Jak na věc


živá hudba na svatbu

Proč na jaře blázníme s detoxikací

    Pro hořečnatou koupel rozpustíme živou magnéziovou sůl ve vaně. Na jednu vanu vody (cca 60 litrů vody) přidáme asi 250 g živé soli. Teplota vody by měla být 38 – 45°C, délka koupele od 15 do 25 minut. V případě, že máte bolestivou pouze část těla, udělejte si koncentrovanější roztok namočte do roztoku gázu a obklad si přikládejte na postižené místo. Všeobecně se doporučuje používat živou magnéziovou sůl ve formě koupele 2 - 3x týdně po dobu 2 – 4 týdnů. Ani několikanásobné překročení denního limitu (cca 300 mg) hořčíku zdravému člověku neuškodí,  nadbytečné množství se automaticky z těla vyloučí.
    Expozicí můžete procházet samostatně nebo s průvodcem. Nabízíme také speciální akce, například potápěčské exhibice a přednášky o potápění či ukázky rybolovných technik. Bližší informace o jednotlivých akcích naleznete v odkazu  akce nebo aktuálně.
    Živá magnéziová sůl je sůl vhodná pro zdravotní koupele. Nedostatek hořčíku je v poslední době velmi diskutované téma. Vědecké výzkumy přinášejí závěry, že hořčík je v lidském organismu naší civilizace deficitním prvkem. Chybějící hořčík se projevuje únavou, poruchami spánku, křečovými stavy, sníženou imunitou, dlouhodobým napětím, kožními obtížemi atd. Hořčík můžeme doplňovat různými způsoby, nejrychlejším způsobem je však magnéziová koupel. Živou magneziovou sůl můžete zakoupit v sáčku 500 ml, v plastovém kbelíku 5,5 litrů nebo v pytli o objemu 20 l.
    Naši expozici jsme záměrně vybudovali na místech, kde v minulosti bývaly mokřady a rybníky, jsou zde prameny podzemní vody. Archeologické nálezy dokládají zdejší tradici rybníkářství.


O bezmoci, síle a typicky ženských nemocech

    V přízemí hlavní budovy projdete přes kasu do vstupní místnosti, kde vás uvítá pětimetrová maketa vyzy velké. Děti si mohou vyzkoušet různé doplňovačky, kvízy či výtvarné aktivity tematicky směřované k obměnám přírody kolem vody v průběhu celého roku. Naleznete zde i malou výstavku vycpanin vodních ptáků a savců. Stěny zdobí fotografie ryb od Rostislava Štefánka.
    V naší expozici se seznámíte s životem ve vodě i kolem vody, s vodními živočichy i rostlinami řeky Moravy, přilehlých potoků i tůní. Ve venkovním areálu procházíte bohatou výsadbou zeleně. Najdete zde typické moravské biotopy s jejich charakteristickými bylinami a dřevinami (například chřibské prameniště, venkovskou bylinkovou zahrádku či moravní lužní les).

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00