Jak na věc


čerty nejsou žerty

Proč chodí Mikuláš o den dřív? Důvod je starý téměř pět století!

    Jestli budeš zlobit, odnese si tě čert. Podobnou větou straší v posledních dnech své děti spousta rodičů. Podle dětského psychologa to ale není dobře a pokud dítě zlobí, mohou si za to rodiče z velké části sami.
    V Tisé na Ústecku se mikulášské slavnosti proměnily v hotové peklo. Při manipulaci se světlicí jeden z čertů sám sebe omylem zapálil a celý kožich mu pohltily plameny. Skončil v nemocnici s popáleninami.
    V tomto dílu se výprava čertologických badatelů pokusí odhalit tajemství čertů, kteří údajně dodnes bydlí v jedné z věží hradu Bezděz. Jaromíra Štětinu zaujala pověst o souboji, který zde svedla s ďáblem o duši hříšníka P. Maria. Tímto soubojem ale boj dobra a zla v tomto kraji neskončil. Zdejší čert očividně uměl létat, proto bude nezbytné prozkoumat nejen Máchovo jezero a zříceninu hradu Jestřebí, ale překvapení čeká na badatele i v Milovických lesích.
    Ačkoli svátek má Mikuláš až dnes, děti dostali nadílku už včera večer. Napadlo vás někdy, proč vlastně Mikuláš, anděl a čert chodí o den dřív? Může za to taková malá vzpoura proti času.


Může mít dítě z čertů trauma? Psycholog radí, jak správně strašit

    Narození geneticky upravených dvojčat v Číně. Odstartuje produkci dětí na zakázku? Začátek zimní sezóny a tipy, jak ušetřit tisíce při rodinném lyžování doma i v zahraničí. A návštěva Mikuláše, anděla a hlavně čerta. Jak to udělat, aby z toho dítě neutrpělo trauma?
    Rozsvícením vánočního stromu začaly dnes navečer tradiční vánoční trhy v Brně. Součástí slavnosti je letos i tradiční průvod děsivých „pravých“ čertů, kterým se v Rakousku říká Krampus. Jejich průvod můžete sledovat živě dnes od 19.50 na TN.cz.
    Už dnes večer zamíří do mnoha domácností trojice nadpozemských bytostí. Mikuláš doprovázený andělem a čertem je v Česku tradicí. Hodné děti se mohou těšit na odměnu, ty zlobivé čeká pokárání. Někdy se ale může návštěva čertů nepříjemně zvrtnout a pak už jde o zdraví.
    V každé rodině se čertovské historky tradují z generace na generaci. Někde by rohatou návštěvu už nepustili přes práh, jinde čerty blahořečí za to, že jim aspoň na pár dní srovnají ratolesti do latě. Jak se na to dívá dětský psycholog? Odpovědi jsme hledali spolu s Ondřejem Stradou.


Čertovi na Ústecku se vymkl oheň z rukou. Byla z něj živá pochodeň!

    Je pátého prosince a tak ani nemusíme říkat, že k dnešku neodmyslitelně patří čert, anděl a Mikuláš. Některé družiny vyšly mezi děti už ráno a často končily až po 12 hodinách nadělování. A k nadílce se připojila i televize Nova.
    Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.
    Janek je nezkušený mladý čert, který dostane za úkol vydat se do světa smrtelníků a přinést velkou hříšnici Dorotu Máchalovou. Janek se snaží svůj úkol vyplnit, ale brzy zjišťuje, že i samotné peklo může být na lstivou a mazanou Dorotu krátké. Ovšem za pomoci svého kamaráda, kterého na zemi potkává, nakonec svůj úkol zvládne.
    Dnes je právě ten den, na který se těší tisíce malých i velkých. Jedni dostanou mikulášskou nadílku a druzí se vyřádí v maskách Mikulášů, čertů a andělů.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00