Jak na věc


čípky proti hemeroidům

Tvůj komentář k článku Zrušit odpověď na komentář

    Jakákoliv činnost, která vytváří tlak, může způsobit hemeroidy, nebo je zhoršovat. Například i horskékolo, jízda na koni, vzpírání, fitness, odhazování sněhu, všechn,o při čem se zvyšuje tlak v oblasti konečníku. Pokud je váš oblíbený sport jedním z hlavních příčin vzniku hemeroidů, měli byste si od něj trochu odpočinout, aspoň do té doby, než se vaše hemeroidy nedají dopořádku. Někdy ale tuto možnost nemáme,pokud se jedná o například o zaměstnání.
    Ale i tento problém spolu vyřešíme a to tak, že si pod nohy dáme malou stoličku, také se můžete  naklánět dopředu. Tento způsob používáme k tomu, abychom získali aspoň nějakou podporu pánevního svalstva.
    Volně prodejné přípravky v podobě mastí, gelů a čípků patří mezi nejčastěji používané přípravky k ošetření hemeroidů. Většina pacientů vidí velkou přednost v tom, že k jejich koupi není zapotřebí lékařský předpis. Masti a gely na hemeroidy mají stahující, a zároveň desinfekční účinky. Mezi osvědčené přípravky patří měsíčková mast, konopná mast a mast z dubové kůry. Čípky pak slouží k usnadnění vyprazdňování.
    Hemeroidy, rozšířené žilní pletence v oblasti konečníku, jsou zdrojem celé řady nepříjemných obtíží. Svědění, pálení a často i bolesti a dalších komplikací, ke kterým dochází především po a během vyprazdňování. Naštěstí existuje mnoho osvědčených přípravků a rad, které pomáhají tyto obtíže zmírnit a opětovnému vzniku hemeroidů předejít.  


Při nákupu nad 1100 Kč doprava ZDARMA!

    Když sedíte, způsobujete velký tlak na hemeroidální oblast,  právě to způsobuje hemeroidy. Jestli máte práci, ve které sehodně sedí, nezapomeňte se postavit každých 30 min. A každých pár hodin se projděte, abyste udrželi cirkulaci v anální části. Jak vidíte, je mnoho možností vzniku hemeroidů, tato stránka Vám pomůže identifikovat problém a pomůže ho vyřešit.
    Známe mnoho příběhů o tom,jak mohou vzniknout hemeroidy. V mládí jeden můj učitel nás okřikoval, když jsme seděli na studeném betonu a říkával , že budeme mít zlatou žílu (hemeroidy). Náš učitel se však mýlil, chlad hemeroidy nezpůsobuje. Tímto způsobem Vám chci ukázat, že spousta věcí, které se dovíte o hemeroidech nemusí být celkem pravdivé.
    Neméně důležitá je správná hygiena konečníku. Většina pacientů používá k očistě po stolici suchý toaletní papír, který však není příliš vhodný. Mnohem vhodnější je použití vlhčených ubrousků, které umožňují vyšší úroveň očisty, a zároveň nedráždí citlivou kůži v anální oblasti. Ideální řešení pak představuje očista vodou, buďto použití sprchy nebo bidetu. V případě příslušenství, které není příliš prostorově velkorysé, lze využít možnosti instalace přídavného bidetového sedátka, které je součástí stávající toaletní mísy, a nevyžaduje žádné stavební úpravy.


Mezi nejčastější příčiny vzniku hemeroidů patří

    Důležitou součástí prevence hemeroidů je také pravidelná pohybová aktivita, ideálně plavání nebo chůze. Příliš intenzivní a častá jízda na kole stav hemeroidů naopak zhoršuje, stejně jako zvedání těžkých břemen v posilovně nebo při práci. Dbát na pravidelnou pohybovou aktivitu by měli především pacienti, kteří většinu pracovního času prosedí, například kancelářské profese nebo řidiči z povolání. Na hemeroidy zabírají konkrétní cviky, především cviky určené na posilování pánevního dna, anebo tzv. svíčka. Cviky pánevního dna by měly cvičit především těhotné ženy, protože kromě zlepšování stavu hemeroidů, které jsou zejména pro třetí trimestr těhotenství typickým zdravotním neduhem, jimi také pomáhají předcházet inkontinenci močového měchýře, časté komplikaci po opakovaných porodech.
    Dokoncei tvrdý toaletní papír může způsobovat hemeroidy, na poškrábání tvrdým papírem naše tělo reaguje tak, že zvyšuje průtok krve v snaze změnit to. Nadměrné škrábání vnějších hemeroidů způsobuje bolest, krvácení a v poslednířaděi jejich zvětšování. Naučte se jemně utírat, používejte jemný toaletní papír, tím snížíte vznik hemeroidů. Pokud už máte hemeroidy, vždy používejte něco vlhké, například dětské ubrousky, nebo navlhčený toaletní papír.
    Ideální záchody jsou dřepové, vyskytují se ve Francii, Itálii, Rusku, a nejčastěji v Indii, ke kterým si kleknete přirozeně a vykonáte potřebu. Sezení na klasickém záchodě okrádá pánevní svaly o svoji práci, tento nedostatek podpory je jeden z častých příčin vzniku hemeroidů.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00