Jak na věc


časté nutkání močit u žen

Cirhóza jater: Příznaky a její stádia

    Za chorobné se močení v noci považuje při frekvenci více jak 2-3krát za noc. Příčiny souvisí s oslabením transformačních a distribučních funkcí ledvin a sleziny.
    Pokud hojné močení doprovází psychická i fyzická únava, chladné tělo, závratě, řídká stolice, zahlenění, tak je příčinou "prázdnota čchi" plic a sleziny.
    Každý den vyloučíme zhruba 1,5 litru moči. Moč obsahuje odpad z ledvin, který se má vyloučit. Za časté močení je bráno, když chodíme na záchod více než 10 krát denně. Je zajímavé, že časté močení se objevuje častěji u žen než u mužů. Nadměrné močení někdy trápí i děti. Hodně nepříjemné je zejména noční močení, kdy se kvůli nucení na močení budíme a snižuje se tak kvalita našeho spánku a ve dne nemáme tolik energie.
    Jsou ale tací, kteří mají potíže s častým močením nezávisle na prochlazení a množství aktuálně vypitých tekutin. Neobtěžuje je jenom časté nucení, ale také snížená schopnost udržet moč. A to nejenom v průběhu dne, ale také v noci.


Spálová angína: příznaky, inkubační doba, léčba

    Léčba by měla být zaměřená na posílení oslabeného aspektu u postiženého orgánu, nebo jeho harmonizaci v případě napadení "vlhkou horkostí". Pokud se správně zaléčí příčina častého močení, tak to se po jistém čase zmírní, u těch co jsou ochotni doplnit léčbu také změnami změnami životosprávy je možná úplná náprava tohoto obtěžujícího zdravotního problému.
    Co vlastně časté močení je? Jedná se o zvýšení frekvence močení - desetkrát a více za den. Z pohledu TČM se jedná nejčastěji o nerovnováhu ledvin a jejich sdruženého orgánu močového měchýře. Ale nemusí to tak být v každém případě…
    Ale jak tyto děje probíhají proporcionálně a jaký je jejich vlastní účel, není známo. Ve většině případů jde však o funkci, která je pro tělo z nějakého důvodu užitečná.
    Toto se může stát i lidem, kteří s močením nemají jinak žádné potíže - podle tradiční čínské medicíny (TČM) se jedná o vniknutí vnějšího chladu do ledvin a močového měchýře a oslabení jejich přirozené "jangové čchi" = energie, s následnou poruchou transformace, zadržování a vylučování tekutin. U jinak zdravého člověka tyto potíže nejčastěji za kratší nebo delší dobu pominou samé při ochraně a zateplení oblasti ledvin, nahříváním zad a pitím teplých nápojů.


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKYVÍCE OD AUTORA

    Je potřeba vyšetření u lékaře, který vás pak pošle nejspíš k urologovi. Léčba probíhá pak podle příčiny. Vyřeší se primární příčina a pak ustane i nadměrné močení.
    Je známo, že zívá nejenom člověk a všichni ostatní savci, ale také plazi a ptáci. Jde tedy o velice pradávný jev, který předchází normálnímu spánku. V průběhu zívání se napíná a protahuje krční svalstvo a prokrvuje se hlava. I když jde o jeden z nejstarších fyziologických projevů, věda dodnes pravou příčinu nezná. Z výzkumů je zřejmé, že tento děj probíhá na úrovni centrální nervové soustavy a kontroluje jej řada chemických látek, tak zvaných neurotransmiterů, které přenášejí nervové impulsy mimo jiné i ke svalům. V mozkovém podkoří je například dopamin, aminokyseliny, serotonin a další látky, které zívání vyvolávají. Ale zároveň mozková tkáň obsahuje opiodní peptidy, tedy látky, jež zívání zase brání.
    Už nějakou chvíli tu máme pořádnou zimu a s ní velice častý zdravotní problém - nachlazení. Neprojevuje se jenom rýmou, bolestmi hrdla, kašlem a teplotou, ale může také postihnout močení, ve smyslu zvýšení jeho frekvence a množství.


Frekventní mikce, časté močení během dne, časté močení malých dávek během dne, polakisurie, časté močení v noci, nutkání k močení

    Pokud je příčinou "prázdnota jinu" ledvin tak je moči málo, je sytě žlutá, doprovází je sucho v krku, noční pocení, pocit horkosti v kostech, nespavost, bolesti v bedrech a kolenou, zrudnutí tváře.
    Neméně častou příčinou častého močení je tzv. napadení "spodního zářiče" a močového měchýře "vlhkou horkostí". Doprovodní příznaky jsou bolestivé nucení na močení, pocit pálení v močové trubici, moči je málo a je zakalená, postižený má horečku se zimnicí, sucho v krku a pocit tlaku a rozpínání v podbřišku.
    Zívání je fyziologický jev, který má za úkol zvětšit objem vdechnutého vzduchu, a tím zlepšit prokysličení tkání. Projevuje se především při zvýšené únavě a nedostatečném přívodu kyslíku k buňkám organismu, a to především k mozkovým buňkám. Příčinou může být:
    V případě, že je příčinou častého močení "nepevnost čchi"/energie/ ledvin tak kromě hojného a častého močení se také vyskytují chladné končetiny, slabost v bedrech a kolenou, závratě, pískání v uších a dýchavičnost.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
12536
cache: 0024:00:00