Jak na věc


špaldová mouka wikipedie

Makový koláč s višňovým kompotem

    Špaldové palačinky jsou stejně jako třeba pohankové palačinky zdravější obměnou těch z klasické pšeničné mouky. Základní rozdíl je přitom právě v tom, z čeho je použitá mouka vyrobena. V tomto případě je to takzvaná pšenice špalda. Více informací na toto téma naleznete v článku 10 druhů mouky, z nichž připravíte senzační palačinky. A nyní už se pojďme společně podívat na samotný recept.
    3. Rozehřátou pánev na palačinky, nebo palačinkovač potřeme tenkou vrstvou oleje (stačí opravdu minimum). Vrstva musí být rovnoměrná a olej by neměl mít tendenci stékat do jednoho kraje, protože jinak se budou palačinky smažit nerovnoměrně.
    Přitom jak pěna klesá, začínám vždy lžičkou seškrabovat ulpělou kávovinu ze stěn hrnce zpět do vařící tekutiny, aby se množství kafe, které potřebujeme dobře povařit nezmenšilo. Za dozoru kávu povaříme 3 minuty a pak ji na 5 minut odstavíme.
    Obilné kávy v instantní podobě využijeme když nemáme čas, ale vychutnat si celý rituál přípravy špaldového „kafe“ stojí za to, protože její výsledná chuť je nezaměnitelná.


10 nejbohatších PORNOHERCŮ na světě! Znáte je všechny?

    Jistě, můžete mít každý jiný názor, ale já do této kávy přidávám sušené sojové mléko s příchutí smetany především proto, že na dně hrníčku nezůstává pak žádný hustý „spodek“, který nemusí lidem chutnat. Navíc smetanová příchuť je u této kávy velmi lahodící. Kdo má ráda mléko jiné, možnost jeho použití mu neberu, ale pro ty co kravské mléko nemohou, je volba alternativního nápoje dobrou cestou.
    Po této době přecedíme uvařenou kávu přes jemné sítko třeba do skleněné nádoby a za tepla v ní rozpustíme sušený obilný nápoj. Nalijeme do hrnků a dle chuti osladíme. Stačí pouze jedna lžička medu do každého hrnku a skvělý nápoj máme připraven.
    4. Pomocí naběračky nalijeme na pánev přiměřené množství těsta a rozprostřeme ho po celé ploše pánve. Smažíme z obou stran dozlatova a otáčíme je vždy jen jednou.
    V době mého mládí nebylo na trhu tolik obilných káv, co najdete v nabídce zdravých výživ nyní. Protože mám bílou kávu ráda již od dětství, zkoušela jsem si připravit další druhy. Žitnou, čekankovou, z ječmene, ale nejvíce mně zachutnal nápoj uvařený ze špaldové mleté kávy.
    Mírné oslazení hotové kávy medem jenom podtrhne její schopnost pohladit nejen tělo, ale i duši :-), a když se přidá k nějakému zdravému pečivu nebo ranní kaši, je skvostné menu na světě.


ořechový mazanec ze špaldové mouky

    2. Následně začneme do směsi zamíchávat špaldovou mouku. Dáváme si pozor, aby se nám netvořili hrudky. Pokud se tak stane, musíme je rozmíchat. Nakonec těsto na palačinky osolíme a osladíme.
    Odměřené množství vody dáme vařit do vhodné nádoby a při varu vsypeme 3 lžíce mleté špaldové kávy. Od plotny neodcházíme, protože první co bude, je to, že káva vzkypí.
    Moje maminka mne učila, že má káva při vaření vzkypět třikrát a tak je dobré teplotu vždy zmírnit a zase zvýšit a hlídat hrnec, aby nám káva při varu „neutekla“. Je to raz dva :-). Někdy do kypící kávy začnu i silně foukat, protože i po zmírnění teploty pod hrncem nechce pěna klesat.
    Chcete-li použít obilný nápoj již tekutý, vaříme kávu v menším množství vody, aby výsledek byl podobný, protože jinak by se káva naředila a tím i její chuť. Musíme počítat, že přidaný tekutý nápoj též kávu ochladí. Pozor však na to, některá tekutá obilná „mléka“, se po přidání do horké kávy sráží. Ale to si již můžete vyzkoušet, pokud budete chtít ještě více zdravější variantu.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
11099
cache: 0024:00:00