Jak na věc


šifra mistra leonarda

Vždy 2 písmena ze zprávy a 2 jiná ...

    Šifra je jedinečný tištěný měsíčník a web, jenž inteligentní formou a s vtipem a nadhledem přináší důležité informace, které lidem pomohou zorientovat se v dnešním chaosu a inspirují je k zamyšlení nad světem i vlastním životem. Jde o časopis plný rozhovorů, reportáží, článků o vztazích a našem duchovním růstu, novinek, záhad, objevů a informací, které zkrátka jinde nenajdete.
    Hru si mohou zahrát děti, které dokáží číst, ale také děti mladší, pokud jim při čtení někdo pomůže a vysvětlí, jak rozluštit šifru. Pokud máte více dětí, hra funguje stejně. Každé dítě dostane své vajíčko s dopisem a každé dítě nalezne svoji odměnu.
    Tvorba kódovací tabulky pro Césarovu šifru je velmi jednoduchá. Do hrorní řádky napíšeme abecedu (obvykle i s písmenem Ch), do spodní řádky ji zapíšeme posunutou o 3 písmena doprava:
    (Pokud chcete platit bankovním převodem a víte, že penízky už nestihnout na účet do Velikonoc dojít, stačí poslat na email petra(zavináč)abydetimelyradost.cz potvrzení o platbě a já Vám hru pošlu dříve, než budou penízky na účtu.)


Substituce pomocí slovního klíče

    Mé jméno je Mgr. Petra Janotová. Ráda dětem chystám hry a zajímavé úkoly. Baví mě dělat dětem radost a přitom je něčemu dobrému naučit. Proč si nechávat své výtvory jen pro sebe a pro děti v mém okolí? Rozhodla jsem se sepisovat návody her také pro vás. Pokud budete potřebovat ke hře radu, napište mi na petra@abydetimelyradost.cz Ráda vám poradím. Vždyť mě to baví.
    Doposud sepsané hry: Co podniknout s dětmi? Kramlíkové (Kolíčkové) odpoledne - ZDARMA, Krátká procházka s tajemstvím - ZDARMA, Kdo hledá, najde! Aneb uvaříme pudink, Hra pro Sabinku, Chci si dát v klidu kávu! Děti, běžte si hrát!, Vánoční dárek, Princezny a rytíři, NĚCO JAKO BINGO - 1. sada k vytisknutí (čísla), NĚCO JAKO BINGO - 2. sada k vytisknutí (obrázky, čísla), Správný kód , NĚCO JAKO BINGO - 3. sada k vytisknutí ( pro náročné) , Ztratila se abeceda, Hravá barvičková zábava, Hra: Otázky a odpovědi 1, Hra: Otázky a odpovědi 2
    Césarova šifra funguje na principu prostého posunu celé abecedy o tři písmena doprava. Podobně jako Césarova šifra fungovala i Augustova šifra, šifra Césarova adoptivního syna. V tomto případě však šlo o posun písmen −1 (posun o jedno písmeno doprava).


Hydromasážní sprcha, barva slonová kost

    Obsah této stránky je přístupný na většině zobrazovacích zařízení. Jen některá však dokáží zobrazit stránku s pokročilým formátováním (CSS). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč mezi ně nepatří (doporučuji upgrade) nebo používáte některé z alternativních zařízení. Pak možná přivítáte systém klávesových zkratek.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00