Jak na věc


škodlivost vinylových podlah

Je pro mě automat na vodu důležitý?

    Parador Trendtime 6.30 HDF je zástupcem vinylové podlahy na HDF desce. U této podlahové krytiny je v nabídce několik tradičních dekorů, které věrně imitují dubové dřevo.
    Tak článek tu je docela dlouho, ale zatím není vlastně jednoznačné, jestli to je nebo není závadné. Když to teď píšu na počítači, koukám, že mám i plastovou klávesnici. Prsty mi zatím po mnoha let slouží a nevidím zádné změny. A nechcete mi snad tvrdit, že vy z té arniky a podobných spolků máte klávesnice na kterých mi míšete ze dřeva ? A nebojíte se na té klávesnici psát? Nebo když si ukládáte jídlo do lednice, máte jí z nerezu nebo ze dřeva? Ne, určitě ne, máte vnitřek také z plastu a nebojíte se do toho dávat potraviny, které pak konzumujete? Divné... Dříve zdaleka nebyli ty věci tak bezpečné jako dnes a přesto tu s námi naše rodiče a prarodiče jsou, jak to mohli tu dobu přežít? Podívejte se, nic ne nemá přehánět a vyvolávat paniku. Já vám ten názor samozřejmě neberu, jen si dovolím nesouhlasit.


Jak se vyrábí PVC podlahy - měkčené PVC / CV

    Parador Basic 30 HDF – vinylová plovoucí podlaha na HDF desce. K dostání je v mnoha dekorech, které podtrhují noblesnost podlahy. Mezi dekory najdete dub, ořech, jabloň, ale i jiné zajímavé designy s dřevěným motivem.
    Parador Classic 2030 HDF  je plovoucí podlaha na HDF desce. Tento typ podlahy má dostatečnou třídu zatížení i pro komerční prostory. Konkrétně to je třída zatížení 33/42. V nabídce naleznete mnoho oku lahodících dřevěných dekorů.
    Parador Basic 50 – posledním produktem, který patří do řady Basic, je celovinylová plovoucí podlaha Basic 50. Tato podlahová krytina je typická svými dekory dřeva v různých odstínech.


SOUTĚŽ - Ukaž starou a dostaneš novou

    Plovoucí vinylové podlahy Parador jsou vhodné do koupelny i kuchyně. V nabídce jsou dvě základní provedení těchto podlahových krytin. Konkrétně celovinylové (čistý vinyl) plovoucí podlahy a vrstvené plovoucí podlahy na HDF desce. Na výběr je potom také ze tří produktových řad, ve kterých je na výběr z velkého množství moderních i tradičních dekorů. Vybere si zkrátka každý, protože v nabídce jsou podlahy, které splní očekávání nejnáročnějších klientů, ale i vinylové podlahy, které jsou cenově dostupné pro každého. U všech produktů se můžete těšit na vynikající design a vysokou kvalitu. A jak je to s pokládkou? Všechny nabízené plovoucí vinylové podlahy od společnosti Parador se pokládají pomocí zámkového spoje.
    Máme tuto výbornou vinylovou podlahu od českého výrobce http://www.fatrafloor.cz/produkty/vinylove-dilce/vinylove-dilce-thermofix/, a vydrží i když na ní něco vyteče


Jak nařezat vinylové pásky do lišt

    Ono je to i trochu jinak .. tlak na cenu materiálu, aby se prodával je velký. Mnoho lidí přijde do obchodu s podlahy a hned po pozdravu, pokud je, následuje otázka - jakou máte levnou podlahu a jakou mi dáte slevu. Ještě vlastně neví co chce a už chce slevu. Nejlevnější podlahy jsou ze země draka. Pohybují se přes 200,-Kc a tam opravdu kvalitu nehledejte ani možná to zdraví. pak je střed PVC okolo 300,-Kč - tech se prodá procentuelně nejvíce a stále jejich prodej roste. Nikdo se neptá nebo se mě nezeptal z čeho to je složené, jak se to vyrábí, co to obsahuje.. prostě cena. Jak je tlak na cenu od koncového zákazníka, ten to přenáší na dovozce a ti na výrobce. No a výrobce aby tedy prodal, tak změní receptůru, změní dodavatele surovin za levnějšího a máme tu to co jste chtěli. Já mám doma všude podlahy korkové a dřevěné, takže nějaké ftaláty z podlahy jdou kolem mě. Doma když jsme pryč a přijedeme po 3 dnech i déle, tak to krásně voní a na žádné zatuchlé pachy. Ale hold je potřeba si hlo
    Jak už to tak bývá, tak jednotlivé podlahy jsou rozdělené do několika produktových řad, aby se v nich zákazník lépe orientoval. Vinylové podlahy Parador se vyrábějí ve třech základních produktových řadách. Jedná se o řady Basic, Clasic a Trendtime. Každá má trochu jiné parametry a hodí se pro jiného zákazníka. Spojuje je však vysoká kvalita a rozumná cena.
    Podlahy s označením Basic pořídíte za velice solidní cenu. Jedná se o podlahy vysoké kvality, ale přesto dostupné každému. V nabídce jsou různé dekory imitující dřevo, dlažbu, či kamen. V současné nabídce jsou k dostání tyto tři druhy.
    Další řadou je Classic. I v této produktové řadě najdete podlahové krytiny na HDF desce, ale i celovinylové plovoucí podlahy. Samozřejmostí jsou rozmanité dřevěné dekory.


Kde koupit vinylové podlahy Parador?

    Pokud si je unie 100% jistá bezpečností, tak proč to omezení pro hračky? Když se použije stejné pravidlo předběžné opatrnosti, je lepší použít dlažbu. Apropo, rozvody vody jsou z polypropylenu bez změkčovadel a tudíž nezávadné. Vyrábí se z toho i tzv. zdravé lahve.
    Náročný zákazník bude nejspíše vybírat právě z kolekce Trendtime. V této kolekci najdete také celovinylové podlahy i vinylové podlahy na HDF desce. Luxus poznáte už na první pohled, protože v kolekci Trendtime jsou opravdové designové skvosty.


Valná hromada Cechu podlahářů ČR 2013

    Doma máme všude podlahy z korku a dřeva. Ftaláty tedy z podlahy neřeším. Pravda klávesnice stále plastová a prsty opravdu zatím dobrý. Nechci to téma nějak zlehčovat, jen někdy je potřeba opravdu se z toho nezbláznit a ke všemu přistupovat tak nějak rozumně. Jsem rád, že na toto téma diskutujete, protože ani mě to není zcela jedno. Proto jsem investoval do zdravější podlahy ale né každý na to prostě má aby si mohl takové podlahy pořídit. A opravdu co se CV podlah týče, dnešní výrobní linky v evropě jsou na vysoké úrovni a používají změkčovadla bez škodlivin. Aspon to uvádějí. Také takovou podlahu nekoupíte pod 350,-Kč Co se týče bezpečnostních listu, laik se v tom stejně nevyzná, ale každá solidní firma je má na svých webových stránkách a nebo je vydá na požádání. To musí. Přeji jen mnoho klidu a rozmyslu při výběru podlahy pro váš domov, pro vaše děti. Je to vaše zdraví, váš život a to prostě něco stojí.
    Kvalita vždycky něco stojí, ale u podlah Parador najdete i kvalitní produkty za přijatelné ceny. Pokud chcete ušetřit, vybírejte z produktové řady Basic, která nabízí velice slušný poměr mezi cenou a kvalitou.


Fatra Novoflor Standard prodej za 49,-Kčs /m2

    Tento článek mi předhodila prodavačka v obchodě. Vytočila mě tím tak, až jsem musel odejít. Napsat totiž něco ve stylu, stejně kolem máte samé plasty, tak co to řešíte, je největší debilita, kterou někdo mohl vymyslet. A víte proč? Protože něco můžete nějak omezit, něco ne (bydlím v paneláku a přišel jsem defakto v době, kdy tu jsou trubky z plastu a plastová okna aj.). A vzhledem k tomu, že plocha podlahy, alespoň u nás je velká, tak i případné výpary jsou v mnohem větším množství z podlahy uvolňovány, na rozdíl od plastové hračky, která je pár centimetrů čtverečních. Mimo to, hračku vyhodím raz dva, podlahu ne. Navíc podlaha je namáhána na otěr a z toho důvodu se z ní uvolňuje mnohem více látek než z jakéhokoliv jiného předmětu v bytě. Tento článek považuji za velmi nešťastný. Jinak děkuji Štěpánovi, za sdílení stanoviska Arniky.
    Parador Trendtime 5.30 HDF je vinylová podlaha na HDF desce. Moderní pojetí podlahy podtrhují dostupné dekory. Vybírat lze z dekorů břidlice nebo pískovce.
    U všech vinylových podlah Parador platí, že mají vysokou třídu zátěže a nadstandardní odolnost. To ocení každý zákazník, protože podlaha vydrží delší dobu svěží a bez poškození. Podlahy jsou díky svým vlastnostem vhodné pro domácnost, ale i pro komerční objekty.


Sherlock Holmes má problém ....

    Víte ono paní prodavačko, i když si vyžádám ten bezpečnostní list, jako že jsou i ke stažení na netu na stránkách výrobce, co se tam vlastně dočtu ? Nebo co tam čtete VY? a dá se tomu věřit? Tak si myslím, že trocha toho selského rozumu by jsme měli používat. Ano správně píšete, že většina ftalátů má negativní vliv na lidské zdraví - souhlasím, ale jsou i takové změkčovadla, které neškodí a bez změkčovadel se prostě ve výrobě zatím neobejdeme i jistých typu výrobků.Takže jaké máme možnosti? Já mám doma podlahy všude dřevěné, tak ftalaty z nich neřeším, ale je každý ochoten a schopen dát min 1000,-kč za metr podlahy? Já myslím že většina není a proto jim nezbyde dát si to PVC za 250,-Kč a mám kolem sebe i aktivisty zdravého žití, kteří jedno hlásají, ale finančně na to nemají a žijí na tom PVC, tak jaký to má smysl?
    Já vím Zdendo :-) ale i o tom to je, ať se někdo porýpe a třeba nám to vysvětlí lépe. Já jsem čerpal z dodaných materiálů. Nejsem chemik ale podlahář né :-)
    Proto je třeba volit podlahovou krytinu s rozmyslem. Možností je mnoho, stačí vybrat tu pravou. Mezi oblíbené se řadí například vinylové podlahy, které můžete volit buď plovoucí, celoplošně lepené, samolepící, ale i volně-položitelné. Mají moderní vzhled, skvělé vlastnosti a jsou dostupné za přijatelnou cenu. V následujících řádcích představíme plovoucí vinylové podlahy od společnosti Parador.


Cubu Flex - podlahová lišta II.

    Pane děkuji za příspěvek, těch ftalátu je taková spousta a je velmi těžké se v tom orientovat, pro laika až nemožné. Co se týče podlahovin tak tam prý ty nebezpečné ftaláty již nejsou přidávané, aspoň to tvrdí výrobci a dokládají to testy a zkoušky. Ale někdy si čuchnete k PVC na prodejnách ve stojanu a žádná hitparáda to tedy není. Jak u kterého samozřejmě. Nicméně se najdou tací výrobci, který investují do vývoje velké částky a ftalátu jako takových se chtějí v jejich podlahách zbavit. A co se táče karcinogenu, tak žáci na střední odborné škole podlahářské nesmí přijít do styku dle směrnic s dubovou podlahou - nesmí jí brousit a řezat, protože může obsahovat karcinogen. A to jsem měl vždy masivní dubové dřevo za úplně čisté bez jakých koliv škodlivin. Sám doma mám podlahy dubové a korkové.
    Společnost Barkotex má samozřejmě také kamennou prodejnu. Konkrétně má své pobočky v Praze (2, 5, 9), Brně a Hradci Králové. V Hradci Králové se nachází také skladový areál a outletová prodejna, ve které naleznete výprodej vinylových podlah. Tím, že si vyberete z výprodeje zásob a výběhových kolekcí, značně ušetříte. Musíme také podotknout, že se nejedná o nekvalitní či nějak poškozené podlahy!
    Každý pokoj v domácnosti je jiný a potřebuje také jiné vybavení a jiný typ podlahy. Například do obývacích pokojů se velice často umísťuje koberec, protože má vhodné vlastnosti. Je měkký, funguje jako dobrá izolace a působí noblesně. Ovšem třeba do koupelny se koberec moc nehodí. Vlhko by ho rychle zničilo a mohla by se na něm či pod ním uchytit i plíseň. Obdobně tomu je i v kuchyni, tam navíc může dojít k tomu, že nám něco vyteče na podlahu a z koberce by se to velice špatně dostávalo.


Protokol o nátopné zkoušce podlahového topení + diagram

    Podlahy Parador jsou voděodolné, což nebývá u podlah ostatních značek pravidlem. Díky tomu, že jsou voděodolné, se hodí i do silně vlhkých prostředí. Jsou tedy vhodné i do kuchyně, nebo koupelny.
    Parador Classic 2050 patří mezi zástupce celovinylových podlah. Obdobně jako ostatní typy, je i tato krytina určena pro plovoucí pokládku. Vybírat můžete z mnoha imitací dřeva.
    Získání informací o podlahových krytinách bývá prvním krokem, při volbě nové podlahy. Následuje osobní návštěva některé z prodejen. Pokud byste se rozhodli pro některou z podlah od značky Parador, tak navštivte společnost Barkotex, protože ta podlahy Parador prodává a poskytuje odbornou pokládku po celé ČR. Více informací o jednotlivých podlahách si můžete najít na webových stránkách barkotex.cz, kde naleznete kompletní sortiment nabízených podlah.
    Materiály, které se používají pro výrobu podlah, nejsou alergenní ani nijak škodlivé. Navíc antistatická povrchová úprava těchto podlah zajišťuje, že se na povrchu nedrží prach, což ocení hlavně alergici. Hospodyňky pak ocení snadnou a finančně nenáročnou údržbu. Kutilové zase jednoduchou pokládku (tu je ovšem doporučováno přenechat odborníkům).

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00