Jak na věc


čípky proti hemeroidům

Tvůj komentář k článku Zrušit odpověď na komentář

    Volně prodejné přípravky v podobě mastí, gelů a čípků patří mezi nejčastěji používané přípravky k ošetření hemeroidů. Většina pacientů vidí velkou přednost v tom, že k jejich koupi není zapotřebí lékařský předpis. Masti a gely na hemeroidy mají stahující, a zároveň desinfekční účinky. Mezi osvědčené přípravky patří měsíčková mast, konopná mast a mast z dubové kůry. Čípky pak slouží k usnadnění vyprazdňování.
    Ideální záchody jsou dřepové, vyskytují se ve Francii, Itálii, Rusku, a nejčastěji v Indii, ke kterým si kleknete přirozeně a vykonáte potřebu. Sezení na klasickém záchodě okrádá pánevní svaly o svoji práci, tento nedostatek podpory je jeden z častých příčin vzniku hemeroidů.
    Zvýšení krevního tlaku je jednou z hlavních příčin hemeroidů, poznejte všechno, co způsobuje vysoký krevní tlak a zbavte se toho:vysoký příjem kofeinu, vysoký příjem soli, léky. A v poslednířadě životnístyl.
    Asi nejzajímavější příčinou vzniku hemeroidů jsou nesprávné toalety a držení těla na záchodě. Sezení na toaletě může způsobovat hemeroidy, protože odstavuje panevní svaly a nutí rektální svaly k větší námaze. Od pravěku lidé řešili vyprázdnění stolice tak, že si klekli a vyprázdnili se. Sezení na toaletě a vyprázdňování je pro nás náročnější, takže se víc namáháme a to způsobuje hemeroidy.


Mezi nejčastější příčiny vzniku hemeroidů patří

    Kašel, kýchání, přehnaný smích způsobují fyzickou námahu v anální části. Lidé, kteří jsou kuřáci a často kašlou, mohou onemocnět hemeroidy. Vysoký krevní tlak může způsobit hemeroidy.
    Moderní bidetové systémy jsou vybaveny také masážními programy, které stimulují pohyb střev, čímž usnadňují vyprazdňování, a pomáhají předcházet zácpě. Masáž konečníku je samozřejmě možná bez použití bidetu, lze k ní použít erotické masážní oleje. Kvalitně provedená masáž nejenže pomáhá předcházet vzniku hemeroidů, ale může být pro páry i příjemným zpestřením jejich intimního života.
    Neméně důležitá je správná hygiena konečníku. Většina pacientů používá k očistě po stolici suchý toaletní papír, který však není příliš vhodný. Mnohem vhodnější je použití vlhčených ubrousků, které umožňují vyšší úroveň očisty, a zároveň nedráždí citlivou kůži v anální oblasti. Ideální řešení pak představuje očista vodou, buďto použití sprchy nebo bidetu. V případě příslušenství, které není příliš prostorově velkorysé, lze využít možnosti instalace přídavného bidetového sedátka, které je součástí stávající toaletní mísy, a nevyžaduje žádné stavební úpravy.


Při nákupu nad 1100 Kč doprava ZDARMA!

    Dokoncei tvrdý toaletní papír může způsobovat hemeroidy, na poškrábání tvrdým papírem naše tělo reaguje tak, že zvyšuje průtok krve v snaze změnit to. Nadměrné škrábání vnějších hemeroidů způsobuje bolest, krvácení a v poslednířaděi jejich zvětšování. Naučte se jemně utírat, používejte jemný toaletní papír, tím snížíte vznik hemeroidů. Pokud už máte hemeroidy, vždy používejte něco vlhké, například dětské ubrousky, nebo navlhčený toaletní papír.
    Dalším osvědčeným prostředkem proti hemeroidům jsou sedací koupele, které spočívají v tom, že se v lavoru s vlažnou vodou rozpustí účinná látka, jako je například hypermangan nebo dubová kůra. Obojí je volně prodejné v lékárně. K dosažení výsledků je třeba dodržet dobu koupele alespoň 15 minut a opakování nejméně obden. V případě akutních obtíží (prasklý hemeroid, který krvácí) se doporučuje provádět koupel jednou až dvakrát denně. Sedací koupele s výše uvedenými látkami mají hojivé regenerační účinky a ulevují pacientům od bolesti. Teplá voda navíc zlepšuje prokrvení a pomáhá předcházet trombóze, která je vážnou komplikací vnějších hemeroidů v pokročilejším stadiu. V případě hypermanganu je třeba důsledně dodržovat doporučené dávkování, aby nedošlo ke spálení kůže. Hojivé účinky mají také sedací koupele z heřmánku.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
11365
cache: 0024:00:00