Jak na věc


úlohy na společnou práci

Drezurní úlohy platné pro rok 2017

    Řešení úloh, resp. rozbor nějakého komplexního problému, je aktivita, která z velké části probíhá v naší hlavě a není tak pro okolí patrná. To znesnadňuje práci jak učitelům, kteří chtějí své žáky této dovednosti naučit, tak žákům, kteří se snaží dovednost si osvojit. Tato aktivita pracuje s jednoduchými fyzikálními úlohami, při jejichž řešení žáci „přemýšlejí nahlas“, a vede je tak k pečlivějšímu analyzování vlastních myšlenek.
    Obtížnost úlohy je označena ikonou v pravém horním rohu a zkratkou za názvem úlohy. Zde je také uvedeno, zda je úloha zařazena do některé ze speciálních kategorií.
    U každé úlohy naleznete ikonu , pomocí které můžete odeslat email správci Sbírky či autorovi úlohy – např. upozornění na chybu, nápad na vylepšení úlohy, názor na kvalitu a užitečnost Sbírky, apod.
    POZOR: úlohy jsou platné pro pro Národní závody ČJF. V případě výjezdu na mezinárodní závody FEI je nutné řídit se platnými úlohami FEI pro příslušný rok, které jsou v angličtině ke stažení na stránkách FEI: Platné drezurní úlohy pro závody FEI


Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR

    Posledním samplerem v sérii testů virtuálních samplerů je čtvrté vydání populárního sampleru Kontakt od firmy Native Instruments Kontakt 4. Nejnovější verze je žhavou novinkou, která výrazně posouvá Kontakt dál, nabízí vylepšenou knihovnu zvuků, přívětivější uživatelské prostředí a nepřeberné množství zvuků. Německá firma Native Instruments je v oblasti softwarových nástrojů pro tvorbu hudby poměrně dobře známá. Výborná obchodní strategie, výrobní program, který každý rok obsahuje celou řadu novinek, pravidelné updaty, jež posouvají stávající verze výrazně kupředu, cenová politika, velká řada produktů pokrývající celé spektrum v oblasti zpracovávání zvuku a hudby a kvalitní podpora, to vše jsou devizy hovořící samy za sebe. Čtvrtá verze Kontaktu je oproti ostatním samplerům tak trochu ve výhodě, protože poskytuje nejnovější technologie, které dnes nenajdete.
    Před zveřejněním jakéhokoliv materiálu se prosím ujistěte, že jste si důkladně pročetli podmínky používání a ochrany osobních údajů a jste plně obeznámeni se všeobecnými podmínkami používání portálu eKabinet.cz.
    Dokonale rozehraná partie izraelské tajné služby mossad, při pátrání po jednom z _______nacistických pohlavárů všech dob! Tak jak si poradili i po Mnichovské olympiádě, tak i tentokrát šli _______ za svým cílem a taky úspěšně! Na to že jde o televizní film, tak má opravdu _______ úroveň.


Kompletní FEI paradrezurní úlohy v angličtině najdete zde.

    Jordan Belfort (narozen 9. července 1962) je americký motivační řečník a bývalý burzovní makléř. Byl znám svým bohémským stylem života, častými zkušenostmi s drogami a také akciovými podvody, za které si odseděl 22 měsíců v americké federální věznici. Narodil se v newyorské čtvrti Bronx. Svůj bouřlivý život burzovního makléře zaznamenal v autobiografické knize, která se stala předlohou ke stejnojmennému filmu režiséra Martina Scorseseho. Hlavní postavu Belforta hrál Leonardo DiCaprio. Jeho osobní život byl bouřlivý (drogy, sex s prostitutkami, rozhazování peněz) přesto se snažil usadit a mít rodinu. Jordan byl dvakrát ženatý, jeho první žena byla Denise Lombardo a toto manželství zkrachovalo. Druhá žena, která ho okouzlila svým šarmem, byla Nadini Caridi, s tou má dvě děti. Po své druhé manželce pojmenoval luxusní jachtu.
    Po vypočítání úlohy je vhodné se zamyslet, zda jsou hodnoty výsledku reálné. Tato aktivita pracuje s ověřováním číselných údajů na základě vlastní zkušenosti a pomáhá žákům utvářet si představu o reálných hodnotách výsledků úlohy.
    Žáci však při řešení úloh považují za důležitý hlavně popis prostředí, do kterého je úloha umístěna, nikoli fyzikální situace. V této aktivitě si žáci uvědomí, že při řešení úloh je třeba „jít pod povrch“ a zdánlivě stejné úlohy mohou vyžadovat pro svoje řešení různé fyzikální principy.
    Parádní tečku za svou sezonou udělal při Global Champions Prague PlayOffs parkurový jezdec Kamil Papoušek. V sedle Lokiho se postaral o jedno ze dvou českých vítězství v doprovodných soutěžích, v sedle Great Feeling navíc přidal ještě třetí místo. celá zpráva


Aktivity KDF pro studenty MFF a učitele

    Tato jachta byla původně postavena pro Coco Chanel v roce 1961. Osud této jachty byl zpečetěn v červnu 1996, poté co Belfort spěchal vyřizovat obchod a naléhal na kapitána jachty, ať ignoruje předpověď počasí. Jachta vyjela do silné bouře, ohrožovaly ji několikametrové vlny, nakonec došlo k potopení jachty u východního pobřeží Sardinie, celá posádka byla zachráněná italskou pobřežní hlídkou. Belfort byl obviněn v roce 1998 z podvodů s cennými papíry a praní špinavých peněz. Jednou z klíčových stop byla snaha Belforta ukrýt peníze ve Švýcarsku na bankovní účet tety své manželky. Jelikož se rozhodl plně spolupracovat s FBI, odseděl si místo původních čtyř let pouhých 22 měsíců ve federálním vězení. Jeho společnost Stratton Oakmont byla FBI zavřena v roce 1999. Od roku 2013 žije na Manhattan Beach v Kalifornii, aby byl blízko svým dětem. V současnosti vlastní společnost na trénink a výchovu kvalitních obchodníků. I přes svou kriminální minulost je vyhledáván klienty pro své schopnosti.
    Která z následujících částí uvedeného textu není v souladu s jeho celkovým vyzněním?
    Praha, 24. ledna 2019 - Tečku za jezdeckou sezonou 2018 udělá již tradiční Galavečer České jezdecké federace. V Národním domě na pražských Vinohradech budou v sobotu 26. ledna zároveň oceněni nejlepší jezdci a koně v jednotlivých disciplínách. celá zpráva
    Pro žáky jsou při řešení úloh velmi důležité vzorce a rovnice. Není však žádoucí, aby se žáci učili všechny vzorce či rovnice, které se při výuce objeví, zpaměti. Měli by se naučit rozlišovat mezi důležitějšími a méně podstatnými vztahy, vnímat souvislosti mezi nimi.


2. Nečíselné údaje v zadání úlohy (Čtění zadání)

    V psychologii znamená strukturální poruchu osobnosti, při níž člověk přehnaně oceňuje sám sebe a stejné hodnocení vyžaduje i od svého okolí, které se snaží ovládat a využívat, závidí druhým jejich úspěchy a podobně. Narcismus je velmi často spojen s duševními poruchami. Jeden z příkladů je třeba mentální anorexie. Lidé obecně trpící duševními poruchami, ale hlavně tedy mentální anorexií mají velmi často sklony právě k narcismu, a i když narcismem přímo netrpí, chovají se tak, jak je pro narcismus charakteristické. Nemají tedy k narcismu nebo k jeho sklonům daleko. Tomu se potom říká tzv. "narcistní nerovnováha". Problémem však je, že jedinci s těmito poruchami si zvláštnost svého chování často neuvědomují.
    Narcismus nebo také narcisismus charakterizuje v běžné řeči člověka s přehnaným obdivem sám k sobě, s arogantním vystupováním a nedostatkem pochopení pro druhé, které chápe jen jako nástroje pro vlastní cíle. Jedná se o vážnou poruchu osobnosti. V krajních případech je někdy nutná i hospitalizace jedince.
    Úlohy z fyziky vytvářejí zejména studenti učitelství fyziky MFF UK a jsou odborně recenzovány zaměstnanci KDF MFF UK. Úlohy jsou členěny podle jednotlivých fyzikálních témat a naleznete zde úlohy od těch nejjednodušších vhodných pro žáky základních škol až po obtížné pro vysokoškoláky. Zatím nejsou pokryta všechna témata na všech úrovních, ale na doplňování úloh do Sbírky pracujeme.


3. Každý fyzikální zákon má nějaké podmínky platnosti

    Fyzikální rozbor situace je jedním z nejobtížnějších a zároveň nejdůležitějších kroků při řešení fyzikálních úloh. Žáci by si v této aktivitě měli uvědomit, že ne každý „vzoreček“ se dá použít vždy, tj. jsou situace, kdy jeho použití je chybné, protože nejsou splněny podmínky, za kterých platí. S „užitečností“ použití konkrétního tvaru či přímo fyzikálního zákona v dané úloze pracuje následující aktivita Přiřazování fyzikálních principů.
    P r a h a, 26. ledna 2018 - Tituly pro nejlepší jezdce a koně roku 2018 znají své majitele. V rámci slavnostního Galavečera České jezdecké federace si v Národním domě na pražských Vinohradech převzali prestižní ocenění nejlepší závodníci v jednotlivých disciplínách. celá zpráva
    Úlohy mají podrobně komentovaná řešení. Pokuste se ale nejprve úlohu nebo alespoň některé její části vyřešit samostatně. K tomu by vám měly pomoci nápovědy, které naleznete u každé úlohy, případně rozbor (slovní popis „strategie“ řešení).

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00