat, ne-li přinést novou strukturu, či “něco přistavět”.
     Píše se rok 2011 a operátor O2, provozovaný nadnárodním gigantem Telefónica, přináší do Česka Kontrolu výdajů. Prozatím jen pro někoho a to není poslední eso v rukávu O2. Pojďme se na nabídku podívat.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00