Jak na věc


čarodějuv učeň karel zeman

Karel Zeman - Scenáristická filmografie z ČSFD.cz

     Já jsem to viděl dnes a musím říct, že se mě ta stará technika moc líbilla. Určitě to není klasická pohádka pro děti, na to se tam až moc často mluví o smrti a ukazuje krev. A ten šeredný mistr s odporným smíchem… hmmm…Nevím, jestli si toto dílo zaslouží 100 %, ale je to takový malý unikát. Zajímalo by mě, jestli nevzniklo více takových filmů…
    Ak kupujúci z ľubovoľných dôvodov neprevezme zásielku, je povinný uhradiť vzniknutú škodu (poštovné a balné).
    -Ak si zákazník objedná viac druhov tovaru a niektorý z nich je očakávaný a nie je na sklade, zásielka sa pripraví a pošle až po dodaní všetkých tovarov na objednávke, ak sa nedohodne inak.
    O každom odoslaní tovaru budete informovaní e-mailom. Pokiaľ obdržíte od nás info-mail, že Vám bol tovar odoslaný, ale vy ho v priebehu nasledujúcicmoh 2-7 pracovných dní (zahraničie 7-14 dní) z pošty neobdržíte, čo najskôr nás
     Kdepak se v Moučkovi ten hlas vzal? Děsivost až za hrob. Deprese číší z každé minuty. Nejvíc se mi na filmu líbí právě občas mu vytýkaná animace, ta naprosto odpovídá ději a jeho ponurosti, ale i té romantické stránce – Krabatova dívka je opravdu krásná. A k tomu jasně dokazuje, že tenhle příběh vůbec není o tom, jak je zpracován, ale co zpracovává (i když i to jak, je tady dost povedené).


Harry Potter: Kompletní...

    No osobně bych řekla, že pro děti to moc není, zejména ne pro ty citlivější, mě osobně to jako malou slušně děsilo. Ale nedávno jsem to viděla a moc jsme si to vychutnala.
    K hodnocení: I když je Čarodějův učeň víceméně kreslená pohádka, tak si nejsem zcela jistý, jestli je vhodná pro děti. Řekl bych, že je tak na hraně. Ponurá atmosféra, napětí a deprese na Vás dýchají od začátku filmu až do konce. Např. část, kdy si učeň musí před mistrovskou zkouškou vykopat vlastní hrob, mluví za vše. Přidejte si ještě potoky krve a všudypřítomnou smrt, které je tu víc než dost. I dnes mrazí plno lidí při vzpomínkách na toto dílko v zádech. Grafické zpracování je výborné a  kolikrát se mi líbí mnohem víc, než počítačová grafika, která se používá dnes. Dabing pánů Munzara a Moučky je také skvělý. Jenom škoda, že je Čarodějův učeň známý převážně jen u nás. Je to jedna z mála českých záležitostí, které by si zasloužily ohlas ve světě.


Čarodějův učeň - Karel Zeman 1977 DVD

    Krabat je osamělý chlapec, který se toulá Lužicí. Jednoho večera k němu přijde havran a pozve ho do mlýna na černé vodě. Po příchodu ho přivítá podivný muž s obrovskou jizvou na hlavě, který se představí jako zdejší mistr. Vyvětlí mu, že se zde neučí pouze mlynářskému umění, ale převážně se zde vyučuje černá magie. Druhý den se Krabat seznamuje s ostatními učni, kterých je celkem jedenáct. On je dvanáctý a nejmladší. Na první hodině dostane od mistra schopnost proměňovat se podle libosti v havrana. Od této chvíle však patří mistrovi tělem i duší a jen mistr rozhoduje o jeho životě či smrti.
     Pri nákupe nad 39 € poštovné + balné zadarmo cez Slovenskú Poštu (platí len pre Slovenskú republiku)
    Potvrdíme Vám odoslanie zásielky a poskytneme podacie číslo nedodanej zásielky, ktorú si potom môžete vyžiadať na príslušnom oddelení Vašej pošty. Môže sa stať, že pošta nedoručí adresátovi oznámenie o zásielke a potom ju ako nevyžiadanú vráti späť odosielateľovi.


Baron Prášil - Kare...

    Práce ve mlýně je sice těžká, ale je zde dostatek jídla a přístřeší. A kdo by si nepřál být jednou čarodějem. Není však všechno zlato, co se třpytí. Zatímco o Vánocích panuje všude dobrá nálada, tak ve mlýně je cítit napětí a strach. Nastal totiž čas, kdy musí nejstarší z učnů složit mistrovskou zkoušku. Zkouška je vlastně souboj mezi mistrem a jeho žákem, ze kterého jen jeden může vyjít živý. Všichni, kteří zatím zkoušku skládali, byli nemilosrdně zabiti. Jakmile však nějaký učeň zemře, mlýn se zastaví. A bude stát tak dlouho, dokud se nenajde někdo, kdo nahradí zemřelého. Mlýn ale nikdy nestojí dlouho. Mistr má na své straně dva strašné pomocníky. Hlad a zimu. Zanedlouho se vždy objeví další osamělý chlapec bez domova, který se nechá zlákat do čarodějné školy.
    100% za toto? toto sa hodnotit neda ved je to vecernicek taketo kreslene rozpravky som pozeral ked som mal 5 aj ked toto pre pat rocne deti nieje pripomenulo mi to detstvo cela ta rozpravka ako je to nakreslene urobene nadabovane co sa mi velmi pacilo bola tam laska skromnost priatelstvo zvytazilo tam dobro nad zlom bolo to pekne len ja som chcel vidiet horor nie vecernicek ale co uz aj to treba hodnotit to nebudem nemozete porovnavat horor a vecernicek to jednoducho neide do kopy
    V mezinárodní koprodukci s tehdejší Německou spolkovou republikou vznikl v roce 1977 Zemanův celovečerní animovaný film. Pohádka o sirotku Krabatovi, jehož ze služeb ďábelského černokněžníkavysvobodí čistá láska, byla natočena na náměty OtfriedaPreusslera a srbskolužické lidové pověsti. Temné vyprávění s hororovými prvky se stalo oblíbenou noční můrou mnoha generací dětí. Krabatův příběh zaujal diváky v řadě zemí a odnesl si ceny z Teheránu, Lausanne či Chicaga.


Animované filmy Jiří Brdečka...

    Československo / Západní Německo, 1977, 73 minRežie: Karel Zeman Předloha: Otfried Preußler (kniha) Kamera: Bohuslav Pikhart, Zdeněk Krupa Hudba: František Belfín Hrají: Luděk Munzar, Jaroslav Moučka
    Po tom všem začne Krabat přemýšlet o tom, jak mistra porazit. Jenže udělá něco, co se ve mlýně vůbec netoleruje. Zamiluje se do jedné dívky. Tím ohrožuje nejen sebe, ale hlavně ji. Neboť (dovolte, abych teď citoval mistra) kdo se jednou černému umění zavázal, musí mu celé své srdce obětovat. Kdo se chce o své srdce s někým dělit, nebo je jinému dát, ten si může jít vykopat hrob. To však neřeší a vždy si najde nějakou příležitost, aby strávil aspoň pár chvil se svojí milovanou. Jenže časem se začne stupňovat intenzita mistrova slídění. Navíc už ke Krabatovi promlouvá i ve spánku (opět malá citace) – Marně skrýváš své tajemství Krabate! Kdo je to děvče? Až ji najdu, nedožije rána. Mně jsi upsal svoji duši. Mně patříš. Jedině mně. A ona nám nesmí překážet….

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00